1. 7. svátek má Jaroslava




Tragický čtvrtek na silnicích, při nehodách zahynulo šest lidí

24. srpna 2024   (10:00)
Tragický čtvrtek na silnicích, při nehodách zahynulo šest lidí
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Při dopravních nehodách na českých silnicích zemřelo ve čtvrtek šest lidí. Jde tak zřejmě o druhý nejtragičtější den letošního roku po 24. lednu, kdy na silnicích zahynulo sedm lidí. Vyplývá to z policejních statistik.


Celkem se ve čtvrtek stalo 264 nehod. Dva lidé zemřeli ve Středočeském kraji, po jedné oběti statistiky uvádějí v Praze, Plzeňském, Libereckém a Olomouckém kraji. Mezi mrtvými jsou podle dostupných informací dva řidiči motocyklu. Šest lidí se také vážně zranilo.

U Vestce u Prahy zemřel ve čtvrtek motorkář, který narazil do svodidel. Druhou obětí ve středních Čechách byla spolujezdkyně při střetu dvou osobních aut na dálnici D4 na Příbramsku.

Šestačtyřicetiletá řidička motocyklu zahynula ráno na silnici u Přerova-Henčlova. Podle policie se snažila předjet nákladní automobil, ale manévr už nestihla bezpečně dokončit.

Na silnici poblíž Nebílovského Borku nedaleko Plzně zemřel odpoledne osmnáctiletý řidič osobního automobilu, který se na křižovatce srazil s nákladním autem. A mezi čtvrtečními oběťmi je i osmdesátiletá žena, kterou na přechodu pro chodce v pražské Libni srazilo nákladní auto. Řidič vozidla z místa nehody ujel.
Zatím nejtragičtějším letošním dnem na silnicích je 24. leden, kdy se stalo pět smrtelných nehod. Čtyři z nich si vyžádaly po jednom úmrtí a při páté zahynuli na dálnici D1 u Brna tři lidé. Při havárii se tehdy na 208. kilometru D1 srazila dodávka a kamion a v dodávce zemřeli podle policie tři cizinci. Jednou z tragických nehod toho dne byla rovněž srážka nákladního auta s vlakem na železničním přejezdu u Dolní Lutyně na Karvinsku. Srážku nepřežil strojvedoucí a 19 lidí ve vlaku bylo zraněno.

Sedm obětí nehod je nejvyšší množství mrtvých při haváriích za jeden den od roku 2019. Více obětí za den bylo předtím 11. listopadu 2019, kdy zahynulo osm lidí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. … DOPRAVA Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve … SPORT Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu … Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny … AKTUÁLNĚ Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah … AKTUÁLNĚ Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje … AKTUÁLNĚ Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na … AKTUALIZOVÁNO Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v … LIFESTYLE Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde … AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz