21. 6. svátek má Alois

Tisíce nových stromů se i s vaší pomocí vysadí v okolí Milešova a Nového Knína

26. října 2020   (08:52)
Tisíce nových stromů se i s vaší pomocí vysadí v okolí Milešova a Nového Knína
foto: pribram.cz_Marie Botíková

I vy můžete českým lesům pomoci. Nadace dřevo pro život obnovuje zeleň a přispívá tak k podpoře životního prostředí.


Nadace dřevo pro život je tu s námi už 15 let. Ve svých projektech o lese, dřevě a životním prostředí ukazuje veřejnosti přínosy dřeva jako obnovitelné suroviny. Využíváním dřeva z udržitelně obhospodařovaných lesů chráníme životní prostředí pro nás i budoucí generace.

Tato nadace se rozhodla vytvořit sbírku na podporu výsadby nových stromů. Jejím cílem je do konce roku vybrat milion korun na obnovu lesů, které jsou těžce zasaženy suchem a kůrovcovou kalamitou.
Cena jedné sazenice je jen 25 Kč. Pokrývá nákup, výsadbu a koordinaci sbírky. Na hektar lesa je třeba vysadit průměrně 6 tisíc sazenic (přesný počet se liší v závislosti na typu stromu). Dospělého věku kolem 100 let se dožívá jen asi každá dvacátá pátá sazenice.
Všechny vybrané peníze putují do projektu na nákup a výsadbu nových stromů. Sazenice druhově pestrých a odolných dřevin se vysazují v lesích u Dačic, v Jílovišti u Prahy, Kunštátu, Milešově, Novém Kníně a Opočně.

Doposud bylo vybráno přes 630 tisíc Kč, což pokryje zasazení přibližně 25 tisíc sazenic. Cílem sbírky je během roku vybrat alespoň milion korun a vysadit tak přibližně 7 hektarů nového lesa. Sbírku již podpořily také některé známé osobnosti – jako zpěvák z kapely Pokáč, vyhlášená kuchařka Kamu nebo moderátor Ondřej Blaho.
Podrobné informace o sbírce, lokalitách výsadby a druzích stromů, které se vysazují, naleznete na webových stránkách.
Pokud ještě nevíte, co darovat svým blízkým k Vánocům, můžete spojit příjemné s užitečným a darovat něco originálního, třeba právě strom, který udělá radost i přírodě.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Marie Botíková
autor: Jana Fedorová

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz