24. 7. svátek má Kristýna
Tomáš Wágner: Je hrozně příjemné, když vám lidé říkají, že se na vás byli podívat a že se jim to moc líbilo

ROZHOVOR
28. prosince 2022   (06:56)
Tomáš Wágner: Je hrozně příjemné, když vám lidé říkají, že se na vás byli podívat a že se jim to moc líbilo
foto: FK Viagem Příbram / se souhlasem

Dvaatřicetiletý odchovanec příbramského fotbalu, současný nejlepší střelec 2. ligy a kapitán A-mužstva FK Viagem Příbram hodnotí v rozhovoru uplynulou první polovinu sezony. Popisuje skládání neznámého týmu a jeho proměnu ve vítěznou mašinu. Oceňuje práci odejivších trenérů. Užívá si pozice na výsluní a pozitivní ohlasy fanoušků. Jaké budou změny v kádru a co říká na nového trenéra?


Jak hodnotíte první polovinu letošní sezony?
Vzhledem k tomu, že jsme na průběžném prvním místě, tak jednoznačně pozitivně. Předčili jsme asi očekávání nejenom příbramských fanoušků, ale i fotbalové komunity napříč republikou. Sešly se jak výsledky, tak i předvedená hra, takže jsme nadmíru spokojení.

Znal jste kluky, kteří přišli před sezonou do týmu?
Musím se přiznat, že jsem jich většinu vůbec neznal. Nebylo to ze začátku vůbec jednoduché. Měl jsem tam i nějaký zdravotní problém, takže jsem se s klukama nejdřív ani moc nepotkával na hřišti. Potkali jsme se vlastně jen při příchodu trenérů, kdy jsme si řekli, co bude v tréninku a na konci jsem už kolikrát ani nebyl v kabině. Trvalo to trochu déle. Nás tam bylo zkraje tolik, že se ani nevědělo, kdo bude zůstávat a kdo ne. Trenéři si ten tým vyloženě stavěli. Nakonec jsme se ale dali dohromady a vyšlo to.
Trenér Zápotočný si nad rámec sportovních výkonů pochvaloval i Vaší roli v kabině, kdy jste z pozice kapitána tým dobře stmelil.
Tohle je třeba věc, v kterou jsem jenom tak doufal, že se mi to třeba daří. Jsem v tomhle většinou takový skeptický a mám pochyby, jestli to dělám dobře nebo ne. Díky nějaké mojí povaze jsem s těmi kluky vycházel dobře. Po nějaké době jsem se i naladil na jejich pohled na fotbal. Přeci jenom oni toho tolik neprošli a já už toho mám za sebou oproti nim mnohem víc. Když kluci občas něco brblali na tréninku, tak jsem jim říkal: Kluci, vy vůbec nevíte, jak dobře se tady máme a jak by to mohlo být o hodně horší. Nakonec si to fakt sedlo a moc mě to s klukama bavilo. Samozřejmě ono, když se pak daří, tak je to jednodušší.

V minulosti tady vždycky byli mazáci typu Pilda (Tomáš Pilík), Tregy (Jaroslav Tregler), Standa Vávra, Kvídy (Jan Kvída), Karel Soldát, takže v kabině to bylo vždycky nastavené, ale od nové sezony jsem tady zbyl jen já. Měl jsem z toho upřímně trochu strach, jestli to zvládnu, resp. jestli na ně budu platit, ale pak si to sedlo. Je ale potřeba říct, že to pro mě bylo o hodně jednodušší, protože komunikace s trenéry byla perfektní. Vzhledem k tomu, že fotbal oba sami hráli, tak jsme si spoustu věcí ani nemuseli vysvětlovat a prostě to běželo samo. Trenéři měli jasnou vizi fotbalu a bylo to o hodně jednodušší. Ale samozřejmě mě těší, že jsem s kabinou taky pomohl.
Trenér Zápotočný si nad rámec sportovních …
foto: FK Viagem Příbram / se souhlasem
Co byste z pozice kapitána mužstva nejvíce vypíchl?
Nejde asi takto vypíchnout jen jednu věc. Já bych obecně vyzdvihl kvalitu naší hry, držení míče, počet přihrávek. Z hráčů bych jmenoval gólmana Martina Melichara, který se neskutečně zlepšil nohama a opravdu ke konci ty zápasy, to bylo až fantastické, jak si dovolil rozehrávat, což nám taky strašně pomohlo.

Jak se Vám zamlouval naordinovaný herní styl trenérů Zápotočného a Nikla?
Už jsem pár trenérů v kariéře zažil, ale musím říct, že takovéto vidění fotbalu, které trenéři měli, to byla paráda. Ve finále jim vyhovovala i ta situace, která tady byla. Mladý tým, nikdo neměl očekávání. Ale prostě kdy jindy to zkusit a kdy jindy si říct, že můžeme hrát fotbal, který se nám líbí, když na něj koukáme v televizi. Měli vlastně i možnost vybrat si typologicky hráče, kteří jim do toho herního systému budou sedět, a výborně se jim to povedlo.
Jak se Vám zamlouval naordinovaný herní styl …
foto: FK Viagem Příbram / se souhlasem
Jak jste vnímal ohlasy příbramských fanoušků na zlepšené výkony týmu?
Příbramáci a vlastně i celý český národ jsou všichni strašně kritičtí. Občas jdu do bazénu a v páře slyším, jak Sparta hraje špatně a jak se na Příbram nedá dívat. No a najednou chodíte po Příbrami a posloucháte, že lidi ty naše výkony vnímají a umějí vyzdvihnout i to, když se hraje dobrý fotbal. Je hrozně příjemné, když vám lidi říkají, že se na vás byli podívat a že se jim to hrozně líbilo. A nebyli to pouze jednotlivci. Všichni, kteří se se mnou bavili o fotbale a že jich tady v Příbrami znám strašně moc, tak to jenom chválili. Spoustu lidí tady ten fotbal opravdu vnímá a teď se jenom potvrdilo, že i když jsme ve 2. lize, tak najednou všichni vědí, že jsme první. Takže ten dosah je obrovský a jenom to potvrzuje, že se nám daří. Protože abych šel do banky a řešil tam s paní na přepážce místo bankovního účtu, že jsme první, tak to jsem žasl (směje se).

Ve finále nás chválili i soupeři. Třeba když jsme hráli na Spartě B, tak náš herní projev oceňovali i jejich fanoušci s dodatkem, že po dlouhé době Příbram ani nepotřebuje pomoc rozhodčího. Když jsem pak v 80. minutě střídal, tak mi přišlo, že mi tleskali všichni na tom stadionu, což samozřejmě potěší.
Jste schopný říct, kdo ze současného týmu bude v klubu pokračovat i na jaře?
Je možné, že Marcel Čermák odejde, protože on byl takový jejich (trenérů) koník, který výborně pasoval do jejich stylu fotbalu. Všem klukům přeji, ať jdou do ligového týmu. Na druhou stranu jsou mladí a mají čas. Pojďme dotáhnout třeba postup a v létě budou buď hrát ligu tady nebo půjdou hrát jinam. Nějaká změna určitě bude, přesto věřím, že se většina kádru udrží. Může být i nějaký příchod a povede se to na jaro připravit tak, abychom pokračovali.
Jste schopný říct, kdo ze současného týmu bude …
foto: FK Viagem Příbram / se souhlasem
Nedávno bylo oficiálně oznámeno, že novým trenérem se stává Dušan Uhrin mladší. Co na nového trenéra říkáte?
Tak je to určitě velká změna oproti klukům, kteří tady byli. Pan Starka zvolil zkušeného trenéra. Jak to bude vypadat, teprve uvidíme. Já můžu jen doufat, že to bude dobré. Cíle zůstávají stejné, chceme postoupit.
Plánujete pokračovat v Příbrami i ve zbytku sezony?
Nějaká jednání proběhla a pokud přijde nějaká konkrétní zajímavá nabídka, tak o ní určitě budu přemýšlet. Momentálně jsem ale tady a spíše bych se chtěl soustředit na to, že jsme první a že je tam ta vidina postupu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související


Další články

U Rožmitálu se sejdou fanoušci historické vojenské techniky U Rožmitálu se sejdou fanoušci historické vojenské techniky Akce se uskuteční v areálu bývalých vojenských kasáren. Zemědělci v okolí Prahy čekají kvůli mrazům a nízkým srážkám menší výnosy Zemědělci v okolí Prahy čekají kvůli mrazům a nízkým srážkám menší výnosy Oslovené zemědělské podniky se shodují v tom, že srážek byl letos nedostatek, což … Naučte se odstraňovat klíště správně a bez rizika Naučte se odstraňovat klíště správně a bez rizika Jedním z důkazů, že má nad námi příroda stále o kousek navrch, jsou situace, kdy se … Domácí péče příbramské nemocnice se rozšiřuje do celého okresu Domácí péče příbramské nemocnice se rozšiřuje do celého okresu Po předepsání lékařem jsou služby domácí péče hrazeny ze zdravotního … Další vlna Milostivého léta uleví od dluhů na zdravotním pojištění Další vlna Milostivého léta uleví od dluhů na zdravotním pojištění Jestliže jste v minulosti řádně neplatili zdravotní pojištění a vzniklý dluh se dostal … Středočeští zemědělci sklidili téměř všechen ozimý ječmen a tři pětiny řepky Středočeští zemědělci sklidili téměř všechen ozimý ječmen a tři pětiny řepky Výnos základních obilovin činí 5,72 tuny na hektar, je nižší než loni. Ve Středočeském kraji bude do konce roku 2026 jezdit 38 nových jednotek RegioFox Ve Středočeském kraji bude do konce roku 2026 jezdit 38 nových jednotek RegioFox RegioFoxy postupně ve středních Čechách i jinde nahrazují dosluhující jednotky řad … Příbramští policisté odvolali pátrají po 49letém muži. Našli ho v pořádku Příbramští policisté odvolali pátrají po 49letém muži. Našli ho v pořádku Své rodině o odchodu nedal vědět a doma zanechal mobilní telefon. AKTUALIZOVÁNO NS rozhodne, zda je útok zlodějky na ostrahu trestný čin, nebo jen přestupek NS rozhodne, zda je útok zlodějky na ostrahu trestný čin, nebo jen přestupek Okresní soud v Příbrami vyměřil ženě, která se v minulosti dopustila už několika …
Uhlířina, bác, jáhly. Všední strava v hornických rodinách byla skromná. Některá jídla jsou oblíbená dodnes Uhlířina, bác, jáhly. Všední strava v hornických rodinách byla skromná. Některá jídla jsou oblíbená dodnes Většinou se jednalo o suroviny, které si rodiny samy obstaraly. Dodnes si na těchto …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2024 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies