7. 12. svátek má Ambrož

Tento víkend bude bohatý a rozhodně nebude jen o Šalmaji

13. září 2019   (19:43)
Tento víkend bude bohatý a rozhodně nebude jen o Šalmaji

Chystá se na nás toho tolik, že vás bude mrzet, že nebudete moci být na více místech najednou.Čeká nás jeden z nejnabitějších víkendů tohoto roku, alespoň co se týká počtu akcí v Příbrami a okolí. I počasí má být slunečné s příjemnými teplotami, tak si vše můžete do sytosti užít.

Zřejmě nejvíc se mluví o Svatohorské šalmaji, která se bude konat v sobotu na Svaté Hoře a v okolí. Vstup na ni je zdarma a čeká vás bohatý program pro celou rodinu. Chybět nebudou ani trhy, občerstvení a mnoho ukázek a vystoupení. Podle tradice se ve stejnou dobu koná i Běh hasičů do Svatohorských schodů. Pokud tedy budete na Svaté Hoře, můžete se podívat, jak dvojice v kompletním vybavení budou zdolávat opravdu nepříjemné převýšení v jedenáctém ročníku tohoto závodu.

A v sobotu u sportování můžete zůstat. Kromě toho, že se bude konat veřejné bruslení (to bude i v neděli), v areálu Nového rybníka se uskuteční další ročník duatlonu. Podívat se můžete do sportovní haly i na festival jógy. Hned ráno také z Mníšku pod Brdy startuje závod Brdská padesátka, to především pro ty nejvytrvalejší. A poslední sportovní akcí tohoto víkendu je Dobříšská osmička, která se uskuteční v neděli jako oficiální městský běh.

Stále nám toho zbývá mnoho. V Březnici budou v sobotu hasiči slavit 140 let od založení sboru. Program bude prakticky po celý den, až do nočních hodin.  Rodinné centrum Dobříšek pak během dopoledne pořádá program různých výtvarných dílen a pohádek pro děti.

Na své si v sobotu přijdou i milovníci vlaků. V Příbrami se bude k tomu všemu totiž ještě konat Den železnice. Připraven bude doprovodný program pro celou rodinu, včetně jízd historickou lokomotivou.

A poslední sobotní akcí, o kterou se s vámi podělíme, bude Vrškamýcká pivosláva, která potrvá až do nedělních ranních hodin. Představí se hned několik regionálních pivovarů a kapel, program bude během dne ale připraven i pro děti.

A jsme u neděle, kdy bude vstup do všech expozic Hornického muzea v Příbrami zdarma. Navíc budou připraveny výtvarné dílny a speciální prohlídky, to vše v rámci Dnů evropského dědictví.

A co promítá kino? V sobotu Playmobil ve filmu a Panství Downton, v neděli pak Angry birds ve filmu 2 a Ženy v běhu.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: red
autor: kap

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz