vývoj epidemie COVID-19
testovaní nemocní uzdravení zesnulí
celá ČR 43498 3001 25 23
Středočeský kraj 1820 391 -- 1
okres Příbram -- 26 -- --
Příbram -- 8 -- --
Ta Thuy Dung: Když mi někdo udělá křupavou kachnu se zelím, dám mu svoje srdce

Nepřehlédněte
20. února 2020   (09:00)
Ta Thuy Dung: Když mi někdo udělá křupavou kachnu se zelím, dám mu svoje srdce

„Myslím si, že se za mě Příbramáci stydět nebudou,“ říká v rozhovoru finalistka amatérské soutěže ve vařeníGastronomická show MasterChef Česko, jejíž čtvrtou řadu začala TV Nova vysílat počátkem února 2020, jak divákům, tak porotcům přinesla i nečekané zážitky. Ta Thuy miluje zpěv a americký fotbal. Vařením se nejen odreaguje, ale navíc jí pomohlo překonat krizi identity a najít propojení mezi českou a vietnamskou kulturou. Miluje vietnamské jídlo, s nímž experimentuje – přidává do něj prvky evropské kuchyně. V našem rozhovoru prozradila, jak náročné je natáčení, co říkali rodiče, když se do soutěže přihlásila, nebo co by nikdy nesnědla. V soutěži se dostala mezi šestnáct finalistů, a jak sama říká, určitě Příbramáky v umístění nezklame.
 
Jak dlouho bydlíte v Příbrami?
Už to bude nějaký ten pátek. V Příbrami jsem vlastně strávila větší část svého dětství. Tatínek tu pobýval už 80. letech. V roce 1995 jsme za ním s maminkou přijely z Vietnamu. Teď bydlím v Praze, kde i pracuji, ale Příbram, kde naši bydlí dodnes, stále vnímám jako svoje rodné město. Když to vlastně teď počítám, je to už 25 let. Neuvěřitelné. :-) 
 
Líbí se Vám město Příbram?
Příbram stále vnímám jako svoji domovinu, takže k němu budu mít vždy sentimentální vztah. Nicméně musím uznat, že za poslední roky město hodně rozkvetlo a díky všem rekonstrukcím veřejných prostorů neuvěřitelně zkrásnělo. Obzvlášť se mi líbí pěší zóna okolo Obory a pěkný park u Oxygenu. Pamatuju si na roky na gymnáziu, když jsem každý den chodila do školy dolů po strmém kopci, na kterém jsem si namlátila zadek nespočetněkrát, přes vyprahlou pláň a teď je zde krásná zeleň s lavičkami a místo kopce můžu jít domů pěkně po kamenných schodech. 
 
V soutěži jste uvedla, že jste v našem městě zažila šikanu. Můžete popsat, co se Vám stalo?
Je pravda, že jsem se potýkala s šikanou, když jsem přijela do Čech. Tehdy v Příbrami ještě nebylo tolik cizinců a některé děti holt nebyly úplně připravené přijmout mezi sebe někoho, kdo je na první pohled tak odlišný. Lidé se většinou bojí toho, co neznají. Je to přirozené. Děti navíc často nedomýšlí následky svých činů a reagují impulzivně. Dlouho mě trápilo to, že mě někteří odsuzují jen kvůli mému původu, ale teď jsem za tu zkušenost vděčná. Naučilo mě to totiž větší houževnatosti a pracovitosti, které pramenily z touhy všem dokázat, že ve mně něco je. Teď už vím, že se stejně člověk nemůže nikdy zavděčit ani zalíbit všem, proto by si měl svůj život žít tak, aby byl na sebe hrdý především on sám. 
 
Můžete prozradit, kam až jste se v soutěži dostala?
Nesmíte se na mě zlobit, ale to nemůžu prozradit, protože je to přísně tajné. Nezbude vám tedy nic jiného, než sledovat MasterChef. :) Ale myslím, že se za mě Příbramáci stydět nebudou. :-)
 
Našla jste mezi soutěžícími nějaké kamarády?
Ano, poznala jsem skvělé lidi, se kterými trávím volný čas i nad rámec soutěže. Pravda je taková, že vstupem do soutěže se najednou ocitnete ve skupině cizích lidí, se kterými trávíte opravdu hodně času. Spíte spolu na hotelu, chodíte spolu na snídaně, jste spolu celý den ve studiu. Možná se to nezdá, ale natáčení je extrémně náročné jak fyzicky, tak po emocionální stránce. Naštěstí jsem si v partě soutěžících našla pár skvělých lidí, se kterými jsme se podporovali navzájem a snažili si ze všeho dělat legraci, abychom se z toho tlaku nezbláznili. 
 
Je vidět, že ráda vaříte. Můžete nám prozradit Vaše nejoblíbenější jídlo? Případně i asijské.
To je hrozně těžká otázka. Moje maminka říká, že jsem ten nejméně náročný strávník na světě, protože sním všechno a všeobecně zbožňuju jídlo. Ze základní školy a dokonce ze školky si mě vždy nejvíc pamatují paní kuchařky. :) Těžko říct, co je moje nejoblíbenější jídlo, ale zbožňuju všechno, co uvaří mamka. Z vietnamské kuchyně to bude soi dua, což je lepkavá rýže s kokosovou smetanou. Mamka z ní vytvaruje malé bobečky, zalije arašídovým olejem a křupavou hlívou nakládanou v sójové omáčce. Ta kombinace krémové rýže, slaného oleje a křupavé hlívy, to je hotová exploze chutí. Neméně ale zbožňuju i česká jídla. Tady jsem prostě klasik. Když mi někdo udělá křupavou kachnu se zelím a domácím bramborovým knedlíkem, nebo nedej bože i s karlovarským, tak mu na oplátku dám svoje srdce. :-) 
Co se týče vaření, ráda do něho promítám sama sebe, tedy svůj vietnamsko-český původ. Ráda tedy vařím asijskou kuchyň kombinovanou s evropskými vlivy. 
 
V soutěži Vás podporují rodiče, co říkali na to, že jste se přihlásila?
Naše moje účast tolik nepřekvapila, protože jsou zvyklí na to, že domů nosím bláznivé nápady. Navíc taky ví, že vaření zbožňuju odmalička. Spíš se zalekli toho, že bych se vzdala svojí normální práce v agentuře a začala pracovat jako kuchařka. Když jsem je ale ujistila, že se opravdu jedná jen o amatérskou soutěž a na profesionálního kuchaře stejně nemám, tak se trochu uklidnili. Ale je  pravda, že jsem jim Masterchef popsala jako takovou „soutěž, kde budu vařit před nějakými lidmi. Nic moc velkého." Až v den castingu se dozvěděli, že se jedná o největší kuchařskou soutěž v ČR, která navíc poběží v televizi. Na vycouvání už ale bylo pozdě. V ten den jsem měla ve studiu navíc asi 15 kamarádů, kteří mě přišli podpořit, takže jednu třetinu z nich jsem povolala jenom uklidňováním rodičů. :-) 
 
A jídlo, které byste nikdy v životě nepozřela?
Není jich moc, ale na prvním místě je určitě jarní cibulka. 
 
Chtěla byste se v budoucnosti uplatnit v nějaké lepší restauraci, případně, jaké mate plány?
Mým cílem v MasterChef je získat co nejvíce zkušeností a hlavně si to užít, protože takovéto příležitosti se člověku za život moc nenaskytne. Vaření zbožňuju, ale vím, že k tomu, abych mohla otevřít restauraci nebo se živit kuchařinou, mi chybí ještě spoustu znalostí a dovedností. Pokud ale půjde vše dobře, mým snem do budoucna je pořádat pop-up eventy ve vietnamském stylu, kdy bude mít host možnost stát se členem vietnamské rodiny. Večeře pro nás nejsou totiž jen o jídle, ale zároveň i rituálem sdílení a rodinného stmelování. 

Tip redakce: Mezi 30 nejlepších kuchařů pořadu Master Chef patří i Bára Dražanová z Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Ta Thuy Dung

autor: Tomáš PečenkaNepřehlédněte

Salámu Čeřínek od společnosti Kostelecké uzeniny byla odebrána značka KLASA Salámu Čeřínek od společnosti Kostelecké uzeniny byla odebrána značka KLASA O značku kvality KLASA přišel salám Čeřínek společnosti Kostelecké uzeniny. Stalo se tak na základě výsledku kontroly Státní veterinární správy. Výrobek obsahoval nižší podíl masa, než výrobce deklaruje na etiketě výrobku. 27. března 2020   (10:22) Nepřehlédněte Žáci a studenti by se mohli vrátit do lavic na přelomu května a června Žáci a studenti by se mohli vrátit do lavic na přelomu května a června "Dáváme k veřejné diskusi, jestli by děti neměly třeba měsíc pak chodit do školy i v době běžných letních prázdnin," řekl předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula. 22. března 2020   (15:57) Nepřehlédněte Oslavte světový den spánku skvělým spánkem Oslavte světový den spánku skvělým spánkem Ať už pověrčiví jste nebo nejste, pátek 13. je tady a jak s ním naložíte, je zcela na Vás. My Vám dáme deset tipů, jak si zlepšit noc. 13. března 2020   (17:44) Nepřehlédněte Pátek třináctého. Proč lidi vlastně tolik děsí? Pátek třináctého. Proč lidi vlastně tolik děsí? Pátek třináctého není „výdobytkem“ moderní doby, opírá se o reálné historické události. A je jich hned několik 13. března 2020   (15:11) Nepřehlédněte Holobrada: Chceme směnu budov, aby centrum pro integraci cizinců nebylo v nemocnici Holobrada: Chceme směnu budov, aby centrum pro integraci cizinců nebylo v nemocnici Na jednání s vedením příbramské nemocnice a zaměstnanci přijel premiér Andrej Babiš v doprovodu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a zástupců Středočeského kraje. 27. února 2020   (06:16) Nepřehlédněte


Další články

Počet případů nákazy novým typem koronaviru v Česku překročil 3000 Počet případů nákazy novým typem koronaviru v Česku překročil 3000 V neděli činil denní nárůst nemocných 160 případů, v sobotu 262, v pátek dokonce 373. 31. března 2020   (06:56) Středočeským nemocnicím pomáhají medici, firmy i jednotlivci Středočeským nemocnicím pomáhají medici, firmy i jednotlivci Příbramské nemocnici se přihlásilo 20 mediků, kteří jsou podle potřeby využíváni. 31. března 2020   (06:38) V Česku je už 25 vyléčených z COVID-19 a 23 úmrtí nakažených V Česku je už 25 vyléčených z COVID-19 a 23 úmrtí nakažených Všichni zemřelí byli lidé trpící dalšími chorobami nebo lidé ve vyšším věku. 30. března 2020   (19:40) Omezení volného pohybu bylo prodlouženo do 11. dubna Omezení volného pohybu bylo prodlouženo do 11. dubna Opatření platí již od 16. března. 30. března 2020   (17:38) Tomáš Cipra: V domově s pečovatelskou službou byla prokázána nákaza koronavirem. Hygiena nás neinformovala, nemáme žádné instrukce Tomáš Cipra: V domově s pečovatelskou službou byla prokázána nákaza koronavirem. Hygiena nás neinformovala, nemáme žádné instrukce „Kdyby nám nezavolali rodinní příslušníci nakaženého, ani bychom se to nedozvěděli,“ říká ředitel Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbrami. 30. března 2020   (16:07) Jindřich Vařeka: Držme však hlavy vysoko a emoce na uzdě, neboť to nejhorší nás teprve čeká Jindřich Vařeka: Držme však hlavy vysoko a emoce na uzdě, neboť to nejhorší nás teprve čeká Koronavirus Hygienici: Ve Středočeském kraji onemocnělo 372 lidí, města nezveřejníme, stačí vám okresy Hygienici: Ve Středočeském kraji onemocnělo 372 lidí, města nezveřejníme, stačí vám okresy Koronavirus Požár kamionu uzavřel Strakonickou Požár kamionu uzavřel Strakonickou Dvě hasičské jednotky vyjížděly v pondělí dopoledne na silnici I/4 k požáru kamionu 30. března 2020   (11:24) Pomáhají jednotlivci, skupiny i firmy Pomáhají jednotlivci, skupiny i firmy Solidarita a soudržnost se projeví vždy v napjatých situacích. Přesně to se ukazuje v dnešní době, kdy se téměř každý snaží přidat ruku k dílu bez nároku na odměnu. 30. března 2020   (10:39)
Policisté přijali hlášení o pobodaném muži, nakonec se jednalo o namol opilého agresora Policisté přijali hlášení o pobodaném muži, nakonec se jednalo o namol opilého agresora V dechu měl přes tři promile alkoholu 30. března 2020   (10:07) V neděli přibylo 160 nakažených koronavirem, případů je 2829 V neděli přibylo 160 nakažených koronavirem, případů je 2829 V Česku se podle hlášení krajských hygienických stanic nakazilo 81 procent lidí, zbytek v zahraničí, zejména v Itálii a Rakousku. Téměř 54 procent nakažených tvoří muži. 30. března 2020   (07:56) Vláda prodlouží omezení volného pohybu Vláda prodlouží omezení volného pohybu Premiér Andrej Babiš občany opět vyzval, aby vládní nařízení dodržovali. Pokud by podle něj nebyla zavedena, bylo by nyní v ČR 10.000 nakažených. 30. března 2020   (07:27) V souvislosti s koronavirem zemřelo v Česku již 16 lidí V souvislosti s koronavirem zemřelo v Česku již 16 lidí Pozitivních případů je 2743, o 86 více než v sobotu. 29. března 2020   (19:08) Kupka: Příbramská nemocnice nemá respirátory, pacienty s koronavirem ošetřuje s rouškami Kupka: Příbramská nemocnice nemá respirátory, pacienty s koronavirem ošetřuje s rouškami V týdnu bude v noci mrznout, mráz může poškodit kvetoucí stromy V týdnu bude v noci mrznout, mráz může poškodit kvetoucí stromy Upozornění meteorologů před nočními a ranními mrazy platí pro téměř všechny okresy od pondělí do čtvrtka. 29. března 2020   (16:00) Schillerová: Navrhneme vládě moratorium na splácení hypoték, spotřebitelských i podnikatelských úvěrů na půl roku Schillerová: Navrhneme vládě moratorium na splácení hypoték, spotřebitelských i podnikatelských úvěrů na půl roku V novele se uvažuje o snížení pokut za případné nesplácení úvěrů. 29. března 2020   (12:17) V Česku zemřeli další 2 lidé s koronavirem. Hygiena odmítá zveřejňovat informace o nemocných na území měst V Česku zemřeli další 2 lidé s koronavirem. Hygiena odmítá zveřejňovat informace o nemocných na území měst Koronavirus V sobotu přibylo 262 nakažených koronavirem V sobotu přibylo 262 nakažených koronavirem Vyléčených zůstává 11 lidí, 11 pacientů s nákazou zemřelo, z toho dva v sobotu. 29. března 2020   (08:06) Slunečné počasí přilákalo stovky návštěvníků k procházce do brdských lesů Slunečné počasí přilákalo stovky návštěvníků k procházce do brdských lesů Koronavirus V souvislosti s koronavirem zemřeli další dva lidé V souvislosti s koronavirem zemřeli další dva lidé Podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví bylo ve 20:30 v Česku potvrzeno 2622 případů nákazy koronavirem. 28. března 2020   (18:48) Po chladném začátku příštího týdne se bude oteplovat Po chladném začátku příštího týdne se bude oteplovat Relativně nejteplejší by měl být týden od 13. do 19. dubna, kdy by se nejvyšší denní teploty měly pohybovat v průměru kolem 15 stupňů Celsia. Naproti tomu příští týden by to mělo být jen kolem osmi stupňů a v noci můžou spadnout až k minus čtyřem stupňům. 28. března 2020   (15:25) Domovy seniorů zpřísňují pravidla. Desetina lůžek je vyčleněna pro lidi s podezřením na nákazu koronavirem Domovy seniorů zpřísňují pravidla. Desetina lůžek je vyčleněna pro lidi s podezřením na nákazu koronavirem Personál musí ráno a večer všem klientům měřit teplotu, zakázané je společné stravování nebo aktivity. 28. března 2020   (11:56) V Česku je 2422 případů nákazy koronavirem V Česku je 2422 případů nákazy koronavirem Počet nakažených v pátek vzrostl o 373, což je zatím nejvyšší denní přírůstek. 28. března 2020   (09:17) Omilostněný muž už byl dříve kvůli neplacení alimentů za mřížemi celkem čtyřikrát Omilostněný muž už byl dříve kvůli neplacení alimentů za mřížemi celkem čtyřikrát Vězenství Česko má 2279 potvrzených případů nákazy koronavirem, dnes přibylo 257 nemocných Česko má 2279 potvrzených případů nákazy koronavirem, dnes přibylo 257 nemocných Na test na COVID-19 nově stačí teplota 37,5 stupně 27. března 2020   (18:22) Svatá Hora se ponoří do tmy Svatá Hora se ponoří do tmy Zajímavosti Řidič Seatu přetočil auto na střechu, vyvázl bez zranění Řidič Seatu přetočil auto na střechu, vyvázl bez zranění V pátek odpoledne vyjížděly záchranné složky k dopravní nehodě u Višňové. 27. března 2020   (16:09) Tři náměstí, tři stánky, 2 600 šitých roušek Tři náměstí, tři stánky, 2 600 šitých roušek Roušek je prozatím dostatek, a tak mohla začít jejich distribuce i veřejnosti. 27. března 2020   (13:55) V příbramské nemocnici leží první pacient s koronavirem, je na umělé plicní ventilaci V příbramské nemocnici leží první pacient s koronavirem, je na umělé plicní ventilaci Koronavirus Středočeský kraj eviduje 231 nakažených, na Příbramsku onemocnělo 18 osob Středočeský kraj eviduje 231 nakažených, na Příbramsku onemocnělo 18 osob V Příbrami jsou hlášeny čtyři případy 27. března 2020   (10:44) Salámu Čeřínek od společnosti Kostelecké uzeniny byla odebrána značka KLASA Salámu Čeřínek od společnosti Kostelecké uzeniny byla odebrána značka KLASA O značku kvality KLASA přišel salám Čeřínek společnosti Kostelecké uzeniny. Stalo se tak na základě výsledku kontroly Státní veterinární správy. Výrobek obsahoval nižší podíl masa, než výrobce deklaruje na etiketě výrobku. 27. března 2020   (10:22) Nepřehlédněte Počet nakažených koronavirem překročil v Česku dvoutisícovku Počet nakažených koronavirem překročil v Česku dvoutisícovku Laboratořím se dál daří zvyšovat počet provedených testů, ve čtvrtek otestovaly rekordních 4429 lidí, celkem 31.127. 27. března 2020   (09:19) O víkendu začíná letní čas, noc bude o hodinu kratší O víkendu začíná letní čas, noc bude o hodinu kratší Změna času Příbramská nemocnice zažívá nevídanou vlnu solidarity Příbramská nemocnice zažívá nevídanou vlnu solidarity Některých ochranných pomůcek je však stále nedostatek. 27. března 2020   (06:48) Frontman skupiny E!E: Dřepte doma, nalaďte internet a my přijdeme k vám Frontman skupiny E!E: Dřepte doma, nalaďte internet a my přijdeme k vám Kultura Nakažených přibývá každou hodinu více než deset. V Česku onemocnělo 1925 lidí, devět zemřelo Nakažených přibývá každou hodinu více než deset. V Česku onemocnělo 1925 lidí, devět zemřelo Koronavirus Zemřel 80letý pacient nakažený koronavirem Zemřel 80letý pacient nakažený koronavirem V České republice jde o sedmé úmrtí v souvislosti s nákazou novým koronavirem, které úřady oznámily. 26. března 2020   (16:42) Hejtmanka: Byla jsem ubezpečena, že se nezadržují platby živnostníkům a malým firmám. Bylo by to pro ně likvidační Hejtmanka: Byla jsem ubezpečena, že se nezadržují platby živnostníkům a malým firmám. Bylo by to pro ně likvidační Středočeský kraj se intenzivně připravuje na ekonomické výzvy v návaznosti na škody způsobené současnou koronavirovou krizí. 26. března 2020   (16:13) O děti hasičů, policistů, záchranářů a lékařů je postaráno, město otevřelo mateřinku a základní školu ve Školní O děti hasičů, policistů, záchranářů a lékařů je postaráno, město otevřelo mateřinku a základní školu ve Školní Školství Podnikatelé budou moci od pondělí žádat o bezúročné úvěry s ročním odkladem splátek Podnikatelé budou moci od pondělí žádat o bezúročné úvěry s ročním odkladem splátek O úvěry bude možné žádat u většiny komerčních bank, se kterými se nyní podepisují smlouvy. 26. března 2020   (13:27)


Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz