23. 10. svátek má Teodor
Zpravodajství   »  

Strain Through: Kapela je perfektní rozbíječ stereotypu

ROZHOVOR
11. října 2014   (11:26)
Strain Through: Kapela je perfektní rozbíječ stereotypu

V dnešním rozhovoru představujeme tvrdou příbramskou partičku Strain Through.


Zkuste nám ve stručnosti popsat, jak se vaše skupina dala dohromady.
Před osmi lety vzniklo uskupení bez názvu, kdy každý z nás začínal. Z dnešních ST to byli basák Jirik a bubeník Tumis. Asi rok na to, po odchodu původního kytaristy, přišel Hanz a začali fungovat Strain Through. Za další dva roky se přidal Kady s kytarou, dříve fanoušek ST. Po několika pokusech obsazení postu zpěváka se před dvěma lety přidal Čiko, jakožto rapper příbramský scény a už to mohlo jet.

Jak vám hraní v kapele změnilo život?
Dostali jsme nový směr, cíl života. Konečně něco vypadá, že to má smysl. Kapela a obecně hudební akce a setkávání lidí je perfektní rozbíječ našich stereotypů a tlačí nás to dál věnovat náš čas společnému cíli.

Kterou písničku považujete za nejlepší, nebo nejoblíbenější a proč?
Nejoblíbenější byl asi Unreal, díky své jednoduchosti a nahrávce, s myšlenkou lidí jako stáda slepě se následujících ovcí.

Kteří interpreti vás inspirují?
Snažíme se dělat čistě svojí muziku, ale společný oblíbený kapely jsou určitě SOAD, Korn, Limp Bizkit, The.Switch, Goodfoul, Cocotte Minute, Tool, .. je toho mraky.

Jaký nejšílenější zážitek máte spojený s účinkováním v kapele?
Vzpomínám si na „turbo“ cestou do Vodňan, na společný hory, akce s košíkem z kaufu. (smích)

Kam byste to chtěli v budoucnu dotáhnout?
Pokud budeme společně dál pracovat na svojí tvorbě a naplno se tomu věnovat, náš cíl bude prozatím úroveň The.Switch, ze kterých se díky jejich práci a muzice stal neodmyslitelně pojem, stejně jako E!E píšou historii punku.

Jak byste popsali svého typického fanouška?
Naše tvorba není tak jednotvárná, aby byla zaměřená na určitou skupinu lidí. Písničky se od sebe hodně stylově liší, proto máme radost, když naše muzika osloví a baví kohokoliv, pro něj pak budeme rádi hrát. Otevřený více stylům, vnímavý a rozhodně musí umět odezírat ze rtů zpěvákovi (smích).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: red

autor: MJDalší články

Sedlčansko dostane cyklostezku za 90 milionů korun Sedlčansko dostane cyklostezku za 90 milionů korun Krčínova cyklostezka je letos vůbec nejdražším podpořeným projektem 22. října 2019   (18:29) Běh pro republiku si připomenul politické vězně Běh pro republiku si připomenul politické vězně Běh pro republiku se uskutečnil 20.10.2019 v okolí Památníku Vojna u Příbrami, v rámci oslav 30 let svobody. Přilákal běžce nejen z Příbramska, ale i Ostravy, Prahy nebo až z Itálie. 22. října 2019   (16:22) Středočeský kraj dá nemocnicím 82 milionů na zaměstnance a opravy Středočeský kraj dá nemocnicím 82 milionů na zaměstnance a opravy Příbramská nemocnice získá 17,1 milionu korun 22. října 2019   (13:35) Příbram má přes stovku nových parkovacích míst Příbram má přes stovku nových parkovacích míst Úpravou parkovacích zón budou zvýhodněni občané města oproti dojíždějícím 22. října 2019   (11:16) 60 let Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami 60 let Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami Přijďte oslavit toto výročí na některou z pořádaných akcí v nadcházejících týdnech 22. října 2019   (09:16) Petrovice nesouhlasí se zahloubením vápencového dolu. Ohrozilo by jediný zdroj pitné vody Petrovice nesouhlasí se zahloubením vápencového dolu. Ohrozilo by jediný zdroj pitné vody Právě probíhá montáž konstrukce, která by měla zlepšit prašnost a hlučnost v okolí dolu Skoupý 22. října 2019   (06:26) Oznamovatel ohlásil požár bytového domu, jednalo se o zapálené svíčky Oznamovatel ohlásil požár bytového domu, jednalo se o zapálené svíčky Dvě jednotky hasičů povolal operační důstojník do ulice Boženy Němcové. 21. října 2019   (20:05) Občan v Příbrami za parkování platí, kamiony stojí ve městě zdarma Občan v Příbrami za parkování platí, kamiony stojí ve městě zdarma Parkoviště u páteřní cyklostezky se stalo odpočinkovým místem pro řidiče kamionů. Vzhledem k chybějícím odpadkovým košům a toaletám je v okolí nepořádek 21. října 2019   (19:05) Zmrazené vánoční cukroví, na zemi zbytky potravin, špína a mastnota. Hygienici se nestačili divit Zmrazené vánoční cukroví, na zemi zbytky potravin, špína a mastnota. Hygienici se nestačili divit Dle vyjádření provozovatele hotelu byly prošlé suroviny v chladničkách určeny k likvidaci. 21. října 2019   (16:28) Proháněl se na motorce v chráněné oblasti. Neměl řidičák ani technickou Proháněl se na motorce v chráněné oblasti. Neměl řidičák ani technickou Muži hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun 21. října 2019   (15:22)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz