Stříbrohřbetý gorilí samec Richard oslaví v sobotu 33. narozeniny
8. listopadu 2024 (18:00)
foto: Petr Hamerník, Zoo Praha / Samec gorily Richard.
Richard, otec Moji, žije v Praze už od roku 2003. V sobotu dostane dárek.
Gorily v pražské zoo se roky těší obrovské oblibě veřejnosti. Může za to i reality show Odhalení. Tuto show vyhrál právě stříbrošedý samec Richard. V sobotu 9. listopadu oslaví již své 33. narozeniny. Přijďte se podívat, jaké překvapení si pro něj chovatelé připravili.
Richard se narodil 9. listopadu 1991 ve Frankfurtu nad Mohanem. Do Zoo Praha přišel v listopadu 2003 z britského Paigntonu a následující rok se jemu a samici Kijivu narodila Moja.
Richard se stal otcem několika mláďat a jeho rod se stal v evropském chovu velice známý. V roce 2022 se Richard a jeho synové Kiburi a Nuru nepřesunuli spolu se samci a jeho nejmladším synem Ajabuem do nového gorilího pavilonu pojmenovaného Rezervace Dja. Zůstali v původním pavilonu goril přejmenovaném na Centrum Méfou, kde je čistě samčí skupina.
Moderní pavilon poskytuje gorilám vše, co potřebují a výběh využívají především v létě. Zimu pak tráví ve vnitřní expozici. V tomto pavilonu, který veřejnost poznala i v reality show Odhalení, se narodilo několik mláďat včetně prvního gorilího mláděte v Česku samičky Moji.
Oslavenec Richard je samec gorily nížinné. Měří 170 centimetrů a váží 170 kilogramů. Dárek od svých chovatelů dostane ve 14 hodin a vy můžete být u toho.
Moderní pavilon poskytuje gorilám vše, co potřebují a výběh využívají především v létě. Zimu pak tráví ve vnitřní expozici. V tomto pavilonu, který veřejnost poznala i v reality show Odhalení, se narodilo několik mláďat včetně prvního gorilího mláděte v Česku samičky Moji.
Oslavenec Richard je samec gorily nížinné. Měří 170 centimetrů a váží 170 kilogramů. Dárek od svých chovatelů dostane ve 14 hodin a vy můžete být u toho.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Zoo Praha
autor: Karel Hutr
Další články
Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami
Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti
Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika …
AKTUÁLNĚ
Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník!
Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník …
SPORT
Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad
Česká správa sociálního zabezpečení přišla s novinkou, která může lidem výrazně …
AKTUÁLNĚ
Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl
Zatímco Dobříš letos zápasí s rekordním počtem dětí u zápisů do 1. tříd, Příbram hlásí …
ŠKOLSTVÍ
Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů
V ulici K Podlesí se v posledních týdnech rozjel znepokojivý nešvar. Občané upozorňují …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“
Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším …
ROZHOVOR
Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek
Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: …
ZAJÍMAVOSTI
Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní
V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí
Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – …
NÁZOR




