24. 7. svátek má Kristýna

Talenty z Příbrami zazářily na mezinárodním tréninkovém kempu v Římě

7. srpna 2014   (15:41)
Talenty z Příbrami zazářily na mezinárodním tréninkovém kempu v Římě

Příbramští fotbalisté se neztratili ani v mezinárodní konkurenci nejlepších týmů.


Vítězové a vítězky turnaje Coca-Cola Cup 2014 si vybrali zaslouženou odměnu za svůj triumf. V římském olympijském centru se účastnili pětidenního tréninkového kempu a od renomovaných brazilských trenérů převzali řadu cenných rad a zkušeností. Někteří školáci se dokonce stali hvězdami závěrečného mezinárodního turnaje a jsou tak už nyní příslibem pro český fotbal.

Dívky ze ZŠ a MŠ Pardubice – Ohrazenice a chlapci ze ZŠ Březové Hory – Příbram, kteří ovládli dvanáctý ročník turnaje Coca-Cola Cup, se na tréninkovém kempu v Římě setkali s vítězi z ostatních zemí, jako například s Poláky, Řeky, Portugalci či s domácími Italy. V namixovaných družstvech pak mohli poměřit síly či naopak se sehrát s vrstevníky z celé Evropy. Fotbalové dovednosti jim pomáhali rozvinout trenéři ze země, kde fotbal znamená náboženství, tedy z Brazílie.

Příbramský Šíma jedním z nejlepších hráčů turnaje

„Jsem velmi ráda, že se nám pro vítěze a vítězky turnaje Coca-Cola Cup podařilo zorganizovat takto lukrativní výhru. Zatrénovat si pod vedením Brazilců a zahrát si mezinárodní turnaj v Itálii, to se nepoštěstí jen tak každému. Navíc čeští zástupci se v konkurenci tradičních fotbalových národů vůbec neztratili. Ba právě naopak, patřili k oporám svých týmů. Věřím, že o některých ještě v souvislosti s vrcholovým fotbalem uslyšíme. Například pardubická Marcela Barešová se stala se třemi góly nejlepší střelkyní turnaje a Marek Šíma z Příbrami, jeden z nejvýraznějších hráčů turnaje, už dokonce obléká český mládežnický reprezentační dres,“ uvedla Jana Nováková, jedna ze spoluorganizátorek soutěže.

Zážitků si mladí fotbalisté a fotbalistky z Říma odvezli určitě více než dost. Kromě tréninkových jednotek a zápasů si vychutnali také zaslouženou relaxaci na pláži u moře, prošli si nejvýznamnější architektonické památky Říma a Vatikánu, ochutnali italskou kuchyni, účastnili se tradiční brazilské večeře, workshopu ve freestyle fotbalu a také závěrečného slavnostního vyhlašování výsledků a následného večírku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Spadla klec: Fantom příbramských prodejen byl dopaden Spadla klec: Fantom příbramských prodejen byl dopaden Začátkem července policisté varovali před podvodníkem, který obcházel obchody na Příbramsku se zajímavou fintou a snažil se z důvěřivých lidí vylákat peníze. 24. července 2019   (08:32) Graffiti v Příbrami: Zatímco městský majetek sprejery moc neláká, jinde řádí dostatečně Graffiti v Příbrami: Zatímco městský majetek sprejery moc neláká, jinde řádí dostatečně "Co se týče sprejerství, za loňský a letošní rok nejsou hlášeny žádné velké škody na městském majetku," uvádí Eva Švehlová, tisková mluvčí Městského úřadu Příbram 24. července 2019   (06:52) Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár ubytovny Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár ubytovny Nikdo nebyl zraněn 23. července 2019   (20:45) Drobná nehoda u Kaufladnu vyústila v bitku, jeden z řidičů skončil v poutech Drobná nehoda u Kaufladnu vyústila v bitku, jeden z řidičů skončil v poutech Agrese s přibývajícím vedrem u řidičů stoupá 23. července 2019   (20:21) Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků Projekt spustila rada města Příbrami v říjnu loňského roku, dobříšští radní forenzní značení pro tento rok neschválili 23. července 2019   (17:22) Meteorologové vydali výstrahu před tropickými teplotami Meteorologové vydali výstrahu před tropickými teplotami Výstraha platí od dnešních 12 hodin 23. července 2019   (14:02) Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města Jarní průtrž mračen vyplavila u Hořejší Obory větší množství potkanů. Město ve spolupráci s rybáři rychle zasáhlo. Kvůli potkanům se přistoupilo k plošné deratizaci 23. července 2019   (11:32) Pátrání: Řidič naboural sanitku a ujel, ta převážela pacienta do nemocnice! Pátrání: Řidič naboural sanitku a ujel, ta převážela pacienta do nemocnice! Neviděli jste tento incident? Policisté by rádi s řidičem mluvili 23. července 2019   (08:09) Autobusová zastávka plná bezdomovců. Jistě víte, o které je řeč Autobusová zastávka plná bezdomovců. Jistě víte, o které je řeč „V nízkoprahovém centru je moc lidí, a to mi nevyhovuje. Proto jsem raději venku,“ říká jeden z mužů bez domova, kteří se včera v dopoledních hodinách pohybovali v blízkosti problémové autobusové zastávky 23. července 2019   (06:37) Dobříšský kruhový objezd se bude opravovat za provozu Dobříšský kruhový objezd se bude opravovat za provozu Oprava kruhového objezdu by měla být hotova do 31. července 2019, celková cena úprav byla podle projektové dokumentace vyčíslena na zhruba 130 tis. Kč 22. července 2019   (21:18)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz