18. 9. svátek má Kryštof

Talenty z Příbrami zazářily na mezinárodním tréninkovém kempu v Římě

7. srpna 2014   (15:41)
Talenty z Příbrami zazářily na mezinárodním tréninkovém kempu v Římě

Příbramští fotbalisté se neztratili ani v mezinárodní konkurenci nejlepších týmů.


Vítězové a vítězky turnaje Coca-Cola Cup 2014 si vybrali zaslouženou odměnu za svůj triumf. V římském olympijském centru se účastnili pětidenního tréninkového kempu a od renomovaných brazilských trenérů převzali řadu cenných rad a zkušeností. Někteří školáci se dokonce stali hvězdami závěrečného mezinárodního turnaje a jsou tak už nyní příslibem pro český fotbal.

Dívky ze ZŠ a MŠ Pardubice – Ohrazenice a chlapci ze ZŠ Březové Hory – Příbram, kteří ovládli dvanáctý ročník turnaje Coca-Cola Cup, se na tréninkovém kempu v Římě setkali s vítězi z ostatních zemí, jako například s Poláky, Řeky, Portugalci či s domácími Italy. V namixovaných družstvech pak mohli poměřit síly či naopak se sehrát s vrstevníky z celé Evropy. Fotbalové dovednosti jim pomáhali rozvinout trenéři ze země, kde fotbal znamená náboženství, tedy z Brazílie.

Příbramský Šíma jedním z nejlepších hráčů turnaje

„Jsem velmi ráda, že se nám pro vítěze a vítězky turnaje Coca-Cola Cup podařilo zorganizovat takto lukrativní výhru. Zatrénovat si pod vedením Brazilců a zahrát si mezinárodní turnaj v Itálii, to se nepoštěstí jen tak každému. Navíc čeští zástupci se v konkurenci tradičních fotbalových národů vůbec neztratili. Ba právě naopak, patřili k oporám svých týmů. Věřím, že o některých ještě v souvislosti s vrcholovým fotbalem uslyšíme. Například pardubická Marcela Barešová se stala se třemi góly nejlepší střelkyní turnaje a Marek Šíma z Příbrami, jeden z nejvýraznějších hráčů turnaje, už dokonce obléká český mládežnický reprezentační dres,“ uvedla Jana Nováková, jedna ze spoluorganizátorek soutěže.

Zážitků si mladí fotbalisté a fotbalistky z Říma odvezli určitě více než dost. Kromě tréninkových jednotek a zápasů si vychutnali také zaslouženou relaxaci na pláži u moře, prošli si nejvýznamnější architektonické památky Říma a Vatikánu, ochutnali italskou kuchyni, účastnili se tradiční brazilské večeře, workshopu ve freestyle fotbalu a také závěrečného slavnostního vyhlašování výsledků a následného večírku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Byl vyhlášen i traumaplán 18. září 2019   (14:18) Pražská ulice bezpečnější Pražská ulice bezpečnější Na základě podnětů od občanů se vedení města zabývalo situací, která nastává každý víkend na pěší zóně Pražské ulice. Lidé jdoucí touto nákupní třídou jsou nuceni proplétat se mezi zaparkovanými vozidly. 18. září 2019   (11:44) Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Na Flusárně si lidé po setmění svítí na cestu mobily. Město zde v horizontu několika měsíců instaluje LED lampy 18. září 2019   (11:26) Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Velkého ocenění se dostalo městu od sportovních odborníků, kteří se věnují koncepci sportu na celostátní úrovni 18. září 2019   (09:58) Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. To je letošní Žena regionu pro Středočeský kraj 18. září 2019   (07:33) V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz