17. 10. svátek má Hedvika
Středočeské kulturní léto probíhá i na Příbramsku

2. srpna 2021   (15:08)
Středočeské kulturní léto probíhá i na Příbramsku
foto: Středočeský kraj

Celý projekt vznikl za spolupráce příspěvkových organizací a středočeského radního pro kulturu Václava Švendy.


Příbramsko ožije divadlem i koncerty. V rámci projektu Středočeské kulturní léto se zde v průběhu srpna a září uskuteční celkem šest kulturních akcí. Všechny spojuje motto “Kultura pomáhá kultuře”. Celý projekt vznikl za spolupráce příspěvkových organizací a středočeského radního pro kulturu Václava Švendy.

“Projekt Středočeského kulturního léta vznikal v nejisté covidové době. S řediteli příspěvkových organizací jsme se ale okolnostem navzdory rozhodli, že zajistíme pro Středočechy letní kulturní program. Aby lidé mohli vyjít z domovů, pobavit se a nechat se pohladit po duši hudbou a divadlem,” říká radní pro kulturu Václav Švenda (TOP 09).
Při jednotlivých akcích je kladen důraz nejen na pobavení diváků, ale také na zajištění jejich bezpečnosti. “Na půdě našich příspěvkových organizací jsme schopni garantovat dodržení aktuálně platných pandemických opatření. V maximální míře také využíváme venkovní prostory našich muzeí a galerií,” uvádí Švenda.
Celkem půjde o 54 akcí na 20 různých místech. “Konkrétně na Příbramsku máme připravený program v Památníku Antonína Dvořáka, skanzenu Vysoký Chlumec a Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Nabídneme klasiku “Sen noci svatojánské”, inscenační projekt “Jak vzniká divadelní hra” nebo koncert klasické hudby Beautiful Strings. Jsem si ale jistý, že vybrané lokality jsou atraktivní i mimo zmíněný program a mohou být vítaným cílem pro turisty” doplňuje Švenda.

Přehled chystaných akcí:
 
6.8. Památník A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami, zámecký park: Hudební výlety - Duo Beautiful Strings
 
19.8. Skanzen Vysoký Chlumec: Sen noci svatojánské
 
21.8. Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše: Jak vzniká divadelní hra
 
25.8. Skanzen Vysoký Chlumec: Vinnetou
 
4.9. Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše: Jak vzniká divadelní hra
 
25.9. Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše: Jak vzniká divadelní hra

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/Zelenková Tereza
autor: Jakub Pečenka

Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz