28. 10. je státní svátek
Studentské soutěže hledají nadějné projekťáky a kreativce

13. října 2021   (06:30)
Studentské soutěže hledají nadějné projekťáky a kreativce
foto: ilustrační, Pixabay (StockSnap)

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo další ročník soutěží pro středoškoláky Navrhni projekt a EU4U.


Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) spustilo v polovině září další kolo soutěže Navrhni projekt pro studenty středních škol, při které si vyzkoušejí práci projektového manažera. Marketingový um a kreativitu uplatní zase v soutěži EU4U.
 

Do Navrhni projekt se již podesáté mají možnost přihlásit týmy složené až ze čtyř studentů a pedagoga. Vítězem pro rok 2021 se mezi téměř padesátkou návrhů stal projekt s názvem Naše budoucnost = návrat k přírodě, který se zabývá realizací zelené střechy na střední škole. Porota ocenila aktuálnost tématu, odborné zpracování i doplnění práce o 3D model školy či komunikaci s magistrátem města, včelařským svazem nebo ornitologickou společností. Nejlepší projekty se utkají v online regionálních kolech, první dva týmy pak postoupí do celostátního kola v prostorách MMR. Podrobnosti uvádí web www.navrhniprojekt.cz, uzávěrka soutěžních návrhů je 31. ledna 2022.

 
V soutěži EU4U se studentské týmy pokusí zpropagovat již zrealizovaný projekt podpořený z fondů EU, a to formou plakátu nebo natočením videa. Naposledy o ceny soupeřilo 13 videí a 34 plakátů (ukázky lze dohledat na www.dotaceeu.cz). Příspěvky je možné posílat do 31. prosince 2021.
 
„Díky soutěžím si studenti uvědomují, jak konkrétně fondy EU pomohly nebo mohou pomoct přímo v jejich okolí. Vidí přispění fondů EU, jako například, že ve svém okolí mají opravené hřiště, nově vybavené učebny nebo třeba zrekonstruované náměstí," uvedla náměstkyně MMR Daniela Grabmüllerová. Vítězové obdrží poukázky na nákup elektroniky.
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz