Středočeský kraj rozdělí organizacím na sociální rehabilitaci 144 mil. Kč
20. ledna 2023 (19:37)
foto: Martin Janota/ONP Příbram
Rozdělení peněz z projektu Podpora vybraných služeb schválili krajští radní, souhlasit s nimi musí ještě zastupitelé.
Středočeský kraj dá 22 organizacím, které v regionu zajišťují služby sociální rehabilitace, 144 milionů korun. Například mladoboleslavský Fokus, kde se starají o lidi s vážným duševním onemocněním, dostane 44 milionů korun. Rozdělení peněz z projektu Podpora vybraných služeb schválili krajští radní, souhlasit s nimi musí ještě zastupitelé. Většina částky je z Evropského sociálního fondu, kraj financuje zbývajících deset procent, informoval mluvčí hejtmanství David Šíma.
Služby sociální rehabilitace využívají zejména zdravotně postižení, lidi s duševním onemocněním, pečující o malé děti nebo lidi v nepříznivé sociální situaci. "Je určena také na pomoc seniorům nebo například obětem trestné činnosti. Pracovníci sociálních služeb pro klienty zajišťují zejména nácvik dovedností pro zvládání péče o vlastní osobu, soběstačnost a další činnosti vedoucí k sociálnímu začlenění," uvedl radní pro sociální věci Martin Hrabánek (ODS).
Kraj podpořil částkou 34 milionů korun také organizaci Fokus Praha a berounskou organizaci Lomikámen, která působí na Berounsku a Příbramsku, částkou deset milionů korun.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•V příbramské nemocnici dohnali kvůli covidovým restrikcím plánované operace, za rok jich provedli téměř 5 tisíc
•V loňském roce vyměřili středočeští hygienici restauracím pokuty ve výši přesahující 1,5 milionu korun
•Na příbramské záchytce loni nocovalo oproti minulým rokům méně lidí, našel se ale rekordman
Další články
Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“
Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším …
ROZHOVOR
Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek
Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: …
ZAJÍMAVOSTI
Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní
V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí
Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – …
NÁZOR
Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte.
Velikonoce jsou svátky vajec, jara a nových začátků.
Ať už je vnímáme duchovně, …
VELIKONOCE
Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali
Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními …
PŘÍRODA
Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami
Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent
Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března
Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na …
ZMĚNA ČASU
Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou.
Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra …
FOTOGALERIE




