Středočeské lyžařské areály jsou v provozu, někde už ale sezona končí
23. února 2024 (06:14)
Středočeské lyžařské areály jsou zatím v provozu, některé už ale vyhlížejí konec sezony. Pravděpodobně naposledy se v tomto týdnu lyžuje na Šibeničním vrchu poblíž Mnichovic u Prahy. Skiareály Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku nebo Chotouň u Prahy mají zatím sněhu dost, návštěvnost je ale slabší.
Na Monínci čeká na lyžaře stále 60 až 80 centimetrů sněhu, ale s návštěvností je to horší. "Se sněhem to zatím jde, ale návštěvnost je slabší, protože déšť lidi úplně nebaví. Když neprší, tak je to slabší průměr," uvedl ředitel areálu Jaroslav Krejčí. O víkendu bude podle něj areál určitě v provozu.
Lyžuje se také v Chotouni, kde leží na svahu 20 až 40 centimetrů technického sněhu. V provozu je i středisko v Kvasejovicích na Příbramsku, které hlásí od 10 do 30 centimetrů ve spodní části sjezdovky. Předpověď na další dny je však nejistá. "Zatím jsme v provozu pro děti a pro školy. Držíme to zuby nehty, ze dne na den se to může změnit. Už nemáme rezervy, nemůžeme vyjet s rolbou, byli bychom už na hlíně," řekl správce areálu Petr Kroužil.
Na Šibeničním vrchu leží od 10 do 30 centimetrů sněhu a tento týden se podle provozovatele Jana Zenkla lyžuje zřejmě naposledy, návštěvníci mají k dispozici něco málo přes polovinu sjezdovky. "Jezdíme v omezeném režimu pouze pro ski školy. Předpokládáme, že tento týden bude nepochybně poslední v letošní sezoně. Možná ještě o víkendu budeme jezdit v omezeném režimu, ale pouze pro objednané ski školy," dodal Zenkl.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Největší odměnou za naši práci je dětská radost a jejich upřímný úsměv, říká dlouholetý trenér náboru Michal Šimůnek
•Letošní Svatohorská Šalmaj bude 14. září
•K letošním závodům Brdského běžeckého poháru přibyl maraton kolem Orlíku
Další články
Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky
Česko čeká o víkendu vlna velmi vysokých teplot. V sobotu i v neděli budou teploty na …
AKTUÁLNĚ
Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení
Fantova louka je jedním z nejcennějších přírodních míst v Příbrami — a v poslední době …
AKTUÁLNĚ
Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale společnost
Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické …
LIFESTYLE
Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena
Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na …
AKTUALIZOVÁNO
/FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále!
Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých …
SPORT
Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře
Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť
Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti …
FOTOGALERIE
Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí
Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré …
FOTOGALERIE
Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group
Pravomocné rozsudky Okresního soudu v Příbrami a Krajského soudu v Praze potvrdily, že …
Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa
Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a …
NEPŘEHLÉDNĚTE





