Středočeský kraj rozšíří pedagogické obory ve třech středních školách o 90 míst
12. října 2023 (17:50)
Středočeské střední školy nabídnou od příští školního roku 90 nových míst v prvních ročnících pedagogických oborů. Krajští radní dnes schválili žádosti tří škol, a to v Kladně, Příbrami a Mladé Boleslavi, o zápis nových oborů do rejstříku škol a školských zařízení. Zařazení do sítě škol nyní projedná ministerstvo školství, informoval za hejtmanství Josef Holek.
"Pedagogika je obor, jehož absolventi v posledních letech nemají problém najít uplatnění, což dokládají data z Úřadu práce," uvedl krajský radní pro školství Milan Vácha (STAN). Výuku na kladenské střední škole na náměstí Edvarda Beneše a příbramské Integrované střední škole hotelového provozu má od září rozšířit maturitní obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. "Obě školy chtějí od příštího školního roku přijmout do prvního ročníku 30 žáků," doplnil Vácha. Střední pedagogická škola v Mladé Boleslavi plánuje otevřít od září Pedagogické lyceum s 30 místy v prvním ročníku.
Absolventi nového oboru se po ukončení studia maturitní zkouškou mohou uplatnit v mateřských školách, ve školních družinách, školních klubech a v dalších školských zařízeních, jako jsou například dětské domovy či domovy mládeže. Pedagogické lyceum má absolventy připravit ke studiu na vysokých a vyšších odborných školách, zejména v oborech připravujících učitele pro mateřské, základní nebo střední školy a vychovatele.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•V MŠ ve Školní ulici vítali podzim
•Na středoškolské absolventy jsou firmy připraveny, budoucí zaměstnance hledají už na školách
•Mistrovství ČR mladých sommelierů vyhrála studentka z Příbrami
Další články
Zdravé obědy v ohrožení? Babiš mění tón, Šťastný chce vyhlášku smést ze stolu – Příbram má v jednání své zastoupení
Zuřivý boj o novou stravovací vyhlášku nekončí. Po schůzce, kterou svolal premiér …
ANKETA
Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace
Dobříš se v roce 2026 zaměřuje na rozvoj a modernizaci svých sportovních areálů. Město …
Dobříš
Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru
Sněhové přeháňky v noci na úterý znovu výrazně zatížily už tak oslabené lesní porosty …
FOTOGALERIE
Skrytá hrozba ve vaší koupelně: Varování před nebezpečnými barvami Schwarzkopf
Ministerstvo zdravotnictví ČR označilo jako nebezpečné dvě barvy na vlasy značky …
Nepřehlédněte
Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky
V úterý 17. února v půl třetí odpoledne zasahovali hasiči, záchranáři a policie u …
Doprava
Počty nemocných chřipkou ubývají, ale stále se podle hygieniků pohybují ve vysokých číslech
Počet lidí s akutním respiračním onemocněním včetně chřipky ve Středočeském kraji v …
Další šance pro Brdy: Projekty na obnovu krajiny startují
Abychom zachovali krajinu pro budoucí generace, je nutné o ni řádně pečovat. A to se …
„Ahoj, půjčíš mi 53 500 Kč? Zítra vrátím!“ Pozor, takhle lákají podvodníci peníze z lidí v Příbrami
Příbramsko včetně zbytku republiky znovu zasáhla lavina podvodů, které ničí důvěru …
Historicky první Školní derby v ledním hokeji přilákalo do Příbrami více než 1 500 diváků
V pátek 13. února se na zimním stadionu v Příbram uskutečnilo historicky první Školní …
Kdo se odváží vyrazit? Masopust v Lázu slibuje tradici i legraci
Únor v Lázu bude letos opět plný hudby, barevných masek a veselí. Tradiční Masopust se …





