Středočeské lyžařské areály měly o víkendu podprůměrnou návštěvnost
20. února 2023 (11:46)
foto: pixabay
Středočeské zimní areály měly o víkendu podprůměrnou návštěvnost. Méně lidí přijelo hlavně v neděli, kdy od lyžování odrazovalo deštivé počasí. Kvůli teplému větru a dešti se zhoršily podmínky k lyžování, provoz středisek to ale nijak neovlivnilo.
"V sobotu to bylo ještě dobré, protože úplně nepršelo, bylo jen ošklivé počasí a foukal vítr. V neděli byla návštěvnost výrazně nižší," řekl Jiří Vorel z areálu v Chotouni u Prahy. Podmínky se sice zhoršily, ale ne tak, aby to mělo dopad na provoz sjezdovky. "Sněhu máme velkou zásobu. Až se počasí vrátí k normálu, tak pojedeme dál úplně bez problémů," dodal Vorel.
Také na Šibeničním vrchu u Mnichovic poblíž Prahy byla ještě v sobotu návštěvnost průměrná, v neděli spíš podprůměrná. "Ale řekl bych, že celkový stav odpovídá druhé polovině února," uvedl provozovatel Jan Zenkl. Sněhová pokrývka se podle něj ztenčila na 70 centimetrů z dosavadního zhruba metru, areál má dál otevřeno. "Věřím, že polovina března, což je náš cíl, stále platí," dodal Zenkl.
Návštěvnost skiareálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku klesla oproti předchozím čtyřem víkendům zhruba na polovinu a připomínala situaci ve všední den. "Sníh je mokrý, ale utáhneme to, máme ho dost," řekl spolumajitel areálu Jaroslav Krejčí. Sněhová vrstva je nyní slabší zhruba o 20 centimetrů, na vině je podle Krejčího hlavně teplý vítr.
Úbytek návštěvníků kvůli deštivému počasí zaznamenalo také nedaleké středisko v Kvasejovicích. "Projevilo se to negativně, ale čekali jsme to horší," uvedl provozovatel Petr Kroužil.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Filip Kohn: Švédská rally byla neskutečná zkušenost, mám hlavu jako pátrací balon
•Hřiště na Cihelně vyjde na 13 milionů, hotové bude v létě
•Masopust v Hornickém muzeu byl barevný a živý. Větrné počasí veselici nepokazilo
Další články
Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů
Poslední srpnová sobota, 29. srpna, bude v Podlesí patřit dětem, soutěžím, tanci i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí!
Poslední srpnový víkend bude opět velmi rozmanitý. Milovníci dobrého jídla a pití …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy
Dnešní bouřky mohou být na jihozápadě Čech mimořádně nebezpečné. Služba Estofex poprvé …
AKTUÁLNĚ
Piknik na Nováku je zpět. Už tuto sobotu nabídne téměř 40 stánků, chilli i novou „pivní“ soutěž
Už tuto sobotu 29. srpna se areál Nového rybníku v Příbrami znovu zaplní vůněmi a …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Lesopark Litavka i Vojtěch se mění k nepoznání. Nové iHřiště, nabíječky i lavičky z odpadu
Lesoparky Vojtěch i Litavka se mění. Město vylepšuje naučnou stezku, doplňuje nový …
AKTUÁLNĚ
Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek
Poslední prázdninový víkend si zaslouží pořádnou tečku. Pokud ještě nevíte, kam …
DOBŘÍŠ
Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami
Jen necelou hodinu jízdy od Příbrami se nachází jedno z nejkrásnějších míst Českého …
TIP NA VÝLET
Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava
Poslední srpnovou sobotu bude ve Višňové pořádně živo. V sobotu 29. srpna se na …
AKTUÁLNĚ
Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace
Stav dálnic a silnic první třídy bude od podzimu v Česku sledovat diagnostický vůz …
DOPRAVA




