vývoj epidemie COVID-19
testovaní nemocní uzdravení zesnulí
celá ČR 40700 2669 11 13
Středočeský kraj 1747 356 -- 1
okres Příbram -- 19 -- --
Příbram -- 6 -- --
Plachtařka Eva Černá: Při přistání jsem přeskakovala klokana, který se motal na dráze

10. února 2020   (11:09)
Plachtařka Eva Černá: Při přistání jsem přeskakovala klokana, který se motal na dráze

Členka příbramského aeroklubu se zúčastnila mistrovství světa v bezmotorovém létání v Austrálii. Jedna disciplína musela být po čtyřech hodinách zrušena. Kvůli kouři z požárů byla špatná dohlednost, hrozilo, že se letadla posráží


V australském Lake Keepit se od 4. do 17. ledna 2020 uskutečnilo desáté mistrovství světa v bezmotorovém létání žen. Českou republiku reprezentoval maximální počet devíti pilotek.
Byla nominována i Eva Černá, dlouholetá členka příbramského aeroklubu. Létala ve třídě 18 metrů a domů si přivezla dvanácté místo.

V Austrálii nebylo možné si letadlo pronajmout. Eva si tak musela k protinožcům dopravit své vlastní. Kontejner s celkem šesti rozebranými větroni strávil na moři dva měsíce. V Austrálii byl tepelně ošetřen, aby nedošlo k zavlečení případné nákazy. Doprava větroně do Austrálie byla největší finanční položkou. Každou závodnici toto mistrovství vyšlo na zhruba 300 tisíc korun.

Jak vůbec takové plachtařské závody probíhají? Číhá na plachtaře v Austrálii nějaké specifické nebezpečí? Ovlivnily průběh závodu současné požáry? Eva se s námi podělila o své zážitky od protinožců, a to nejen o ty sportovní.

Jak probíhá mistrovství světa v bezmotorovém létání?
Soutěžní plachtění na větroni spočívá v tom, že závodník se snaží obletět vyhlášenou trať co nejrychleji. Délka tratě je závislá na meteorologických podmínkách. Trať je dlouhá od 150 km do zhruba 600 km. Starty probíhají hromadně a do vzduchu nás tahají vlečné motorové letouny. Vypnou nás ve stanovené výšce a ve stanoveném prostoru, abychom měli všichni jednotné podmínky. Pak už je to na nás – musíme navázat do termiky, nabrat výšku a ve správném okamžiku vyrazit na trať. Většinou se startuje kolem poledne, když už se dá udržet ve vzduchu. Přílety probíhají v pozdějších odpoledních nebo i večerních hodinách. Průběh letu zaznamenává palubní počítač, zápis odevzdáme rozhodčím. Nejrychlejší závodník dostane nejvíc bodů. Ten, kdo jich nasbírá za celé závody nejvíc, je vítěz celé soutěže. Závod jako takový trvá 14 dní a odehrává se na jednom konkrétním letišti. Každý den se letí jedna disciplína.

V Austrálii jsou zcela odlišné meteorologické podmínky. Jak se Vám tam létalo?
Podle mě je Austrálie ráj plachtařů. Základny mraků jsou vysoko, dělají se řady kumulů, takže nemusíme tolik kroužit ve stoupákách, ale můžeme letět rovně po trati, aniž bychom ztráceli výšku. Vzdušný prostor není tak „ucpaný“ zakázanými a omezenými prostory jako v Evropě, což nám dává více volnosti. Některé stoupáky jsou dokonce i vidět, protože s sebou berou prach ze země. My jsme měli tratě plánované jak do roviny, tak nad kopcovité lesy. Chytli jsme počasí, při kterém nehrozilo sedání do terénu. Pouze jednou vypsal pořadatel dlouhou trať, kterou nikdo nedoletěl, protože počasí délce trati neodpovídalo.

Číhá přesto na plachtaře v Austrálii nějaké specifické nebezpečí?
V Austrálii se vyskytuje takzvaná bríza. Tu v Čechách nemáme. Je to meteorologický jev, který přijde dost rychle a konkrétně na letišti v Lake Keepit se v průběhu závodu vyskytl čtyřikrát a komplikoval přistání. Najednou z ničeho nic začal foukat hodně silný vítr kolmo na dráhu, zvedal prach, takže při přistání nebylo nic vidět. Pro případ, že by bríza dorazila na letiště v době příletů z disciplíny, byla hodně silná a nešlo v ní přistát, měli jsme pokyn divertovat na jiné letiště nebo na vhodné pole a přistát tam. Já jsem sedala v bríze dvakrát, ale bylo to zvládnutelné.

Jednou jsme zažili písečnou bouři. To nebylo naštěstí ve vzduchu, ale už na zemi. Měli jsme závěje prachu i v kabině, přestože byla zavřená a zakrytá potahy. Trvalo dost dlouho, než jsme letadla zase vyčistili. Nejenom ve vzduchu jsme museli dávat pozor na dehydrataci organizmu, na úžeh a na slunce, abychom se nespálili. Bylo tam více než 40°C. Během letu jsem vypila i 3 litry vody.

Zažila jste při závodech nějakou nebezpečnou situaci?
Měla jsem štěstí, že kromě jedné disciplíny jsem vždy obletěla vypsanou trať a doletěla na letiště. Létala jsem s letadlem, které je vybavené pomocným motorem, nemusela jsem tedy sedat do pole. V jednom případě jsem však motor vysunula, nahodila a vrátila se zpět do Lake Keepit. Ten den nedoletěl disciplínu nikdo a kolegyně, které pomocný motor neměly, musely sedat do polí. Zpětné vleky z polí jsou kvůli požárům pochopitelně zakázané. Po zbytek dne i následující den je jejich pomocníci stahovali zpět na letiště. V tom případě je nutné letadlo na poli rozebrat, naložit do transportního vozu, přivézt na letiště a znovu složit. Některé byly na poli celou noc a čelily pavoukům a hadům. To bych asi nedala.

Austrálii ničí požáry. Ovlivnily i průběh soutěže?
Lokální požáry byly i v blízkosti letiště. Oblasti, kde jsme létali, však byly ovlivněné kouřem od požárů i z mnohem vzdálenějších míst. V jednom případě pořadatel během našeho letu po čtyřech hodinách disciplínu zrušil. Byla hodně špatná dohlednost, hrozilo, že se posrážíme. Oblasti, kam se kouř nasunul, byly i termicky hodně slabé.

Nad požáry to pochopitelně nosí, ale je to hrozný a deprimující pohled. Nemůžete pomoct a proti těm požárům snad ani nelze bojovat. Hoří i v místech, která jsou desítky nebo i stovky kilometrů vzdálená od obydlených oblastí. Všude bylo šílené sucho, některé řeky byly vyschlé. Asi nebylo ani čím hasit. Ze vzduchu jsem viděla hořící farmu. Kolem stála auta a lidé pouze přihlíželi. Kvůli horku, suchu a větru se nedaří požáry zvládnout. Zvířata jsou bezmocná a těch je mi hrozně líto.

Skončila jste na dvanáctém místě. Jste s výsledkem spokojena?
Čekala jsem lepší umístění. Celkově jsme očekávali lepší výsledek, protože nepamatuji, že by česká výprava z MS nepřivezla medaili. Některé ze zahraničních závodnic se v rámci předzávodu seznámily s terénem a podmínkami létání v Austrálii, ale to si většina z nás nemůže z časových ani finančních důvodů dovolit. Nejsem profesionální plachtařka, jako například Francouzky, ale mám své zaměstnání a během závodů čerpám dovolenou.

Jaký dojem na Vás Austrálie udělala? Jací jsou Australané?
Strávila jsem tam více než měsíc, ale celou dobu jsem se pohybovala mezi letištěm Lake Keepit a Manilou, což je malé městečko vzdálené zhruba 35 km od letiště. Někdy jsem měla pocit, že se v Manile zastavil čas. Lidé nikam nechvátají, jsou strašně skromní a myslím, že neřeší blbosti jako my. Chovají se k sobě navzájem, ale i ke zvířatům, s úctou, a to se mi na nich opravdu moc líbilo. Oblasti, nad kterými jsme létali, byly velmi málo obydlené. Sem tam nějaká farma, městečka od sebe vzdálená až stovky kilometrů. Lidé tam mají určitě jiné životní hodnoty, než máme my v hustě obydlené střední Evropě. 

Potkala jste klokana, nebo nějaké jedovaté živočichy?
Desítky klokanů byly na letišti. Stahovali se tam, protože jinde nebyla voda. Pili vodu, kterou jim tam lidé dávali do nádob. Nebyli ochočení, ale mohli jste těsně kolem nich projít. Jakmile jste na ně promluvili, zdrhali. Někdy se pletli na dráze při přistání letadel. Já musela dokonce jednoho při přistání přeskakovat. Pokud byly hromadné přílety, snažil se pořadatel klokany přesvědčit, aby dráhu vyklidili. 
 
Všude byli pavouci. Někteří žijí v dírách v zemi. Těch jsem se bála nejvíc. Letadla jsme kotvili venku na stojánce a bála jsem se, že mi do něj vlezou. Preventivně jsem si vystříkala podvozkovou šachtu letadla prostředkem proti hmyzu, aby mi nenalezli do kabiny a pak na mě nevykoukli za letu. To bych snad musela opustit letadlo na padáku. Pavouky nemusím. Hada jsem viděla jednoho, vlezl do sprch. Asi také hledal vodu a chládek.

Eva Černá vystudovala letadlovou techniku na ČVUT, po studiu pracovala ve vývojové konstrukční kanceláři v Aero Vodochody. Nyní pracuje jako investiční referent na Odboru investic a rozvoje města. Její otec zakládal příbramský aeroklub. Když se Eva narodila, sice již aktivně nelétal, ale fotky z jeho leteckého období ji zaujaly natolik,že se v roce 1980 sama do aeroklubu přihlásila. Poprvé byla ve vzduchu v patnácti letech a létá dodnes. Letos ji čeká Mistrovství České republiky, kde bude létat ve třídě kombi open. Ráda by uletěla 750kilometrový přelet a také by se ráda zúčastnila MS žen v Anglii, které bude v roce 2021. „Náš sport je specifický v tom, že ho můžete provozovat, pokud vám to zdraví dovolí. Naopak, s věkem přibývají cenné zkušenosti. Přeju si tedy, abych si zachovala zdraví a mohla létat ještě dlouho,“ dodala na závěr.
V australském Lake Keepit se od 4. do 17. …


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava Ritschlová, foto archiv Eva Černá

Související články

Vojenské lesy spustily výtvarnou soutěž pro děti,  finalisty bude každý týden vybírat veřejnost Vojenské lesy spustily výtvarnou soutěž pro děti, finalisty bude každý týden vybírat veřejnost Vojenské lesy a statky v reakci na aktuální situaci odstartovaly výtvarnou soutěž pro školáky i předškoláky na téma Les a rodina. Probíhat bude v týdenních kolech ve dvou věkových kategoriích a výherci se mohou těšit na zajímavé ceny – od výletu za jelení říjí za asistence lesníků VLS pro celou rodinu, přes tablety a fotoaparáty až po sportovní oblečení. 25. března 2020   (06:45) Pátek třináctého. Proč lidi vlastně tolik děsí? Pátek třináctého. Proč lidi vlastně tolik děsí? Pátek třináctého není „výdobytkem“ moderní doby, opírá se o reálné historické události. A je jich hned několik 13. března 2020   (15:11) Nepřehlédněte Dětská hřiště se letos v Příbrami po zimě otevřou o dva týdny dříve Dětská hřiště se letos v Příbrami po zimě otevřou o dva týdny dříve Dětská hřiště byla pracovníky technických služeb odzimována. Klidová zóna Ryneček byla otevřena tuto středu a vrátka ostatních hřišť se otevřou v pondělí 16. března 12. března 2020   (19:26) Nový trenér Příbrami je Pavel Horváth Nový trenér Příbrami je Pavel Horváth Novým hlavním trenérem bude již v sobotu při duelu s Baníkem Ostrava Pavel Horváth, který se domluvil s 1.FK Příbram na smlouvě do června roku 2021. 11. března 2020   (18:09) Žluté cedule nestačí. Ani cyklostezky vedoucí odnikud nikam. Stane se Příbram cykloměstem? Žluté cedule nestačí. Ani cyklostezky vedoucí odnikud nikam. Stane se Příbram cykloměstem? Příbram pracuje na cyklokoncepci města. Páteřní cyklostezka povede podél Příbramského potoka a spojí průmyslovou zónu se zahrádkářskou kolonií 8. března 2020   (06:54)


Nepřehlédněte

Salámu Čeřínek od společnosti Kostelecké uzeniny byla odebrána značka KLASA Salámu Čeřínek od společnosti Kostelecké uzeniny byla odebrána značka KLASA O značku kvality KLASA přišel salám Čeřínek společnosti Kostelecké uzeniny. Stalo se tak na základě výsledku kontroly Státní veterinární správy. Výrobek obsahoval nižší podíl masa, než výrobce deklaruje na etiketě výrobku. 27. března 2020   (10:22) Nepřehlédněte Žáci a studenti by se mohli vrátit do lavic na přelomu května a června Žáci a studenti by se mohli vrátit do lavic na přelomu května a června "Dáváme k veřejné diskusi, jestli by děti neměly třeba měsíc pak chodit do školy i v době běžných letních prázdnin," řekl předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula. 22. března 2020   (15:57) Nepřehlédněte Oslavte světový den spánku skvělým spánkem Oslavte světový den spánku skvělým spánkem Ať už pověrčiví jste nebo nejste, pátek 13. je tady a jak s ním naložíte, je zcela na Vás. My Vám dáme deset tipů, jak si zlepšit noc. 13. března 2020   (17:44) Nepřehlédněte Pátek třináctého. Proč lidi vlastně tolik děsí? Pátek třináctého. Proč lidi vlastně tolik děsí? Pátek třináctého není „výdobytkem“ moderní doby, opírá se o reálné historické události. A je jich hned několik 13. března 2020   (15:11) Nepřehlédněte Holobrada: Chceme směnu budov, aby centrum pro integraci cizinců nebylo v nemocnici Holobrada: Chceme směnu budov, aby centrum pro integraci cizinců nebylo v nemocnici Na jednání s vedením příbramské nemocnice a zaměstnanci přijel premiér Andrej Babiš v doprovodu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a zástupců Středočeského kraje. 27. února 2020   (06:16) Nepřehlédněte


Další články

V Česku zemřeli další 2 lidé s koronavirem. Hygiena odmítá zveřejňovat informace o nemocných na území měst V Česku zemřeli další 2 lidé s koronavirem. Hygiena odmítá zveřejňovat informace o nemocných na území měst Na dotaz redakce, z jakého důvodu nejsou konkrétní čísla veřejná, nedokázala pracovnice Krajské hygienické stanice v Příbrami odpovědět. 29. března 2020   (10:00) V sobotu přibylo 262 nakažených koronavirem V sobotu přibylo 262 nakažených koronavirem Vyléčených zůstává 11 lidí, 11 pacientů s nákazou zemřelo, z toho dva v sobotu. 29. března 2020   (08:06) Slunečné počasí přilákalo stovky návštěvníků k procházce do brdských lesů Slunečné počasí přilákalo stovky návštěvníků k procházce do brdských lesů Odstavená auta podél lesů připomínala jindy plná parkoviště u obchodních domů. 29. března 2020   (07:18) V souvislosti s koronavirem zemřeli další dva lidé V souvislosti s koronavirem zemřeli další dva lidé Podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví bylo ve 20:30 v Česku potvrzeno 2622 případů nákazy koronavirem. 28. března 2020   (18:48) Po chladném začátku příštího týdne se bude oteplovat Po chladném začátku příštího týdne se bude oteplovat Relativně nejteplejší by měl být týden od 13. do 19. dubna, kdy by se nejvyšší denní teploty měly pohybovat v průměru kolem 15 stupňů Celsia. Naproti tomu příští týden by to mělo být jen kolem osmi stupňů a v noci můžou spadnout až k minus čtyřem stupňům. 28. března 2020   (15:25) Domovy seniorů zpřísňují pravidla. Desetina lůžek je vyčleněna pro lidi s podezřením na nákazu koronavirem Domovy seniorů zpřísňují pravidla. Desetina lůžek je vyčleněna pro lidi s podezřením na nákazu koronavirem Personál musí ráno a večer všem klientům měřit teplotu, zakázané je společné stravování nebo aktivity. 28. března 2020   (11:56) V Česku je 2422 případů nákazy koronavirem V Česku je 2422 případů nákazy koronavirem Počet nakažených v pátek vzrostl o 373, což je zatím nejvyšší denní přírůstek. 28. března 2020   (09:17) Omilostněný muž už byl dříve kvůli neplacení alimentů za mřížemi celkem čtyřikrát Omilostněný muž už byl dříve kvůli neplacení alimentů za mřížemi celkem čtyřikrát Vězenství Česko má 2279 potvrzených případů nákazy koronavirem, dnes přibylo 257 nemocných Česko má 2279 potvrzených případů nákazy koronavirem, dnes přibylo 257 nemocných Na test na COVID-19 nově stačí teplota 37,5 stupně 27. března 2020   (18:22)
Svatá Hora se ponoří do tmy Svatá Hora se ponoří do tmy Zajímavosti Řidič Seatu přetočil auto na střechu, vyvázl bez zranění Řidič Seatu přetočil auto na střechu, vyvázl bez zranění V pátek odpoledne vyjížděly záchranné složky k dopravní nehodě u Višňové. 27. března 2020   (16:09) Tři náměstí, tři stánky, 2 600 šitých roušek Tři náměstí, tři stánky, 2 600 šitých roušek Roušek je prozatím dostatek, a tak mohla začít jejich distribuce i veřejnosti. 27. března 2020   (13:55) V příbramské nemocnici leží první pacient s koronavirem, je na umělé plicní ventilaci V příbramské nemocnici leží první pacient s koronavirem, je na umělé plicní ventilaci Koronavirus Středočeský kraj eviduje 231 nakažených, na Příbramsku onemocnělo 18 osob Středočeský kraj eviduje 231 nakažených, na Příbramsku onemocnělo 18 osob V Příbrami jsou hlášeny čtyři případy 27. března 2020   (10:44) Salámu Čeřínek od společnosti Kostelecké uzeniny byla odebrána značka KLASA Salámu Čeřínek od společnosti Kostelecké uzeniny byla odebrána značka KLASA O značku kvality KLASA přišel salám Čeřínek společnosti Kostelecké uzeniny. Stalo se tak na základě výsledku kontroly Státní veterinární správy. Výrobek obsahoval nižší podíl masa, než výrobce deklaruje na etiketě výrobku. 27. března 2020   (10:22) Nepřehlédněte Počet nakažených koronavirem překročil v Česku dvoutisícovku Počet nakažených koronavirem překročil v Česku dvoutisícovku Laboratořím se dál daří zvyšovat počet provedených testů, ve čtvrtek otestovaly rekordních 4429 lidí, celkem 31.127. 27. března 2020   (09:19) O víkendu začíná letní čas, noc bude o hodinu kratší O víkendu začíná letní čas, noc bude o hodinu kratší Změna času Příbramská nemocnice zažívá nevídanou vlnu solidarity Příbramská nemocnice zažívá nevídanou vlnu solidarity Některých ochranných pomůcek je však stále nedostatek. 27. března 2020   (06:48) Frontman skupiny E!E: Dřepte doma, nalaďte internet a my přijdeme k vám Frontman skupiny E!E: Dřepte doma, nalaďte internet a my přijdeme k vám Kultura Nakažených přibývá každou hodinu více než deset. V Česku onemocnělo 1925 lidí, devět zemřelo Nakažených přibývá každou hodinu více než deset. V Česku onemocnělo 1925 lidí, devět zemřelo Koronavirus Zemřel 80letý pacient nakažený koronavirem Zemřel 80letý pacient nakažený koronavirem V České republice jde o sedmé úmrtí v souvislosti s nákazou novým koronavirem, které úřady oznámily. 26. března 2020   (16:42) Hejtmanka: Byla jsem ubezpečena, že se nezadržují platby živnostníkům a malým firmám. Bylo by to pro ně likvidační Hejtmanka: Byla jsem ubezpečena, že se nezadržují platby živnostníkům a malým firmám. Bylo by to pro ně likvidační Středočeský kraj se intenzivně připravuje na ekonomické výzvy v návaznosti na škody způsobené současnou koronavirovou krizí. 26. března 2020   (16:13) O děti hasičů, policistů, záchranářů a lékařů je postaráno, město otevřelo mateřinku a základní školu ve Školní O děti hasičů, policistů, záchranářů a lékařů je postaráno, město otevřelo mateřinku a základní školu ve Školní Školství Podnikatelé budou moci od pondělí žádat o bezúročné úvěry s ročním odkladem splátek Podnikatelé budou moci od pondělí žádat o bezúročné úvěry s ročním odkladem splátek O úvěry bude možné žádat u většiny komerčních bank, se kterými se nyní podepisují smlouvy. 26. března 2020   (13:27) OSVČ postižení opatřeními budou zřejmě dostávat 15.000 Kč měsíčně OSVČ postižení opatřeními budou zřejmě dostávat 15.000 Kč měsíčně Sociální zabezpečení Zelená linka zaznamenala vice než 200 hovorů Zelená linka zaznamenala vice než 200 hovorů Už více než týden funguje ve městě Zelená linka pomoci. Do dnešního dne bylo zaznamenáno 220 příchozích telefonátů. 26. března 2020   (13:02) Středočeský kraj nebude omezovat dopravu, občané se musí dostat do zaměstnání, k lékaři, do lékáren a na nákup Středočeský kraj nebude omezovat dopravu, občané se musí dostat do zaměstnání, k lékaři, do lékáren a na nákup "Nemůžeme obyvatele malých obcí, které nemají k dispozici automobil, odříznout od světa,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. 26. března 2020   (11:22) V Čechách přibylo nakažených za jeden den 291. Příbramsko hlásí 16 potvrzených případů Covid-19 V Čechách přibylo nakažených za jeden den 291. Příbramsko hlásí 16 potvrzených případů Covid-19 Vláda projedná další opatření ke koronaviru 26. března 2020   (09:22) Ve středočeských městech vznikly rouškovníky i rouškomaty Ve středočeských městech vznikly rouškovníky i rouškomaty Koronavirus Dialyzační středisko v Příbrami slaví 35. výročí založení Dialyzační středisko v Příbrami slaví 35. výročí založení Díky zázemí předního poskytovatele dialyzační péče v České republice mají příbramští pacienti, kterých je v současné době téměř devadesát, k dispozici nejmodernější technologie 26. března 2020   (06:44) Koronavirem se v Česku nakazilo už 1654 lidí, šest zemřelo Koronavirem se v Česku nakazilo už 1654 lidí, šest zemřelo Laboratoře otestovaly na přítomnost koronaviru celkem 22.600 vzorků. 25. března 2020   (19:21) Lidé mohou být na veřejných místech nejvýše ve dvou Lidé mohou být na veřejných místech nejvýše ve dvou V Čechách zemřeli další tři lidé s koronavirem. 25. března 2020   (17:49) Policisté zahájili trestní stíhání proti osobám, které položily betonové sloupky na kolejiště Policisté zahájili trestní stíhání proti osobám, které položily betonové sloupky na kolejiště KRIMI Město Příbram zřizuje bezplatnou linku psychologické pomoci Město Příbram zřizuje bezplatnou linku psychologické pomoci Linka psychologické pomoci bude fungovat zdarma od pátku 27. března. 25. března 2020   (15:59) Zápisy do prvních tříd letos bez dětí Zápisy do prvních tříd letos bez dětí Děti se při zápisu prvně setkávají s prostředím, kde budou trávit dalších devět let života. V letošním roce se ovšem zápisů nebudou moci zúčastnit osobně. 25. března 2020   (14:38) Zemřel pátý český pacient s COVID-19, nakažených je 1497 Zemřel pátý český pacient s COVID-19, nakažených je 1497 Pacient byl v domácím léčení, novým koronavirem se nakazil v rodině a trpěl chronickým onemocněním 25. března 2020   (12:23) Zemřel čtvrtý český pacient s COVID-19 Zemřel čtvrtý český pacient s COVID-19 "Pacient měl dlouhodobé chronické zdravotní obtíže související s vysokým věkem," sdělila nemocnice. 25. března 2020   (12:17) Na Příbramsku onemocnělo koronavirem 14 osob. Příbram má stále tři nakažené Na Příbramsku onemocnělo koronavirem 14 osob. Příbram má stále tři nakažené Testováno na možnou nákazu koronavirem bylo ve Středočeském kraji zatím 1545 lidí. 25. března 2020   (10:58) Česko má 1497 potvrzených případů nákazy koronavirem. Deset lidí se z nemoci COVID-19 vyléčilo a tři pacienti zemřeli Česko má 1497 potvrzených případů nákazy koronavirem. Deset lidí se z nemoci COVID-19 vyléčilo a tři pacienti zemřeli Laboratoře ale v úterý také otestovaly nejvíce lidí, téměř 3000 lidí, celkem bylo testováno 22.600 lidí. 25. března 2020   (09:13) Ke střetu vlaku s betonovými pražci chybělo několik metrů Ke střetu vlaku s betonovými pražci chybělo několik metrů KRIMI


Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz