10. 3. svátek má Viktorie




Středočeský zastupitel Herman se odvolal v případu žaloby hejtmanky Peckové

28. května 2024   (12:55)
Středočeský zastupitel Herman se odvolal v případu žaloby hejtmanky Peckové
foto: Středočeský kraj

Soud 9. dubna rozhodl, že za výroky o jejím údajném zapojení do korupční kauzy Dozimetr se musí Herman omluvit a smazat je ze svého profilu na facebooku.


Krajský zastupitel Martin Herman (ANO) podal odvolání proti rozsudku kolínského okresního soudu ve věci žaloby středočeské hejtmanky Petry Peckové (STAN). Soud 9. dubna rozhodl, že za výroky o jejím údajném zapojení do korupční kauzy Dozimetr se musí Herman omluvit a smazat je ze svého profilu na facebooku. Herman o tom dnes informoval na facebooku. Pecková Hermana žalovala kvůli poškození dobré pověsti.

"Koncem minulého týdne jsem využil svého práva a prostřednictvím svého právníka jsem podal odvolání proti rozsudku v případě žaloby, kterou na mě podala hejtmanka Petra Pecková (STAN). Rozsudek považuji po stránce procesní i hmotně-právní za velmi špatný. V současné době pracujeme na doplnění odvolání a více informací proto v tuto chvíli poskytnout nemohu," uvedl Herman.
Herman loni v září zveřejnil na sociálních sítích příspěvek o údajném zapojení hejtmanky do korupční kauzy Dozimetr. Na předžalobní výzvu ke stažení tvrzení a omluvě nereagoval. Pecková žalobu na ochranu osobnosti zdůvodnila ohrožením své důvěryhodnosti a požadovala omluvu. Už dříve uvedla, že Hermanovy výroky jsou ve slušné společnosti za hranou.
Podle soudkyně Martiny Suchánkové Herman překročil svobodu projevu. Nešlo podle ní o férový politický boj, ale cílenou politickou snahu vyvolat zkreslením senzaci v souvislosti se sledovanou kauzou, která se týká politického uskupení, ke kterému se Pecková hlásí. "Ani politická debata není bezbřehá a nelze ji stavět na smyšlenkách a uvádění nepravd," uvedla při dubnovém jednání Suchánková.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Fanoušci mohou rozhodnout. Sportovec Příbramska 2025 vstupuje do finále Fanoušci mohou rozhodnout. Sportovec Příbramska 2025 vstupuje do finále Anketa Sportovec Příbramska 2025 míří do svého finále a právě teď mají slovo také … ANKETA Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Začátek jara v naší krajině často neoznamují jen první květy nebo zpěv skřivanů. Možná … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Policisté upozorňují na případy podomních „řemeslníků“, kteří se pohybují po městech a … Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Stačila chvilka nepozornosti při nakládání motocyklu a v Dobříši byl hned poplach. … ZAJÍMAVOSTI Hokejová horečka v Příbrami! HC Příbram míří do play-off a potřebuje podporu fanoušků Hokejová horečka v Příbrami! HC Příbram míří do play-off a potřebuje podporu fanoušků Velká chvíle pro příbramský hokej je tady. Tým HC Příbram si vybojoval postup do … SPORT /VIDEO/ V neděli virál, dnes bomba! Přinášíme nejlepší záběry legendárního Čmeláka /VIDEO/ V neděli virál, dnes bomba! Přinášíme nejlepší záběry legendárního Čmeláka V neděli jsme na našich sítích sdíleli amatérské video práškovacího letadla Z‑37 … FOTOGALERIE Nájem v Domě Natura trvá. Opozice mluví o nevyužitých budovách, radnice o komplikované rekonstrukci Nájem v Domě Natura trvá. Opozice mluví o nevyužitých budovách, radnice o komplikované rekonstrukci Odbor životního prostředí sídlí v pronajatých prostorách Domu Natura od roku 2023. … POLITIKA Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Český internet má nový hit. Zatímco se svět ještě nevzpamatoval z nekonečné debaty o … FAST FOOD Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Večer, kdy se nic neděje. Telefon leží na stole, obrazovka je tmavá a ticho v bytě … LIFESTYLE
Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Zájem o členství dětí a mládeže u dobrovolných hasičů ve Středočeském kraji v poslední … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz