22. 8. svátek má Bohuslav

Tropické teploty mohou vystřídat místy silné bouřky a přívalové děště

6. června 2019   (05:57)
Tropické teploty mohou vystřídat místy silné bouřky a přívalové děště

Meteorologové vydali výstrahu, která upozorňuje na možný výskyt silných bouřek. Varování se týká i Příbramska.


Výstraha meteorologů pro dnešní den vstupuje v platnost v 11 hodin a její platnost končí se 4. hodinou ranní v pátek.

Během dne se při postupu zvlněné studené fronty k severovýchodu místy vyskytnou silné bouřky, doprovázené zejména přívalovými srážkami s úhrny kolem 40 mm, ojediněle i kroupami. Večer budou bouřky místy přecházet do deště.

Místy lze očekávat přívalový déšť, s možností zatopení níže položených míst, sklepů apod. Nárazy větru mohou způsobovat lámání větví stromů, se vznikem možných škod na majetku a elektrickém vedení. Déšť může vyvolat nebezpečné podmínky pro chodce a pro řízení motorových vozidel. Při řízení vozidla v bouřce snižite rychlost jízdy a jeďte velmi opatrně. 

Meteorologové nám doporučují zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty, zabezpečit skleníky apod. Současně dbát rovněž na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu padajícími a poletujícími předměty a zásahu bleskem. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na internetu ČHMÚ. 
 
Podle ČHMÚ bude v nejbližší době vysoká i aktivita klíšťat, kterou hodnotí maximálním stupněm a to 10. Nezapomeňte se tedy po návštěvě lesa nebo lučních porostů důkladně prohlédnout a případné útočníly ihned odstranit.

Výstraha meteorologů pro dnešní den vstupuje v …
Předpověď počasí pro Středočeský kraj na dnešní den

Situace:
Přes naše území bude zvolna postupovat zvlněná studená fronta od jihozápadu.

Počasí dnes večer a v noci (18-07):
Jasno, k ránu od jihozápadu přibývání oblačnosti. Nejnižší teploty 17 až 14 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Počasí přes den (07-24):
Polojasno až oblačno, zpočátku místy až jasno. Od jihozápadu na frontě až zataženo a déšť nebo přeháňky. Odpoledne místy bouřky, i silné, s přívalovým deštěm. Večer budou srážky přecházet do deště. Nejvyšší teploty 25 až 28 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s se bude měnit na západní až severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.
Rozptylové podmínky: dobré

Předpověď na další dny:

Předpověď na pátek (00-24):
Většinou polojasno, ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 15 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 26 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 5 m/s se bude měnit na východní až jihovýchodní.

Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až polojasno a ojediněle přeháňky, v průběhu dne od západu ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 24 °C. Slabý jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s se bude měnit na severozápadní 3 až 6 m/s a k večeru postupně zeslábne.

Předpověď počasí pro Středočeský kraj na …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: ČHMÚ
foto ilustr.

autor: mipDalší články

Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Čínská hračka obsahuje mnohonásobně více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. 21. srpna 2019   (19:52) Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Po incidentu se dal na útěk 21. srpna 2019   (16:37) V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené 21. srpna 2019   (14:39) Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Provádějící firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. 21. srpna 2019   (12:25) Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36) Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Předzahrádky jsou v Příbrami osvobozeny od místního poplatku, jejich vzhled není městem ovlivňován 21. srpna 2019   (06:12) V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici Dopravu řídí hasiči kyvadlově 20. srpna 2019   (18:51) Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Uchazeči o funkci by měli mít vysokoškolské vzdělání ekonomického, právního, technického nebo humanitního zaměření, manažerské schopnosti, zkušenost s řízením kolektivu a alespoň dvouletou praxi v územním samosprávném celku nebo příspěvkové organizaci. 20. srpna 2019   (15:59) Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Na místo míří zástupce Povodí Vltavy 20. srpna 2019   (13:58) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz