Téměř pětina z celkového počtu případů nákazy covid-19 se v ČR vyléčila
19. dubna 2020 (09:21)
Z nemoci covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, se v ČR dosud vyléčilo 1235 lidí. Je to téměř pětina z celkového počtu případů nákazy. Od sobotního večera přibylo osm vyléčených, počet obětí zůstal na 181. Případů nákazy je v Česku 6657. V sobotu se jejich počet zvýšil o 105. Denní přírůstek tak potřetí za sebou klesl, výrazně se ale snížil i počet provedených testů. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 8:30.
Laboratoře v sobotu provedly podle ministerstva 5563 testů. Je to nejméně za posledních pět dní. Od středy do pátku denní počet testů přesáhl vždy 8200. V sobotu tak sice klesl denní přírůstek nakažených, ale vzrostl podíl nových případů covid-19 na celkovém počtu testovaných. Dosáhl 1,89 procenta. V pátek byl tento podíl 1,41 procenta, ve čtvrtek pak 1,59 procenta. Od dnešní půlnoci zatím přibyly tři nové případy nákazy.
Nejvíce nakažených je dlouhodobě v Praze, dosud tam bylo potvrzeno 1574 případů. Na 100.000 obyvatel připadá v hlavním městě téměř 116 nakažených. V Olomouckém kraji je na 100.000 obyvatel bezmála 98 případů nákazy a v Plzeňském kraji evidují na 100.000 obyvatel zhruba 92 nakažených. Naopak nejlépe na tom jsou jižní Čechy s 25 případy nákazy na 100.000 obyvatel.
Téměř 19 procent ze všech nakažených v Česku je věkové skupině 45 až 54 let. Lidé od 65 do 74 let se na celkovém počtu nakažených podílejí deseti procenty, lidé od 75 do 84 let více než šesti procenty a seniorů starších 85 let jsou mezi nakaženými necelá čtyři procenta.
V Praze dosud s nemocí covid-19 zemřelo 70 lidí. Následují Moravskoslezský kraj s 19 oběťmi, ve středních Čechách zaznamenali 18 úmrtí. Naopak pouze jedno úmrtí s covid-19 bylo ve Zlínském kraji.
K sobotě bylo s nemocí covid-19 hospitalizováno 390 lidí, jejich počet tak už několik dní klesá a je nejnižší od 4. dubna. V těžkém stavu je v nemocnicích 84 pacientů. Jako vyléčení nebo do domácí karantény odešlo z nemocnic 441 lidí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Fanoušci rozhodli, sportovci zářili: Sportovec Příbramska 2025 je za námi
Příbram zažila slavnostní večer plný sportovních úspěchů, emocí i inspirativních …
SPORT
Máme vítěze! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Tady je vaše sladká TOP 3
Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí …
SOUTĚŽ
Sto let tradice i moderní výuky. Březnická škola slaví významné jubileum
Významné výročí si letos připomíná Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pyrotechnik v Brdech likvidoval munici odstřelem na místě
U obce Nepomuk byl v pondělí 23. března ohlášen nález munice.
AKTUÁLNĚ
Ochranáři vylepšili v CHKO Brdy „porodnici“ pro mloky
Zaměstnanci Správy CHKO Brdy spolu ze zoologem okresního muzea Davidem Fischerem …
ZAJÍMAVOSTI
Velikonočním vlakem údolím Vlčavy: historická jízda pro celou rodinu
Na železnici v Rožmitále pod Třemšínem už tuto sobou 28. března se můžete svézt …
TIP NA VÝLET
D4 u Staré Hutě se znovu zúží:. ŘSD začne další etapu rekonstrukce mostu
Dálnice D4 se od dubna opět zúží. Ředitelství silnic a dálnic zahájí demolici a …
DOPRAVA
Příbramská lékařka MUDr. Bartášková: Cukrovka je nemoc, kde úspěch léčby drží v rukou i pacient
Diabetes patří mezi nejčastější civilizační onemocnění současnosti a počet pacientů …
ZDRAVOTNICTVÍ
Změna barvy očí? Tentokrát opravdu natrvalo.
Toužili jste někdy po modrých, zelených nebo prostě jiných očích, než jaké máte od …
Kdo nabízí nejlepší internet v Příbrami? Přehled poskytovatelů, typů připojení i kvality
Rychlost a kvalita internetu v Příbrami se může lišit dům od domu. Někde vede optika, …





