vývoj COVID-19
25. 1. 2021
Bezděkov 6
Bohostice 3
Bohutín 9
Borotice 5
Bratkovice 1
Březnice 47
Buková u Pb 5
Bukovany 2
Čenkov 3
Cetyně 2
Chotilsko 7
Chrást 2
Čím 11
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 91
Dolní Hbity 8
Drahenice 2
Drahlín 13
Drásov 3
Drevníky 1
Dubenec 10
Dublovice 5
Dubno 4
Háje 8
Hluboš 2
Hlubyně 3
Horčápsko 1
Hřiměždice 4
Hudčice 1
Hvožďany 16
Jablonná 6
Jesenice 8
Jince 11
Kamýk n. V. 7
Klučenice 6
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 4
Kotenčice 1
Koupě 1
Kozárovice 2
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 12
Milín 24
Modřovice 1
Mokrovraty 12
Nalžovice 5
Narysov 8
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 7
Nový Knín 15
Občov 4
Obecnice 15
Obořiště 10
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 1
Petrovice 15
Pičín 9
Počaply 1
Podlesí 17
Příbram 307
Příčovy 5
Prosen. L. 2
Radětice 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 36
Sádek 3
Sedlčany 31
Sedlec-Prč. 34
Smolotely 5
Solenice 14
Stará Huť 11
Štětkovice 1
Svaté Pole 3
Svatý Jan 2
Tochovice 11
Třebsko 8
Trhové Dušníky 5
Velká Lečice 2
Věšín 3
Višňová 6
Volenice 7
Voznice 4
Vrančice 1
Vranovice 1
Vys. Chlumec 5
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 4
Zduchovice 1

SZM: Sportoviště bez návštěvníků jsou smutná, všichni už se těšíme na znovuotevření

Nepřehlédněte
18. dubna 2020   (06:55)
SZM: Sportoviště bez návštěvníků jsou smutná, všichni už se těšíme na znovuotevření

Už je tomu měsíc, co se z důvodu nařízení vlády uzavřela také všechna střediska Sportovního zařízení města Příbram. Nyní, v návaznosti na postupné uvolňování nařízení státu, je od čtvrtka 9. dubna znovuotevřeno hřiště pod Svatou Horou a vypadá to, že další sportoviště nebo alespoň jejich části by mohla následovat.


SZM v době mimořádných opatření
Bazén je prázdný, ledové plochy rozpuštěné, na Nováku je ticho. Něco, co v SZM od doby svého zřízení neznají. „Na všech střediscích jsme zvyklí na o poznání rušnější provoz a máme to tak rádi. Bohužel, současná situace je taková jaká je a je potřeba respektovat veškerá nařízení a dávat na sebe především pozor. Čas na zábavu, volnočasové aktivity a sport zase přijde,“ komentuje situaci ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

A jak vypadá současný provoz Sportovních zařízení města Příbram? „Mimořádná opatření s sebou přinesla naprosto neznámou situaci, na kterou se nedá ani nijak připravit. Provoz SZM v době koronaviru je specifický a často velmi dynamický. S každým uvolňováním opatření probíráme veškeré možnosti otevření/ zavření, a to nejen ve vedení SZM, ale především s vedením města,“ vysvětluje Slaba současnou situaci, kdy dále dodává, že současný krizový provoz s sebou nese i pozitivní stránku věci, a to, že veškerá střediska SZM jsou nyní pod náporem důkladné údržby a oprav, které nelze za běžného provozu provádět.
Tato mimořádná situace s sebou bohužel nese především významné negativní dopady. Nejvýraznějším je 100% výpadek tržeb z prodeje zboží a služeb. Následkem toho jsou důkladně projednávána veškerá krizová opatření s následnou aplikací některých z nich. Celý provoz středisek je utlumen na nejnižší možné minimum, to znamená, že dochází k šetření energií, nejsou využíváni brigádníci, jsou zrušené vybrané opravné a investiční akce, snížil se odběr provozních prostředků atd. „Velkou a častou otázkou jsou mzdové náklady, které tvoří největší díl „koláče“ nákladů organizace. Radikální propouštění zaměstnanců není však na pořadu dne,“ doplňuje Slaba.
Dalším významným negativním dopadem je komplikovaná situace s nájemníky nebytových prostor, kteří se dostali do tíživé finanční situace. „Celou situaci se snažíme brát s chladnou hlavou. Pevně věřím v brzké znovuotevření středisek, tudíž místo masivního propouštění kolegů řešíme především kompletní přípravu na znovuotevření provozů. Otázka našich nájemníků je komplikovaná. Po zhruba dvou letech se nám podařilo dokončit reorganizaci nájemních nebytových prostor a konečně se nemusíme stydět za žádného z nájemníků. Vztahy jsou nastaveny více než dobře a nyní je situace, kdy musíme tuto krizi zvládnout společně,“ uvádí ředitel Slaba s tím, že pomáhají veškerým nájemníkům s žádostmi týkající se jejich požadavků v souvislosti s pandemií COVID-19.

Sportovní zařízení je připraveno pomáhat potřebným
Součástí SZM je mimo jiné také ubytovací zařízení. V případě potřeby budou tyto prostory sloužit
jako další možné lůžkové kapacity. „V době kdy není možné ubytovávat a v boji proti koronaviru není stále vyhráno, jsme se po požadavku a konzultaci s panem starostou rozhodli poskytnout v případě potřeby ubytovací zařízení nad bazénem jako rozšíření potřebných kapacit pro izolace seniorů z pobytových služeb či osob bez domova,“ říká Slaba.
Ubytování se nachází v posledním patře budovy aquaparku a má oddělený vstup. Případnému znovuotevření bazénu a sportovní haly tato opatření nebudou žádnou překážkou. „Ubytování je poměrně dobře oddělitelné od zbytku provozu. Vše se povedlo pouze s drobnými stavební úpravy, které jsou však zanedbatelné,“ říká Slaba.
Otevírání sportovišť nelze jasně určit
Otázka postupného otevírání sportovišť je v současné době velkou neznámou. Jak již bylo psáno, vždy po zveřejnění nových mimořádných opatření Ministerstvem zdravotnictví, je řešeno uzavření/ znovuotevření jednotlivých středisek. Prozatím se podařilo, za specifických podmínek, otevřít hřiště pod Svatou Horou. Dle projednání by mohla následovat další střediska nebo alespoň jejich části.

"Situace je bohužel často nepřehledná a nesrozumitelná. Možné znovuotevření je vždy podrobeno široké diskuzi nejen v SZM, ale i v budově radnice. Již nyní připravujeme některé části Nového rybníka pro otevření za specifických podmínek,“ dodává Slaba. Důležitým aspektem je vždy splnění veškerých doporučení Vlády České republiky a Ministerstva zdravotnictví.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
SZM
foto: Miroslava Poláková

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Dobříš zdemoluje budovu bývalého kina, na místě vznikne park Dobříš zdemoluje budovu bývalého kina, na místě vznikne park Stavba dobříšského kina byla dokončena v roce 1951. Po sedmdesáti letech bylo … Středočeský kraj chce dát na rozvoj obcí 578 milionů korun Středočeský kraj chce dát na rozvoj obcí 578 milionů korun Podávat žádosti lze od letošního 1. dubna do 28. června 2024. Pacienti s únavou nebo dušností po covidu by měli vyhledat lékaře Pacienti s únavou nebo dušností po covidu by měli vyhledat lékaře Pro další péči o pacienty, kteří mají po nákaze covidem-19 dlouhodobé následky, vzniká … Noční dobou od loupežníků zavražděn. Mrtvý farář ležel na železné posteli, ruce a nohy měl přivázány k jejím nohám Noční dobou od loupežníků zavražděn. Mrtvý farář ležel na železné posteli, ruce a nohy měl přivázány k jejím nohám Kriminální příběh z roku 1834 se odehrál v Březnici. Pachatelé a spolupachatelé … Přehledně: Kriminalita na Příbramsku vloni poklesla téměř o osm procent Přehledně: Kriminalita na Příbramsku vloni poklesla téměř o osm procent Nejvíce se na kriminalitě podílí majetková trestná činnost. Svatá Hora v roce 2020: Téměř 200 zrušených akcí, ale 1200 odsloužených mší Svatá Hora v roce 2020: Téměř 200 zrušených akcí, ale 1200 odsloužených mší Chystanými novinkami jsou výstava mapující stavbu svatohorských varhan a expozice o … Sněžení Příbrami štěstí nepřineslo. S Jabloncem prohrála o gól Sněžení Příbrami štěstí nepřineslo. S Jabloncem prohrála o gól Příbram venku v této ligové sezoně získala jen dva body a zůstává předposlední. Analýza zavedení povinných respirátorů vznikne během týdne Analýza zavedení povinných respirátorů vznikne během týdne Poptávka po respirátorech třídy FFP2 s nanovlákennou membránou byla ve středu, kdy se … Král: Granit ukázal, že radnice často tápe v tom, co vlastně chce Král: Granit ukázal, že radnice často tápe v tom, co vlastně chce Příbram si ponechá rekreační chatu Granit na šumavském Zadově a její provoz svěří …
Žena, která se v Příbrami otrávila oxidem uhelnatým, zemřela. Případ si převzala policie Žena, která se v Příbrami otrávila oxidem uhelnatým, zemřela. Případ si převzala policie Další ženu přepravil vrtulník ve vážném stavu do plzeňské nemocnice.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz