Tramvajová linka ze Svaté Hory do Pražské se spustí už 20. května
7. května 2023 (07:10)
Dalších 8 fotografií v galerii
foto: Roman Jahelka / se souhlasem
Příbram se chystá na velkolepou akci. V sobotu 20. května 2023 se historicky poprvé v ulicích města objeví tramvaj. Nový spoj se stane jedinečnou atrakcí. Nikoliv ovšem jako dopravní prostředek, nýbrž jako nová nevšední překážka pro jezdce Svatohorského Downtownu. Sedmý ročník je poprvé součástí evropské série a zúčastní se jej nejlepší cyklisté z celé Evropy.
Již sedmý ročník Svatohorského Downtownu klepe na dveře. 20. května se opět spustí nejlepší čeští a evropští cyklisté ze Svaté Hory, aby divákům předvedli své umění a techniku na speciálních sjezdových kolech. Organizátoři tentokrát připravili pro jezdce i diváky opravdovou lahůdku v podobě tramvaje. Každý jezdec tak bude muset na trati překonat tuto 14 metrů dlouhou, 2,5 metru širokou a 3 metry vysokou překážku. A to není vše. Vnitřek tramvaje se promění ve stage pro DJ a před ní se bude nacházet bar s posezením, takže fanoušci a návštěvníci si mohou užít skvělou zábavu v této fan zóně. Je to další důkaz, že příbramští pořadatelé spojují odvahu a kreativitu takové zážitky uskutečnit.
„Stálo to mnoho příprav a úsilí, ale jsme rádi, že se vše podařilo domluvit. Přinášíme opět něco nového a originálního do našeho města a do závodní série. Tramvaj bude skvělou překážkou pro jezdce, kteří si tak budou moci vyzkoušet své schopnosti na nové úrovni. Jsme si jisti, že toto spojení nového dopravního a závodního prvku poskytne nezapomenutelný zážitek pro všechny," řekl s nadšením pořadatel závodu Vojtěch Hrach.
Sedmý ročník příbramského závodu je součástí české a poprvé také evropské série v městském sjezdu na kolech. Závody na italské Gardě a v polské Ustroni už jsou za námi a Příbram hostí poslední díl seriálu. Závodníci se během závodu snaží co nejrychleji projet sjezdovou trať v centru města, která je vždy plná překážek a nebezpečí.
Tento závod je zároveň finálovým závodem evropské série, takže se do Příbrami sjedou nejlepší cyklisté z celé Evropy. Fanoušci se mohou těšit na napínavé závody, během kterých budou jezdci jezdit rychlostí až 70 km/h.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Nové vedení Spartaku Příbram reaguje na otevřený dopis stoupenců odvolaného prezidenta Králíčka
•Stříbro z mistrovství ČR pro mladší žáky VK Příbram
•Marek Kinčl obsadil ve své kategorii skvělé 5. místo na MČR v kulturistice a fitness
Další články
Babička žije, pes hladoví a pravda bolí. Do Příbrami míří Modrý z nebe
Divadlo A. Dvořáka Příbram přichází s novou inscenací současného autora Michaela …
KULTURA
Jak bezbariérová je Příbram v roce 2026? Město se zlepšuje, lidé ale narážejí na problémy
Bezbariérovost se v posledních letech stává jedním z důležitých témat rozvoje města. V …
ANKETA
Dagmar Pecková: „Někteří lidé nemají odvahu říct pravdu. Já ano.“
Dagmar Pecková patří k nejvýraznějším českým umělkyním posledních desetiletí. Operní …
ROZHOVOR
Konec šifrovaných zpráv na Instagramu. Co se změní a na co si dát pozor
Uživatelé Instagramu čeká důležitá změna. Po 8. květnu 2026 už platforma nebude …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Je bobr škůdce nebo pomáhá přírodě? I to se můžete dozvědět na zámečku uprostřed Brd
Dům přírody Brd připravil na sobotu 21. března tematické odpoledne věnované …
POZNÁVÁME BRDY
Další stopka větrníkům? Pečice rozhodly v referendu
Příbramsko má za sebou další hlasování o větrných elektrárnách. Po Starosedlském …
VIDEO
Podvodníci stále útočí. Příbramská policie řešila přes 200 případů za rok
Důvěřivost lidí podle policie často nezná mezí. Zatímco na ulici by většina lidí svou …
Rozkvétá, když zima ještě drží vládu: jedovatý lýkovec láká vůní a legendami
Květy lýkovce náleží mezi první květy nejen jara, ale prvních měsíců roku. Keř totiž …
POZNÁVÁME BRDY
Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris
Svět ztratil jednu z největších ikon akčního filmu a bojových umění. Americký herec …
Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli
Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která …
HISTORIE












