vývoj epidemie COVID-19
testovaní nakažení uzdravení zesnulí
celá ČR 439744 9233 6546 319
Středočeský kraj 6680 1070 844 23
okres Příbram ? 52 48 1
Ta Thuy Dung: Když mi někdo udělá křupavou kachnu se zelím, dám mu svoje srdce

Nepřehlédněte
20. února 2020   (09:00)
Ta Thuy Dung: Když mi někdo udělá křupavou kachnu se zelím, dám mu svoje srdce

„Myslím si, že se za mě Příbramáci stydět nebudou,“ říká v rozhovoru finalistka amatérské soutěže ve vařeníGastronomická show MasterChef Česko, jejíž čtvrtou řadu začala TV Nova vysílat počátkem února 2020, jak divákům, tak porotcům přinesla i nečekané zážitky. Ta Thuy miluje zpěv a americký fotbal. Vařením se nejen odreaguje, ale navíc jí pomohlo překonat krizi identity a najít propojení mezi českou a vietnamskou kulturou. Miluje vietnamské jídlo, s nímž experimentuje – přidává do něj prvky evropské kuchyně. V našem rozhovoru prozradila, jak náročné je natáčení, co říkali rodiče, když se do soutěže přihlásila, nebo co by nikdy nesnědla. V soutěži se dostala mezi šestnáct finalistů, a jak sama říká, určitě Příbramáky v umístění nezklame.
 
Jak dlouho bydlíte v Příbrami?
Už to bude nějaký ten pátek. V Příbrami jsem vlastně strávila větší část svého dětství. Tatínek tu pobýval už 80. letech. V roce 1995 jsme za ním s maminkou přijely z Vietnamu. Teď bydlím v Praze, kde i pracuji, ale Příbram, kde naši bydlí dodnes, stále vnímám jako svoje rodné město. Když to vlastně teď počítám, je to už 25 let. Neuvěřitelné. :-) 
 
Líbí se Vám město Příbram?
Příbram stále vnímám jako svoji domovinu, takže k němu budu mít vždy sentimentální vztah. Nicméně musím uznat, že za poslední roky město hodně rozkvetlo a díky všem rekonstrukcím veřejných prostorů neuvěřitelně zkrásnělo. Obzvlášť se mi líbí pěší zóna okolo Obory a pěkný park u Oxygenu. Pamatuju si na roky na gymnáziu, když jsem každý den chodila do školy dolů po strmém kopci, na kterém jsem si namlátila zadek nespočetněkrát, přes vyprahlou pláň a teď je zde krásná zeleň s lavičkami a místo kopce můžu jít domů pěkně po kamenných schodech. 
 
V soutěži jste uvedla, že jste v našem městě zažila šikanu. Můžete popsat, co se Vám stalo?
Je pravda, že jsem se potýkala s šikanou, když jsem přijela do Čech. Tehdy v Příbrami ještě nebylo tolik cizinců a některé děti holt nebyly úplně připravené přijmout mezi sebe někoho, kdo je na první pohled tak odlišný. Lidé se většinou bojí toho, co neznají. Je to přirozené. Děti navíc často nedomýšlí následky svých činů a reagují impulzivně. Dlouho mě trápilo to, že mě někteří odsuzují jen kvůli mému původu, ale teď jsem za tu zkušenost vděčná. Naučilo mě to totiž větší houževnatosti a pracovitosti, které pramenily z touhy všem dokázat, že ve mně něco je. Teď už vím, že se stejně člověk nemůže nikdy zavděčit ani zalíbit všem, proto by si měl svůj život žít tak, aby byl na sebe hrdý především on sám. 
 
Můžete prozradit, kam až jste se v soutěži dostala?
Nesmíte se na mě zlobit, ale to nemůžu prozradit, protože je to přísně tajné. Nezbude vám tedy nic jiného, než sledovat MasterChef. :) Ale myslím, že se za mě Příbramáci stydět nebudou. :-)
 
Našla jste mezi soutěžícími nějaké kamarády?
Ano, poznala jsem skvělé lidi, se kterými trávím volný čas i nad rámec soutěže. Pravda je taková, že vstupem do soutěže se najednou ocitnete ve skupině cizích lidí, se kterými trávíte opravdu hodně času. Spíte spolu na hotelu, chodíte spolu na snídaně, jste spolu celý den ve studiu. Možná se to nezdá, ale natáčení je extrémně náročné jak fyzicky, tak po emocionální stránce. Naštěstí jsem si v partě soutěžících našla pár skvělých lidí, se kterými jsme se podporovali navzájem a snažili si ze všeho dělat legraci, abychom se z toho tlaku nezbláznili. 
 
Je vidět, že ráda vaříte. Můžete nám prozradit Vaše nejoblíbenější jídlo? Případně i asijské.
To je hrozně těžká otázka. Moje maminka říká, že jsem ten nejméně náročný strávník na světě, protože sním všechno a všeobecně zbožňuju jídlo. Ze základní školy a dokonce ze školky si mě vždy nejvíc pamatují paní kuchařky. :) Těžko říct, co je moje nejoblíbenější jídlo, ale zbožňuju všechno, co uvaří mamka. Z vietnamské kuchyně to bude soi dua, což je lepkavá rýže s kokosovou smetanou. Mamka z ní vytvaruje malé bobečky, zalije arašídovým olejem a křupavou hlívou nakládanou v sójové omáčce. Ta kombinace krémové rýže, slaného oleje a křupavé hlívy, to je hotová exploze chutí. Neméně ale zbožňuju i česká jídla. Tady jsem prostě klasik. Když mi někdo udělá křupavou kachnu se zelím a domácím bramborovým knedlíkem, nebo nedej bože i s karlovarským, tak mu na oplátku dám svoje srdce. :-) 
Co se týče vaření, ráda do něho promítám sama sebe, tedy svůj vietnamsko-český původ. Ráda tedy vařím asijskou kuchyň kombinovanou s evropskými vlivy. 
 
V soutěži Vás podporují rodiče, co říkali na to, že jste se přihlásila?
Naše moje účast tolik nepřekvapila, protože jsou zvyklí na to, že domů nosím bláznivé nápady. Navíc taky ví, že vaření zbožňuju odmalička. Spíš se zalekli toho, že bych se vzdala svojí normální práce v agentuře a začala pracovat jako kuchařka. Když jsem je ale ujistila, že se opravdu jedná jen o amatérskou soutěž a na profesionálního kuchaře stejně nemám, tak se trochu uklidnili. Ale je  pravda, že jsem jim Masterchef popsala jako takovou „soutěž, kde budu vařit před nějakými lidmi. Nic moc velkého." Až v den castingu se dozvěděli, že se jedná o největší kuchařskou soutěž v ČR, která navíc poběží v televizi. Na vycouvání už ale bylo pozdě. V ten den jsem měla ve studiu navíc asi 15 kamarádů, kteří mě přišli podpořit, takže jednu třetinu z nich jsem povolala jenom uklidňováním rodičů. :-) 
 
A jídlo, které byste nikdy v životě nepozřela?
Není jich moc, ale na prvním místě je určitě jarní cibulka. 
 
Chtěla byste se v budoucnosti uplatnit v nějaké lepší restauraci, případně, jaké mate plány?
Mým cílem v MasterChef je získat co nejvíce zkušeností a hlavně si to užít, protože takovéto příležitosti se člověku za život moc nenaskytne. Vaření zbožňuju, ale vím, že k tomu, abych mohla otevřít restauraci nebo se živit kuchařinou, mi chybí ještě spoustu znalostí a dovedností. Pokud ale půjde vše dobře, mým snem do budoucna je pořádat pop-up eventy ve vietnamském stylu, kdy bude mít host možnost stát se členem vietnamské rodiny. Večeře pro nás nejsou totiž jen o jídle, ale zároveň i rituálem sdílení a rodinného stmelování. 

Tip redakce: Mezi 30 nejlepších kuchařů pořadu Master Chef patří i Bára Dražanová z Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Ta Thuy Dung

autor: Tomáš PečenkaNepřehlédněte

Přibylo lidí s úzkostí nebo sebevražednými myšlenkami. Na Příbramsku ukončili život dva lidé Přibylo lidí s úzkostí nebo sebevražednými myšlenkami. Na Příbramsku ukončili život dva lidé Během čtrnácti dnů spáchali sebevraždu skokem z hráze Orlické přehrady dva lidé. 26. května 2020   (21:43) Nepřehlédněte Příbramská studentka bojuje o finále Miss České republiky Příbramská studentka bojuje o finále Miss České republiky Barboru kromě dalších kol soutěže letos čeká i maturita a přijímací zkoušky na vysokou školu. 26. května 2020   (06:29) Nepřehlédněte Od úterý se otevřou všechny přechody s Německem a Rakouskem. Na Slovensko od středy na 48 hodin bez testů Od úterý se otevřou všechny přechody s Německem a Rakouskem. Na Slovensko od středy na 48 hodin bez testů Od úterý se otevřou všechny silniční a železniční přechody na hranicích s Rakouskem a Německem. Od středy budou moci Češi a Slováci mezi zeměmi cestovat bez nutnosti negativních testů na onemocnění covid-19 a bez karantény, pokud se vrátí zpět do své země do 48 hodin. 25. května 2020   (18:53) Nepřehlédněte Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen Sociální pojištění a příspěvek na politiku zaměstnanosti, které platí zaměstnavatel, činí 24,8 procenta pracovníkova výdělku. 25. května 2020   (18:21) Nepřehlédněte Restaurace a hospody otevřou v pondělí. Lidé jsou natěšení, snad jim to vydrží, říká provozní pizzerie Restaurace a hospody otevřou v pondělí. Lidé jsou natěšení, snad jim to vydrží, říká provozní pizzerie Restaurace a hospody mohou v pondělí po více než dvou měsících otevřít hostům své vnitřní prostory, které musely 14. března uzavřít kvůli šíření koronaviru. 24. května 2020   (09:13) Nepřehlédněte


Další články

Karel Čapek: Kdo radí šoférovi, dokazuje tím, že sedí v autě poprvé Karel Čapek: Kdo radí šoférovi, dokazuje tím, že sedí v autě poprvé Nezodpovědní chovatelé podporují existenci množíren Nezodpovědní chovatelé podporují existenci množíren Příbram porazila Olomouc 2:1. V tabulce se odrazila z posledního místa Příbram porazila Olomouc 2:1. V tabulce se odrazila z posledního místa Na prázdném Andrově stadionu se dlouho hrál především atletický fotbal bez šancí. 30. května 2020   (18:46) Testem z matematiky a francouzštiny začne v pondělí ráno státní část maturitních zkoušek Testem z matematiky a francouzštiny začne v pondělí ráno státní část maturitních zkoušek Zkoušky se letos budou konat za zvýšených hygienických opatření k ochraně proti koronaviru. 30. května 2020   (15:24) Za krádež aviváží může skončit až na tři roky ve vězení Za krádež aviváží může skončit až na tři roky ve vězení Třiačtyřicetiletý muž se bude zpovídat z přečinu krádeže. 30. května 2020   (12:02) S příchodem astronomického léta se oteplí, bude až 27 stupňů S příchodem astronomického léta se oteplí, bude až 27 stupňů Čapkův památník v červenci zpřístupní spisovatelovu garáž Čapkův památník v červenci zpřístupní spisovatelovu garáž Součástí budou i panely s informacemi pro návštěvníky. 30. května 2020   (07:01) Babiš: Postup hejtmanky Jermanové byl zbytečný. Trestní oznámení nepřinese žádný užitek Babiš: Postup hejtmanky Jermanové byl zbytečný. Trestní oznámení nepřinese žádný užitek Případem se zabývají kriminalisté z odboru extremismu a terorismu. 29. května 2020   (19:09) Rozsáhlý výpadek Vodafonu způsobily technické chyby Rozsáhlý výpadek Vodafonu způsobily technické chyby Vodafone jako kompenzaci výpadku nebude během dneška odečítat svým zákazníkům data z mobilních tarifů. Opatření se týká jak firemních, tak nefiremních zákazníků, tarifů i předplacených karet. 29. května 2020   (14:59)
Víte, po kom se jmenují příbramské ulice? Město nainstaluje dodatkové tabule Víte, po kom se jmenují příbramské ulice? Město nainstaluje dodatkové tabule U některých názvů je to zcela jasné, některé by si zasloužili více pozornosti. Ta se jim nyní dostane díky projektu Poznejte ulice Příbrami. 29. května 2020   (14:37) Motorkář přišel při havárii u Lochovic o nohu, první pomoc muži poskytla projíždějící zdravotní sestra Motorkář přišel při havárii u Lochovic o nohu, první pomoc muži poskytla projíždějící zdravotní sestra Foto: Neznámý vandal posprejoval fasádu vodojemu u Milína Foto: Neznámý vandal posprejoval fasádu vodojemu u Milína Příbramští policisté pátrají po pachateli trestného činu poškození cizí věci, za který může skončit až rok ve vězení. 29. května 2020   (10:26) Pátrání: Řidič nedal přednost motorkáři a z místa nehody ujel Pátrání: Řidič nedal přednost motorkáři a z místa nehody ujel Sanitka zraněného muže přepravila do nemocnice k ošetření. 29. května 2020   (08:12) Hejtmanka žádá policii, aby opět posoudila oznámení v kauze roušek Hejtmanka žádá policii, aby opět posoudila oznámení v kauze roušek Výsuvné sloupky v Pražské ulici budou mít akustické detektory sirén, záchranářům umožní bezproblémový přístup Výsuvné sloupky v Pražské ulici budou mít akustické detektory sirén, záchranářům umožní bezproblémový přístup Řidička Peugeotu po technické závadě zdemolovala oplocení Řidička Peugeotu po technické závadě zdemolovala oplocení Hasiči v ulici třída Kpt. Olesinského řídili dopravu kyvadlově. 28. května 2020   (19:45) Zákazníci Vodafonu nemohou volat, nefungují ani datové služby Zákazníci Vodafonu nemohou volat, nefungují ani datové služby Kdy pracovníci potíže odstraní, zatím není jasné. 28. května 2020   (17:22) Pohonné hmoty dál zdražily, nad 26 korunami za litr je už i nafta Pohonné hmoty dál zdražily, nad 26 korunami za litr je už i nafta Na Příbramsku nakoupíte litr Naturalu v průměru za 27,12 Kč/l, naftu pak za 26,90 korun 28. května 2020   (17:03) Do třetího ročníku participativního rozpočtu bylo přihlášeno sedmnáct projektů Do třetího ročníku participativního rozpočtu bylo přihlášeno sedmnáct projektů Do hlasování veřejnosti, které bude zahájeno 1. června, postoupilo deset návrhů. 28. května 2020   (14:26) Rodičům zůstává nárok na ošetřovné do 30. června, musejí však uvést objektivní důvody Rodičům zůstává nárok na ošetřovné do 30. června, musejí však uvést objektivní důvody Až do 30. června zůstává nárok na ošetřovné všem rodičům, kteří se z objektivních důvodů rozhodnou neumístit dítě do školy či školky. Důvod pak uvedou v aktualizovaném tiskopisu „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“. Podpora zůstává ve výši 80 % denního vyměřovacího základu za kalendářní den. 28. května 2020   (11:18) Největší důlní neštěstí v Evropě se stalo na Březových Horách, zemřelo 319 horníků Největší důlní neštěstí v Evropě se stalo na Březových Horách, zemřelo 319 horníků Uzavírka Husovy a Milínské ulice čeká Příbram až v příštím roce Uzavírka Husovy a Milínské ulice čeká Příbram až v příštím roce Nepřihlásili jste dítě do výuky na prvním stupni? Do skupin lze přihlásit i další školáky Nepřihlásili jste dítě do výuky na prvním stupni? Do skupin lze přihlásit i další školáky CK Alexandria zrušila letní zájezdy.  Důvodem jsou výrazné změny podmínek v destinacích, které ovlivní kvalitu dovolených CK Alexandria zrušila letní zájezdy. Důvodem jsou výrazné změny podmínek v destinacích, které ovlivní kvalitu dovolených Zájezdy na léto už zrušily také CK Exim Tours a Fischer. 27. května 2020   (20:15) Lidé by se už neměli bát navštívit nemocnici a zanedbávat tak chronické problémy Lidé by se už neměli bát navštívit nemocnici a zanedbávat tak chronické problémy Přinášíme komentář ředitele příbramské nemocnice k proběhlé epidemii covid-19. 27. května 2020   (18:51) Příbram prodává turistický vláček, minimální cena je 483 tisíc korun Příbram prodává turistický vláček, minimální cena je 483 tisíc korun Firma B.E.S. ukončila šití roušek, nenašla dostatečný odbyt Firma B.E.S. ukončila šití roušek, nenašla dostatečný odbyt Zastupitelé jednali o odměnách, nic nakonec nezmění Zastupitelé jednali o odměnách, nic nakonec nezmění Ani jeden z návrhů zastupitelstvem neprošel. 27. května 2020   (09:34) Příbram při Horváthově debutu remizovala s Ostravou 0:0 Příbram při Horváthově debutu remizovala s Ostravou 0:0 Příbram byla díky podpoře z tribun od začátku aktivnější. 27. května 2020   (07:14) Příbram má nevymahatelné pohledávky v hodnotě 6,4 milionu korun Příbram má nevymahatelné pohledávky v hodnotě 6,4 milionu korun Jedná se o nevymahatelné a promlčené pohledávky za pronájmy bytů a nebytových prostor z minulosti. 27. května 2020   (06:47) Přibylo lidí s úzkostí nebo sebevražednými myšlenkami. Na Příbramsku ukončili život dva lidé Přibylo lidí s úzkostí nebo sebevražednými myšlenkami. Na Příbramsku ukončili život dva lidé Během čtrnácti dnů spáchali sebevraždu skokem z hráze Orlické přehrady dva lidé. 26. května 2020   (21:43) Nepřehlédněte Téměř pětina lidí v nouzovém stavu víc pila alkohol, větší spotřebu přiznali muži Téměř pětina lidí v nouzovém stavu víc pila alkohol, větší spotřebu přiznali muži Nejčastěji se k navýšení jeho konzumace přiznávali lidé ve věkové skupině 26 až 35 let. 26. května 2020   (17:32) Na příbramském nádraží hoří vlak, škoda se vyšplhala na milion korun Na příbramském nádraží hoří vlak, škoda se vyšplhala na milion korun Dobrovolníci Amelie pomáhali i v době koronaviru Dobrovolníci Amelie pomáhali i v době koronaviru Jako nejúspěšnější počin se ukázala online výzva „Roušky pro život s rakovinou“ 26. května 2020   (13:41) Jindřich Vařeka zatím neví, zda bude kandidovat do Senátu Jindřich Vařeka zatím neví, zda bude kandidovat do Senátu Zaměstnanci a plavčíci již bez roušek, kadeřnice odloží štíty Zaměstnanci a plavčíci již bez roušek, kadeřnice odloží štíty Roušky nebudou muset mít ani řidiči vozidel veřejné dopravy, pokud nebudou v přímém kontaktu s cestujícími při jejich odbavení. 26. května 2020   (08:05) Příbramská studentka bojuje o finále Miss České republiky Příbramská studentka bojuje o finále Miss České republiky Nepřehlédněte Polovina dětí se vrátila do školních lavic, výuka probíhá v omezeném režimu Polovina dětí se vrátila do školních lavic, výuka probíhá v omezeném režimu Od úterý se otevřou všechny přechody s Německem a Rakouskem. Na Slovensko od středy na 48 hodin bez testů Od úterý se otevřou všechny přechody s Německem a Rakouskem. Na Slovensko od středy na 48 hodin bez testů Nepřehlédněte Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen Nepřehlédněte


Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz