28. 3. svátek má Soňa

Středočeští STAN zveřejnili kompletní kandidátku pro krajské volby

22. května 2024   (06:30)
Středočeští STAN zveřejnili kompletní kandidátku pro krajské volby
foto: Středočeský kraj

Povede ji současná hejtmanka Petra Pecková.


Středočeské hnutí STAN po krajském sněmu zveřejnilo kompletní kandidátku pro letošní krajské volby. Povede ji současná hejtmanka Petra Pecková, dvojkou je kolínský starosta a hejtmančin náměstek pro finance Michael Kašpar, třetí post obsadil radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký. Na čtvrtém místě bude místostarostka Dobříše Jindřiška Romba. Sněm rovněž schválil kandidaturu Ondřeje Lochmana do senátních voleb, informovala Eva Maříková.

"Rádi bychom dotáhli změny, které jsme ve středních Čechách nastartovali. Jsem vděčná, že mám za sebou tak dobrý tým kolegů, se kterými jsme společnými silami zvládli kraj provést covidovou i migrační krizí. Na lidech mi vždycky záleželo, pracovala jsem pro ně, považuji je za své šéfy a na tom se nic nezměnilo a nikdy nezmění," uvedla Pecková.
Program hnutí zahrnuje široké spektrum oblastí, k prioritám patří doprava a školství. V dopravě například plánují Starostové dokončit modernizační plán krajské veřejné dopravy a zajistit její udržitelnost. "V příštím volebním období bychom chtěli realizovat soutěže na železniční dopravce a zavést systém veřejné dopravy na zavolání. Rádi bychom také připravili a uvedli v život modernizační plán pro středočeské silnice, který bude znamenat 50 miliard Kč na rekonstrukci krajských komunikací," představil část programu Borecký.
Ve školství budou usilovat o posílení krajské sítě škol. Dalšími prioritami je například zodpovědné hospodaření a snížení infrastrukturního dluhu kraje v příštích čtyřech letech o 20 procent. Chystají se také prosazovat spravedlivé nastavení rozpočtového určení daní.

Vedle dosavadních radních představilo hnutí nové kandidáty. Ze čtvrtého místa například kandiduje místostarostka Dobříše Jindřiška Romba, ze sedmého starostka Chýně Anna Chvojková, která kandiduje jako nezávislá. Lochman, který v dubnu zveřejnil kandidaturu na post senátora pro obvod 38 Mladá Boleslav, půjde do krajských voleb z předposledního místa.
Ve středních Čechách nyní vládne koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců. STAN získalo v roce 2020 ve volbách 18 křesel, druhá ODS 16, Piráti 12 a Spojenci, které tvoří TOP 09, Hlas a Zelení, čtyři. ANO získalo ve volbách 15 mandátů a je v opozici.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce … POZNÁVÁME BRDY Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA Další šumavský rys navštívil Brdy Další šumavský rys navštívil Brdy V Brdech se toulal další rys ze Šumavy. Ten byl ještě v červnu 2025 zaznamenán v … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! Tipy na víkend: Kouzelná Noc s Andersenem, velikonoční dílničky i jízda velikonočním vlakem! O víkendu se bude konat již 26. ročník akce Noc s andersenem. V Příbrami mohou děti … V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí V Bohutíně hořela autodílna, hasiči s dýchací technikou kontrolovali místo termovizí Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahovali u požáru v obci … AKTUALIZOVÁNO Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova … PŘÍRODA Falešný web láká na levné dálniční známky Falešný web láká na levné dálniční známky Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes … KRIMI
Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz