Syn má největší radost z motorek a dcera z panenek, říká pozůstalá po tragické události v Ohrazenicích
6. ledna 2021 (06:31)
Při tragické události, která se odehrála v obci Ohrazenice na Příbramsku, zemřel mladý muž. Jeho žena a matka dvou dětí, Mirečka a šestileté Kristýnky, při požáru utrpěla vážné popáleniny a skončila ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze. Nyní, od prvního dne letošního roku, je maminka již doma se svými dětmi. Původně byla propuštěna na Štědrý den, ale pouze dočasně.
Sbírka oblečení a vánočních dárků, kterou pořádala obec v čele se starostou Tomášem Králem a portálem pribram.cz, již udělala radost oběma dětem. „Mireček má asi největší radost z motorek. Během požáru o všechny přišel, nyní má díky hodným lidem nové. Také si velice oblíbil popelářský vůz. Kristýnka si celý den zase hraje s novými panenkami,“ řekla redakci maminka Karolína.
Lidé v rámci sbírky přinesli na úřad neuvěřitelné množství oblečení. Dle Karolíny většinu použijí. „Některé oblečení bylo dětem malé. Spojila jsem se s jednou nadací, která si je odveze. Byla by strašná škoda, aby je nikdo nevyužil,“ řekla Karolína.
Maminka teď s dětmi žije v domě u rodičů zemřelého. „Vůbec nevím, co bude. Většina příjmů, které jsme měli byly od manžela, já jsem momentálně na mateřské dovolené. Velice děkuji za pomoc, kterou nám lidé poskytují. Beru ji jako světlo na konci tunelu. Ráda bych si s dětmi pořídila nové bydlení, každým dnem je náš sen blíže,“ řekla.
Na transparentním účtu, který zřídila obec, je již neuvěřitelných 1 088 000 korun. Peníze zaslalo 1024 lidí. Číslo účtu, který bude otevřen až do 31. 3. 2021, je 5965355329/0800. Veřejná sbírka je pod názvem Pomoc pozůstalým po zemřelém Miroslavu F. (32 let).
foto: pribram.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Fandi Česku v Kulturním domě v Příbrami
Kulturní dům Příbram zve všechny, kdo chtějí fandit českému týmu na Mistrovství světa …
SPORT
Nafta v Příbrami zlevnila, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,59 Kč do 43,90 Kč …
DOPRAVA
Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd
Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do …
ZAJÍMAVOSTI
Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem
Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? …
TIP NA VÝLET
Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty
Už v sobotu 16. května odstartuje 59. ročník jednoho z nejslavnějších turistických …
AKTUÁLNĚ
V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu
Ve čtvrtek 14. května ráno mířily hasičské vozy do ulice Gen. R. Tesaříka v …
AKTUÁLNĚ
Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit
Kyberkriminalita v Česku dál prudce roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku …
AKTUÁLNĚ
Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut
Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod …
AKTUALIZOVÁNO
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči …
AKTUÁLNĚ
Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu
PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze …
NEPŘEHLÉDNĚTE





