14. 10. svátek má Agáta

Středočeská záchranka postupně obnovuje vybavení sanitek – některá nosítka jsou na hranici životnosti

15. července 2019   (16:32)
Středočeská záchranka postupně obnovuje vybavení sanitek – některá nosítka  jsou na hranici životnosti

Dvě témata týkající se Středočeské záchranné služby projednali krajští radní na svém pondělním zasedání. Jednak šlo o nákup nové transportní techniky a druhý bod jednání se týkal nákupu tří nových vozidel pro systém rendez-vous.


Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje chce postupně obnovit vybavení sanitek. Ze svého fondu investic nyní koupí pět kusů nosítek pro vozy RZP a RLP. Rada kraje použití fondu investic na nákup transportní techniky schválila. Celkové předpokládané náklady činí 900 000 korun.

„Některá nosítka v sanitkách jsou již na hranici životnosti a nevyhovují svými parametry ani funkčností. Vlivem velkého počtu transportovaných pacientů a dennímu nasazení v provozu jeví známky silného opotřebení. ZZS SČK však musí mít v souladu s vyhláškou č. 296/2012 Sb. sanitní vozidla vybavená nosítky se zádržným systémem pro děti a dospělé. Zároveň musí disponovat několika záložními nosítky rozmístěnými po Středočeském kraji tak, aby v případě potřeby okamžitě nahradila nefunkční nosítka. V opačném případě by musela být odstavena celá jinak provozuschopná sanitka,“ vysvětlil krajský radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO 2011).

Radní se také vyjádřili k vyhlášení veřejné zakázky ve zjednodušeném podlimitním řízení na dodávky na akci „Vozidla rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému“. Jde o nákup tří nových vozidel RV (rendez-vous) včetně zástavby. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 3,6 milionu korun včetně DPH. Radní udělili statutárnímu zástupci příspěvkové organizace předchozí souhlas k vyhlášení této podlimitní veřejné zakázky.

Zároveň radní dali souhlas k vyhlášení nadlimitní veřejné zakázky v otevřeném řízení na akci „Sanitní automobily“. „Jedná se o nákup 10 kusů sanitních vozidel typu B a 5 kusů sanitních vozidel typu C podle specifikace zadavatele,“ upřesnil radní JUDr. Robert Bezděk.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Středočeský kraj

autor: topDalší články

Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16) Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Nyní je vhodná doba pro sběr pampeliškového kořene 13. října 2019   (19:01) Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Na huť se přijeli podívat odborníci z Norska. „Když viděli, že se na Příbramsku o technické památky umíme postarat, dali našemu projektu zelenou,“ uvedl RSDr. Josef Hála 13. října 2019   (15:28) V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného Z dvaceti nasazených kaprů jich zbyla zhruba polovina 13. října 2019   (11:40) Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Houby stále rostou ve velkém, a pokud nepřijdou v příštích dnech mrazivá rána, můžeme se ještě těšit na plné košíky. 13. října 2019   (08:33) Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Střelby z minometů podpořila i Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky. Současný způsob užívání posádkového cvičiště neumožňuje dostatečné narušení povrchu pro zachování vřesoviště 13. října 2019   (06:45) V Příbrami teklo víno proudem V Příbrami teklo víno proudem Organizátoři Vinného koštu o přeložení akce na jiný termín neuvažovali. 12. října 2019   (19:58) Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše V místě se tvořily několikakilometrové kolony 12. října 2019   (17:43) Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Adrenalinový zážitek má za sebou skupina horolezců 12. října 2019   (15:32) Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Policejní akce skončila v objektu příbramského „Křižáku.“ 12. října 2019   (11:58) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz