9. 5. svátek má Ctibor

Týden bude oblačný se silným větrem, teploty okolo 15 stupňů

30. října 2023   (07:57)
Týden bude oblačný se silným větrem, teploty okolo 15 stupňů
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Dnes bude vrcholit příliv velmi teplého vzduchu.


Česko má před sebou oblačný týden s občasnými přeháňkami. Zejména v jeho druhé polovině bude silně foukat. Nejvyšší teploty se mají v týdnu pohybovat okolo 15 stupňů Celsia, například dnes se ale mohou vyšplhat až nad 20 stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes bude vrcholit příliv velmi teplého vzduchu, ojediněle se mohou teplotní maxima dostat až na 23 stupňů Celsia. Meteorologové ale nečekají, že by padlo hodně teplotních rekordů pro 30. říjen, protože loni bylo v tento den ještě tepleji.
Na jihu a západě bude dnes ojediněle pršet a k večeru bude už zesilovat vítr. Ve vyšších polohách mohou mít jeho nárazy rychlost až 90 km/h. Podobně větrno bude i v úterý. Zároveň se mírně ochladí, maxima by měla být zhruba 15 stupňů Celsia. Na většině území čekají meteorologové občasný déšť.
Ve středu se přechodně vítr uklidní, už ve čtvrtek i v pátek ale mají být nárazy opět místy až 70 km/h, na horách i 90 km/h. Čtvrteční nejvyšší denní teploty by měly být kolem 16 stupňů Celsia, v pátek o něco nižší. Znovu bude na většině území občas pršet. Také o víkendu je potřeba počítat s deštěm, teploty zůstanou podobné jako v týdnu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech … ZDRAVOTNICTVÍ Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“ Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“ Jak vypadá škola, která staví na uměleckém zaměření a zároveň klade důraz na výkon i … ROZHOVOR Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života Brdské bobry si už každý bude navždy spojovat s tím, jak přehradili Klabavu pod … POZNÁVÁME BRDY Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě U Památníku Vítězství na Slivici se v neděli 10. května uskuteční pietní akt věnovaný … HISTORIE Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami V samotném centru Příbrami se nově nabízí k pronájmu atraktivní prostor o velikosti … PR Užitková vozidla na D4 přecházejí na ekologické biopalivo. Emise klesnou až o 75 procent Užitková vozidla na D4 přecházejí na ekologické biopalivo. Emise klesnou až o 75 procent Údržba nové dálnice D4 míří k výrazně ekologičtějšímu provozu. Společnost Via Salis … DOPRAVA Tipy na víkend: Vyzkoušejte si práci architekta, přivítejte jaro nebo zajděte na koncert! Tipy na víkend: Vyzkoušejte si práci architekta, přivítejte jaro nebo zajděte na koncert! Tento víkend bude v Galerii Františka Drtikola připraven zajímavý program pro malé i … AKTUÁLNĚ Rožmitálská Družina zámku Růže láká na šerm i vystoupení pro královnu Johanku Rožmitálská Družina zámku Růže láká na šerm i vystoupení pro královnu Johanku Šermířské skupiny zažívají v Česku rostoucí zájem – nejen jako forma historické … NEPŘEHLÉDNĚTE Hotel Belveder čekají změny. Novým ředitelem se stává Tomáš Bezouška Hotel Belveder čekají změny. Novým ředitelem se stává Tomáš Bezouška Hotel Belveder, jedna z tradičních ubytovacích kapacit v Příbrami, prochází v … NEPŘEHLÉDNĚTE
Jen pět procent lidí má šanci potkat ideálního partnera, ukazuje studie Jen pět procent lidí má šanci potkat ideálního partnera, ukazuje studie Naše volba partnera není náhoda. O tom, kdo nás přitáhne a koho vůbec pustíme blíž, … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz