Středočeská sociální zařízení si rozdělí 3 miliony na opravy a obnovu vybavení
24. března 2022 (19:10)
foto: Středočeský kraj
Největší částku, 1,9 milionu korun, získá domov seniorů v Dobříši na výměnu starého dorozumívacího systému sestra-pacient za nový, a to včetně nových kabelových rozvodů.
Pět středočeských domovů pro seniory či zdravotně postižené si rozdělí téměř tři miliony korun na opravy či obnovu vybavení. Mohou za to například rekonstruovat elektroinstalaci nebo nakoupit lepší lůžka. Rozhodli o tom dnes krajští radní. Peníze jsou určeny pro domovy v Červeném Hrádku na Kolínsku, Uhlířských Janovicích na Kutnohorsku, Sedlčanech a Dobříši na Příbramsku a Velvarech na Kladensku, informoval dnes mluvčí hejtmanství David Šíma.
Největší částku, 1,9 milionu korun, získá domov seniorů v Dobříši na výměnu starého dorozumívacího systému sestra-pacient za nový, a to včetně nových kabelových rozvodů. Deset elektrických polohovacích lůžek za 580.000 korun si bude moci pořídit Domov Velvary. Nahradí dosavadní mechanicky polohovatelná. Zvýší se díky tomu komfort zejména pro nepohyblivé klienty i usnadní práce ošetřujícího personálu.
Domov Na Hrádku v Červeném Hrádku získá 260.000 korun na rekonstrukci elektroinstalace, rozvodů vody a odpadů. Domov seniorů v Uhlířských Janovicích posílí bezpečnost svých klientů i ošetřujícího personálu lepším zajištěním objektu pro případ požáru za více než 200.000 korun. Domov Sedlčany použije 25.000 korun na zajištění formalit pro získání stavebního povolení pro dřevěnou stavbu odpočinkového sezení v zahradě.
Investice na rekonstrukci v Domově na Hrádku bude čerpána z prostředků zásobníku investic. Ostatní zakázky by měly být zaplaceny z fondu investic příspěvkových organizací.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Středočeský kraj chce lákat návštěvníky na poutní turistiku
•Ve středních Čechách loni přibylo 14.236 lidí. Počet obyvatel se zvýšil díky stěhování, zemřelých bylo víc než narozených
•Středočeský kraj bude do budoucna zvažovat možný vznik samostatných UA pointů
Další články
Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima
Svatohorský sad se v pátek proměnil v jedno z nejživějších míst v Příbrami. Konal se …
Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék
Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE
Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně …
KULTURA
Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí
Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci …
FOTOGALERIE
Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců
Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která …
AKTUÁLNĚ
Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr
Karolína Urbanová pochází z Příbrami a její jméno před lety rezonovalo internetem pod …
LIFESTYLE
Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města
Hornickou minulost města připomíná venkovní výstava, která je k vidění na náměstí T. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje
Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní …
AKTUÁLNĚ
Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin
Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných …
NEPŘEHLÉDNĚTE




