2. 7. svátek má Patricie




Středoškoláci posílají pomoc Austrálii. Do oblasti, kde žije jeden z absolventů školy

15. února 2020   (17:20)
Středoškoláci posílají pomoc Austrálii. Do oblasti, kde žije jeden z absolventů školy
foto: pribram.cz

Finanční pomoc z příbramské Střední průmyslové školy putuje na východ Austrálie, do Nového Jižního Walesu. Vybralo se více než deset tisíc korun



V souvislosti s ničivými požáry a povodněmi v Austrálii založila pražská Zoologická zahrada transparentní účet, na který mohou lidé ze všech koutů země posílat svou finanční pomoc. Za pouhého dva a půl dne se podařilo vybrat přes 800 tisíc korun. Pomoc k protinožcům míří i z Příbrami. Svá prasátka rozbili žáci Integrované střední školy, studenti příbramského gymnázia a průmyslovky. Poslední jmenovaná škola však peníze pošle přímo do konkrétní oblasti.

„V Austrálii žije jeden z našich absolventů, který u nás maturoval v roce 1955. Dnes je mu dvaaosmdesát let. Na jeho doporučení finance zašleme hasičům v Novém Jižním Walesu. Tam je údajně pomoc potřeba,“ uvedl ředitel školy PaedDr. Tomáš Hlaváč.

„Zatím se vybralo zhruba deset tisíc korun. Částka bude ale vyšší, skládají se ještě další dvě třídy,“ dodal ředitel.

Z Austrálie se nedávno vrátila příbramská plachtařka Eva Černá. Ve městě Lake Keepit se konalo Mistrovství světa v bezmotorovém létání žen. Podle jejích slov byly lokální požáry i v blízkosti letiště, kde mistrovství probíhalo. Oblasti, kde se létalo, však byly ovlivněné kouřem od požárů i z mnohem vzdálenějších míst. Jedna disciplína musela být dokonce po čtyřech hodinách letu kvůli špatné dohlednosti zrušena.

„Je to hrozný a deprimující pohled. Nemůžete pomoct a proti těm požárům snad ani nelze bojovat. Hoří i v místech, která jsou desítky nebo i stovky kilometrů vzdálená od obydlených oblastí. Všude bylo šílené sucho, některé řeky byly vyschlé. Asi nebylo ani čím hasit. Ze vzduchu jsem viděla hořící farmu. Kolem stála auta a lidé pouze přihlíželi. Kvůli horku, suchu a větru se nedaří požáry zvládnout. Zvířata jsou bezmocná a těch je mi hrozně líto,“ vzpomíná Eva Černá.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová








Další články

Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti Prokopská pouť patří k nejstarším tradicím Březových Hor a o víkendu, 4. a 5. … HISTORIE Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty v minulých dnech nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích. … AKTUÁLNĚ Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Na silnici číslo 18 u Kosovy Hory na Příbramsku došlo ve čtvrtek v poledne ke dvěma … AKTUALIZOVÁNO Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Zapomeňte na dinosaury. Pokud chcete nahlédnout ještě hlouběji do historie Země, … TIP NA VÝLET Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Středočeským záchranářům na Slapské přehradě pomáhá nový člun s moderní přístrojovou i … FOTOGALERIE Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu První červencový víkend bude na Březových Horách patřit tradiční Prokopské pouti. … AKTUÁLNĚ Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika? Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika? Velká Británie, Španělsko i Francie už mají na jatkách povinné kamerové systémy, které … NEPŘEHLÉDNĚTE Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. … DOPRAVA Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve … SPORT
Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz