24. 8. svátek má Bartoloměj

Středočeská záchranka postupně obnovuje vybavení sanitek – některá nosítka jsou na hranici životnosti

15. července 2019   (16:32)
Středočeská záchranka postupně obnovuje vybavení sanitek – některá nosítka  jsou na hranici životnosti

Dvě témata týkající se Středočeské záchranné služby projednali krajští radní na svém pondělním zasedání. Jednak šlo o nákup nové transportní techniky a druhý bod jednání se týkal nákupu tří nových vozidel pro systém rendez-vous.


Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje chce postupně obnovit vybavení sanitek. Ze svého fondu investic nyní koupí pět kusů nosítek pro vozy RZP a RLP. Rada kraje použití fondu investic na nákup transportní techniky schválila. Celkové předpokládané náklady činí 900 000 korun.

„Některá nosítka v sanitkách jsou již na hranici životnosti a nevyhovují svými parametry ani funkčností. Vlivem velkého počtu transportovaných pacientů a dennímu nasazení v provozu jeví známky silného opotřebení. ZZS SČK však musí mít v souladu s vyhláškou č. 296/2012 Sb. sanitní vozidla vybavená nosítky se zádržným systémem pro děti a dospělé. Zároveň musí disponovat několika záložními nosítky rozmístěnými po Středočeském kraji tak, aby v případě potřeby okamžitě nahradila nefunkční nosítka. V opačném případě by musela být odstavena celá jinak provozuschopná sanitka,“ vysvětlil krajský radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO 2011).

Radní se také vyjádřili k vyhlášení veřejné zakázky ve zjednodušeném podlimitním řízení na dodávky na akci „Vozidla rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému“. Jde o nákup tří nových vozidel RV (rendez-vous) včetně zástavby. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 3,6 milionu korun včetně DPH. Radní udělili statutárnímu zástupci příspěvkové organizace předchozí souhlas k vyhlášení této podlimitní veřejné zakázky.

Zároveň radní dali souhlas k vyhlášení nadlimitní veřejné zakázky v otevřeném řízení na akci „Sanitní automobily“. „Jedná se o nákup 10 kusů sanitních vozidel typu B a 5 kusů sanitních vozidel typu C podle specifikace zadavatele,“ upřesnil radní JUDr. Robert Bezděk.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Středočeský kraj

autor: topDalší články

Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz