vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   29. 9. 2020
Bohutín 4
Bratkovice 1
Březnice 5
Buková u Příbramě 1
Dobříš 17
Dolní Hbity 1
Drásov 1
Dublovice 2
Háje 2
Hluboš 5
Jablonná 1
Jesenice 1
Jince 2
Kamýk nad Vlt. 4
Kňovice 1
Kosova Hora 3
Krásná Hora nad Vltavou 1
Láz 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Malá Hraštice 1
Milín 12
Nalžovice 2
Nečín 5
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 5
Občov 1
Obecnice 1
Ohrazenice 1
Petrovice 1
Pičín 1
Příbram 106
Příčovy 5
Rosovice 1
Rožmitál p. Tř. 3
Sedlčany 20
Sedlec-Prčice 4
Smolotely 1
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Tochovice 1
Třebsko 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1

Středočeši rozhodují o budoucí podobě svého kraje. Podívejte se na soutěžní projekty z Příbrami a okolí

7. června 2020   (02:44)
Středočeši rozhodují o budoucí podobě svého kraje. Podívejte se na soutěžní projekty z Příbrami a okolí

Do letošního prvního ročníku participativního rozpočtu Středočeského kraje se za oblast Příbram dostaly do veřejného hlasování čtyři projekty. Podpořit některý z nich v on-line hlasování můžete do 15. června.


V participativním rozpočtu lze hlasovat pro některý z celkem 126 projektů navrhovatelů ze Středočeského kraje. Každý hlasující má k dispozici pět kladných a dva záporné hlasy (jednomu projektu je možné dát maximálně dva kladné nebo jeden záporný hlas) a podmínkou pro hlasování je dosažení věku 18 let a trvalé bydliště ve Středočeském kraji. Jak velkou podporu dosud získaly jednotlivé projekty, můžete sledovat v průběžném hlasování. O svůj podíl z celkové rozpočtové částky 50 milionů korun se za oblast Příbram ucházejí čtyři projekty (maximální výše podpory pro jeden návrh je 400 tisíc korun). Více o všech soutěžních projektech najdete na webu mujkraj.kr-stredocesky.cz.

Komunitní dílna Kamýk nad Vltavou
Kutilům a domácím opravářům by měla sloužit volně dostupná dílna respektující principy sdílené ekonomiky. V komunitní dílně by si každý mohl opravit nebo vyrobit, co potřebuje. Projekt počítá s vybavením již existujících prostor obce dílenským nábytkem, nářadím a materiálem a se zajištěním počátečního provozu dílny. Smysl projektu podle jeho tvůrců spočívá ve snaze motivovat lidi k opravování a restaurování nefunkčních nebo dosluhujících předmětů místo toho, aby je vyhodili a koupili si nové. Společná práce v dílně také podpoří návrat řemesla a umožní lidem v obci se více poznávat a potkávat se.
Revitalizace nádvoří Ševčinského dolu v Příbrami – Březových Horách
Nádvoří před hlavním vstupem do Hornického muzea si podle předkladatelů návrhu zaslouží atraktivnější podobu. Návštěvníkům muzea slouží pro odpočinek a při čekání na prohlídky a díky venkovním expozicím s technickými památkami je vyhledávanou zábavou pro rodiny s dětmi. Prostor by měl být osazen novými lavičkami, dětskými herními prvky a krytými altánky v duchu báňské historie.
Nová plocha pro basketbalové hřiště v Žežicích
Staronové hřiště z 80. let díky iniciativě Žežických už prošlo částečnou proměnou. Novým cílem je vybudovat zpevněnou plochu pro basketbalové hřiště s jedním košem. Plocha bude mít využití i pro jiné sportovní aktivity. Hřiště bude oploceno a diváci se budou moci usadit na malé tribuně. Budoucími uživateli by měli být jak sportovci všech generací, tak fandové lokálních sportovních událostí. Místní jsou i nadále odhodláni se zvelebování původního „plácku“ sami aktivně účastnit.

Centrum v obci Dubenec
Dubencem dříve vedla tranzitní trasa na Prahu a odklon dopravy přinesl nové impulsy pro vnímání veřejného prostranství jako místa společenského a sportovního vyžití. Rekonstrukce návsi v centru by obci přineslo klidovou zónu se zvoničkou, lavičkami a odpadkovými koši. Počítáno je i s výsadbou celého parku, dětského a multifunkčního hřiště.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Středočeský kraj

autor: Magdalena Rezková

Další články

V Dobříši začala rekonstrukce průtahu městem V Dobříši začala rekonstrukce průtahu městem Zavře se většina středních škol. Nouzový stav chce Prymula od pondělí Zavře se většina středních škol. Nouzový stav chce Prymula od pondělí Střední školy v regionech s vyšším rizikem nákazy se zřejmě od pondělí po dobu 14 dnů uzavřou. 29. září 2020   (16:06) Řidiče čeká na dálnici D4 tento týden několik omezení Řidiče čeká na dálnici D4 tento týden několik omezení Na dálnici D4 budou do pátku probíhat rekonstrukce asfaltové vrstvy. Řidiči tak musí počítat s omezeními. 29. září 2020   (14:59) Příbramská nemocnice eviduje již 15 nakažených zdravotníků koronavirem Příbramská nemocnice eviduje již 15 nakažených zdravotníků koronavirem Švenda: Příbramsko potřebuje v Senátu zkušený a energický hlas Švenda: Příbramsko potřebuje v Senátu zkušený a energický hlas V obvodu Příbram do Senátu kandiduje bývalý místostarosta Příbrami, zástupce ředitele střední školy a místní podnikatel Václav Švenda. 29. září 2020   (12:04) PR Uplynulý víkend policie doprovodila dva výtržníky na záchytku a řešila krádež přesahující 120 tisíc Uplynulý víkend policie doprovodila dva výtržníky na záchytku a řešila krádež přesahující 120 tisíc Policisté řešili dva případy neukázněných osob, které skončily na záchytné stanici a krádež telefonu s platební kartou. 29. září 2020   (09:58) Pozor na umístění obytného přívěsu na pozemku, stavební úřad by vás mohl pokutovat Pozor na umístění obytného přívěsu na pozemku, stavební úřad by vás mohl pokutovat Nový školní rok ve staronové realitě. Základní školy řeší výuku na dálku a upravují plány Nový školní rok ve staronové realitě. Základní školy řeší výuku na dálku a upravují plány K distanční výuce se v září vrátila část žáků příbramských základních škol. Zrušeny jsou veřejné školní akce nebo zájmové kroužky. 29. září 2020   (06:15) Prymula zřejmě navrhne návrat nouzového stavu Prymula zřejmě navrhne návrat nouzového stavu
U Svatého Pole skončil Hyundai ve stromě, jeden zraněný U Svatého Pole skončil Hyundai ve stromě, jeden zraněný
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz