25. 4. svátek má Marek

Stříbrný šíp prolétl Příbramí

20. září 2018   (19:49)

Železniční legenda zastavila na Příbramském nádraží. Přesto se na unikát přišlo podívat jen pár nadšených obdivovatelů a fandů železniční techniky.


Dnes odpoledne jste na příbramském nádraží měli šanci zahlédnout naprostý unikát. Na cestě z Prahy do Českých Budějovic se tu na krátkou chvíli zastavil Stříbrný šíp".

Tento rychlíkový motorový vůz byl dokončen v roce 1938. Úspěšně tenkrát vykonal technicko–policejní zkoušku na trati Praha - Kolín, při které dosáhl nejvyšší rychlosti 130 km/hod. Z důvodu následné okupace našich území nacistickým Německem nebyl však projekt nikdy dokončen a Stříbrný šíp skončil osamocen a odstaven.

Tento motoráček s pohnutou historií tak zůstal jediným kusem svého druhu. Další nikdy vyrobeny nebyly. Jeho dvouminutové zastavení na nádraží v Příbrami bylo výjimečnou příležitostí, tuto legendu na kolejích vidět na vlastní oči.
 
 
 

Dnes odpoledne jste na příbramském nádraží …

Fotogalerie

Stříbrný šíp prolétl Příbramí () Stříbrný šíp prolétl Příbramí (1) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (2) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (3) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (4) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (5) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (6) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (7) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (8) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (9) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (10) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (11) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (12) Stříbrný šíp prolétl Příbramí (13)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Rakovnicko-Protivínská dráha
Wikipedia.org
foto: mip

autor: mipDalší články

Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17) Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Společnost musela vysvětlit podezřele nízkou nabídku a další formality. 24. dubna 2019   (06:06) Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Silnice I/18 byla uzavřena 23. dubna 2019   (18:56) AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Na místě operuje 11 jednotek hasičů. 23. dubna 2019   (16:43) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz