Středočeské lyžařské areály mají i s oblevou dobré podmínky, sníh by měl vydržet
22. prosince 2022 (18:19)
foto: Michal Netolický/PR/Monínec
Skiareály se chystají na nadcházející vánoční svátky a oslavy nového roku, které pro ně představují vrchol sezony.
Středočeské lyžařské areály mají na svazích dost technického sněhu, který vyrobily v mrazivých dnech. Současná obleva by podle jejich provozovatelů neměla množství sněhu výrazně ovlivnit, někde může být horší kvalita. O víkendu se lyžovalo ve třech střediscích, dnes se poprvé lyžuje i v Chotouni Prahy. Na Štědrý den dopoledne bude v provozu areál na Monínci na Příbramsku a v Chotouni, ostatní střediska od 26. prosince.
V Chotouni u Prahy zahájili sezonu dnes ráno, na svahu je kolem tři čtvrtě metru sněhu. "Tolik jsme na začátku sezony nikdy neměli," řekl provozovatel areálu Jan Němeček. V mrazivých dnech v areálu intenzivně zasněžovali a současná obleva by podle Němečka neměla množství sněhu výrazně ovlivnit. "Na svahu je zatím tak 100 lidí, na rozjezd a všední den výborné," řekl. Lidé si mohou v Chotouni zalyžovat i ve sváteční dny, na Štědrý den do 13:00, další dny do 21:00.
V Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku je na svazích přes metr sněhu. "Od pátku budeme mít v provozu všechna zařízení a předpověď na další dny není úplně špatná, takže sníh určitě vydrží," řekl spolumajitel areálu Jaroslav Krejčí. Vyrobený sníh je podle něj hodně suchý a odolá i dešti. V neděli na Monínci lyžovalo zhruba 500 lidí. Na Štědrý den bude areál v provozu do 12:00, od 25. prosince celodenně.
Kvůli oblevě se zhoršuje kvalita sněhu na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy. "Sněhu máme dost, tak 60 až 70 centimetrů, ale je to mokré, takže se zaboříte," řekl provozovatel areálu Jan Zenkl. Lyžovat se bude v pátek a pak od 26. prosince po celé vánoční prázdniny.
Podle provozovatele lyžařského areálu v Kvasejovicích na Příbramsku Petra Kroužila udržení sněhu pomáhá studený vzduch. "Teploty šly nahoru, ale do osmi stupňů a v naší nadmořské výšce by to nemělo tolik vadit, věřím, že to udržíme až do ochlazení po Novém roce," řekl. Na svazích je podle něj zhruba 80 centimetrů sněhu. V Kvasejovicích plánují otevřít od 26. prosince, pokud nebude pršet. "V případě deště až další den a o pátku taky rozhodneme podle počasí," doplnil Kroužil.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Stavební práce na nové sauně v areálu Nový rybník jsou téměř hotové
•Víte, jak zní housle z 18. století a varhany v divadle?
•Kolik asi bude stát vstupné do retro bazénu za půl miliardy? Ptá se v rozhovoru zastupitel Aleš Barášek
Další články
Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace
Dobříš se v roce 2026 zaměřuje na rozvoj a modernizaci svých sportovních areálů. Město …
Dobříš
Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru
Sněhové přeháňky v noci na úterý znovu výrazně zatížily už tak oslabené lesní porosty …
FOTOGALERIE
Skrytá hrozba ve vaší koupelně: Varování před nebezpečnými barvami Schwarzkopf
Ministerstvo zdravotnictví ČR označilo jako nebezpečné dvě barvy na vlasy značky …
Nepřehlédněte
Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky
V úterý 17. února v půl třetí odpoledne zasahovali hasiči, záchranáři a policie u …
Doprava
Počty nemocných chřipkou ubývají, ale stále se podle hygieniků pohybují ve vysokých číslech
Počet lidí s akutním respiračním onemocněním včetně chřipky ve Středočeském kraji v …
Další šance pro Brdy: Projekty na obnovu krajiny startují
Abychom zachovali krajinu pro budoucí generace, je nutné o ni řádně pečovat. A to se …
„Ahoj, půjčíš mi 53 500 Kč? Zítra vrátím!“ Pozor, takhle lákají podvodníci peníze z lidí v Příbrami
Příbramsko včetně zbytku republiky znovu zasáhla lavina podvodů, které ničí důvěru …
Historicky první Školní derby v ledním hokeji přilákalo do Příbrami více než 1 500 diváků
V pátek 13. února se na zimním stadionu v Příbram uskutečnilo historicky první Školní …
Kdo se odváží vyrazit? Masopust v Lázu slibuje tradici i legraci
Únor v Lázu bude letos opět plný hudby, barevných masek a veselí. Tradiční Masopust se …
Route 66 se vrací do Příbrami. XI. ročník přinese novinku v Pražské ulici
Po loňském jubilejním X. ročníku, který už poprvé kompletně převzalo do organizace …
FOTOGALERIE




