16. 2. svátek má Ljuba




Svatohorské schody zaplní umění

11. září 2023   (06:08)
Svatohorské schody zaplní umění
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V sobotu 23. září se na neobvyklém místě uskuteční umělecký happening. Výstavu fotografií, obrazů a soch doprovodí hudební vystoupení.


Po čtyřleté přestávce se v sobotu 23. září opět uskuteční umělecký happening Svatohorské schody 2023 s podtitulem 343 schodů pro tvořivost. „K vidění budou fotografie, koláže, obrazy, sochy. Začínáme tam, kde jsme v roce 2019 skončili – v profesionálním scénickém nasvícení téměř celého schodiště. Po cestě potkáte hudbu a možná divadlo,“ uvádí zakladatel iniciativy Čeněk Kaše.

Kromě místních autorů Martina Andrleho, Iva Buriana, Milana Eberleho, Milana Čiháka a dalších přivezou ukázat svá díla také umělci z Prahy či Plzně. Představí se uskupení Fotoklub Rokycany, slovenský Pix-XL nebo Malinovi žáci z Plzně. „O tom, že podobná akce v regionu chybí, svědčí rychlost zaplnění registrací vystavujících. Svatohorské schody jsou evropským architektonickým unikátem a ve spojení s nasvícením uměleckých exponátů dostává celé místo ambientní a unikátní charakter, který si nenechaly v roce 2019 ujít až čtyři tisíce návštěvníků,“ doplňuje Čeněk Kaše.
V pořadí třetí setkání organizují dobrovolníci s podporou Svaté Hory, města Příbram a sponzorů. Akce začíná v 10.00, kromě zážitku z tvorby amatérských umělců a profesionálů čeká na návštěvníky občerstvení v podobě kávy a zákusků.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Čeněk Kaše
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Coolna propojuje generace Coolna propojuje generace Klubkavárna Coolna v Dobříši je místem, které slouží k tomu, aby zde děti školního … Dobříš Máme vítěze nejlepšího čepovaného piva! A vy můžete vyhrát 5 piv od medailistů Máme vítěze nejlepšího čepovaného piva! A vy můžete vyhrát 5 piv od medailistů Týden jste hlasovali o tom, kde v Příbrami a okolí čepují nejlepší pivo. Máme vítěze — … SOUTĚŽ Radnice vsází na nevšední řešení: Místo lávky vznikne v Sedlčanech gondolový most Radnice vsází na nevšední řešení: Místo lávky vznikne v Sedlčanech gondolový most Sedlčany plánují stavbu samoobslužného gondolového mostu, takzvaného transbordéru. … Trenéři míří za nejmenšími. Sportovní projekt se rozšiřuje i do příbramských školek Trenéři míří za nejmenšími. Sportovní projekt se rozšiřuje i do příbramských školek Příbram chce děti zapojit do sportovních aktivit už od útlého věku. Oblíbený projekt … Tragický nález v Čenkově: V Litavce objevili tělo muže Tragický nález v Čenkově: V Litavce objevili tělo muže Policisté a hasiči museli v sobotu dopoledne vyrazit do Čenkova na Jinecku. V říčce … Jiráskovy sady: dnes začíná uzavírka, v dubnu přijde úplná blokáda Jiráskovy sady: dnes začíná uzavírka, v dubnu přijde úplná blokáda Revitalizace Jiráskových sadů vstupuje do rozhodující fáze a řidiče čekají hned dvě … Doprava Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Padá sníh, silnice kloužou. Čelní střet aut blokuje silnici I/18 Několik nehod bylo hlášeno najednou v sobotu odpoledne. Jedna u Hájů, druhá v … AKTUALIZOVÁNO Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Žloutenka na vzestupu. Středočeský kraj řešil stovky případů Středočeský kraj má za sebou epidemiologicky náročný rok. Hygienici v roce 2025 řešili … Veselý karneval pro celou rodinu: tanec v bublinách, oblíbený maskot i nové zážitky Veselý karneval pro celou rodinu: tanec v bublinách, oblíbený maskot i nové zážitky Barevné masky, smích, hudba a zábava pro malé i velké. Kulturní dům Dobříš se už po … Dobříš
Rožmitál láká nové rodiny. Narození dítěte podpoří částkou deset tisíc korun Rožmitál láká nové rodiny. Narození dítěte podpoří částkou deset tisíc korun Město Rožmitál pod Třemšínem přichází s finanční podporou pro nové občánky. Dětem … Nepřehlédněte
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz