8. 4. svátek má Ema




Středočeský kraj chce rozšířit autobusy na objednávku na Rakovnicko i Příbramsko

25. března 2025   (16:45)
Středočeský kraj chce rozšířit autobusy na objednávku na Rakovnicko i Příbramsko
foto: Ilustrační foto. / www.halopid.cz

Pilotní provoz autobusů veřejné dopravy, které si cestující objednávají, funguje od loňska na Českobrodsku a letos i v okolí Kouřimi. Během letošního jara vedení kraje zveřejní harmonogram, kam bude poptávkovou dopravu postupně rozšiřovat, řekl dnes krajský radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký (STAN).


Autobusy, které přijedou na základě objednávky přes mobilní aplikaci PID Lítačka nebo po telefonátu na speciální infolinku, pomohou zlepšit dopravní obsluhu především v řídce osídlených částech regionu, které jsou například na Příbramsku, Slánsku, v okolí Uhlířských Janovic, na Kokořínsku a nebo na Rakovnicku.

"Chtěli bychom mít vykryté všechny oblasti Středočeského kraje, kde mají dneska třeba nějaké problémy s dopravou, buď tím, že je nízká frekvence spojů, nebo tím, že nejsou vytížené," popsal Borecký. Poptávková doprava podle něj nemá nahrazovat současnou autobusovou dopravu, ale doplňovat ji.

Hejtmanství čeká na změnu zákona o silniční dopravě, která zahrne do veřejné linkové dopravy i poptávkovou dopravu. Novela bude zřejmě platit od letošního července nebo od ledna příštího roku. Do budoucna má poptávková doprava na rozdíl od běžné veřejné dopravy fungovat i mimo fixní trasy, jízdní řády a časy, což zatím česká legislativa neumožňuje.

Jízdné v poptávkové dopravě je stejné jako ve vlacích a autobusech PID ve Středočeském kraji, podle tarifu PID. Seznam obsluhovaných obcí a další informace najdou lidé na webu PID Haló. Od minulého roku jezdí ve večerních hodinách v okolí Českého Brodu, letos do systému přibylo 15 obcí v okolí Kouřimi. Dopravu v pilotním provozu využilo už několik tisíc cestujících.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: příbram.cz
ČTK








Další články

Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Nedostatek parkovacích míst v Příbram je problém, který jako místní obyvatel vnímám … NÁZOR Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram mají za sebou mimořádně dramatické utkání. V domácím … SPORT TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu V neděli 12. dubna ožije příbramská Svatá Hora netradičním dobrodružstvím. Dorazí sem … AKTUÁLNĚ Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice se objeví v dalším dílu dokumentárního cyklu Skryté skvosty, který … HISTORIE V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů Burza pro návštěvníky začíná v 8.30 ráno a končí ve 14 hodin. Vystavovat zde bude 90 … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Velikonoční oteplení nás příjemně naladilo na jaro, ale návrat k realitě byl nečekaně … AKTUÁLNĚ Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté na Příbramsku v dubnu zesílí dohled nad bezpečností silničního provozu. … DOPRAVA Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Ve čtvrtek 9. dubna od 17 hodin se v sále restaurace v Pičíně uskuteční beseda s … HISTORIE Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Místní organizace Českého rybářského svazu Bohutín společně s obcí Bohutín připravuje … NEPŘEHLÉDNĚTE
V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V úterý dopoledne se sjelo několik hasičských jednotek do Chrástu u Březnice. Hoří tam … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz