14. 12. svátek má Lýdie
Zpravodajství   »  

Strain Through: Kapela je perfektní rozbíječ stereotypu

ROZHOVOR
11. října 2014   (11:26)
Strain Through: Kapela je perfektní rozbíječ stereotypu

V dnešním rozhovoru představujeme tvrdou příbramskou partičku Strain Through.


Zkuste nám ve stručnosti popsat, jak se vaše skupina dala dohromady.
Před osmi lety vzniklo uskupení bez názvu, kdy každý z nás začínal. Z dnešních ST to byli basák Jirik a bubeník Tumis. Asi rok na to, po odchodu původního kytaristy, přišel Hanz a začali fungovat Strain Through. Za další dva roky se přidal Kady s kytarou, dříve fanoušek ST. Po několika pokusech obsazení postu zpěváka se před dvěma lety přidal Čiko, jakožto rapper příbramský scény a už to mohlo jet.

Jak vám hraní v kapele změnilo život?
Dostali jsme nový směr, cíl života. Konečně něco vypadá, že to má smysl. Kapela a obecně hudební akce a setkávání lidí je perfektní rozbíječ našich stereotypů a tlačí nás to dál věnovat náš čas společnému cíli.

Kterou písničku považujete za nejlepší, nebo nejoblíbenější a proč?
Nejoblíbenější byl asi Unreal, díky své jednoduchosti a nahrávce, s myšlenkou lidí jako stáda slepě se následujících ovcí.

Kteří interpreti vás inspirují?
Snažíme se dělat čistě svojí muziku, ale společný oblíbený kapely jsou určitě SOAD, Korn, Limp Bizkit, The.Switch, Goodfoul, Cocotte Minute, Tool, .. je toho mraky.

Jaký nejšílenější zážitek máte spojený s účinkováním v kapele?
Vzpomínám si na „turbo“ cestou do Vodňan, na společný hory, akce s košíkem z kaufu. (smích)

Kam byste to chtěli v budoucnu dotáhnout?
Pokud budeme společně dál pracovat na svojí tvorbě a naplno se tomu věnovat, náš cíl bude prozatím úroveň The.Switch, ze kterých se díky jejich práci a muzice stal neodmyslitelně pojem, stejně jako E!E píšou historii punku.

Jak byste popsali svého typického fanouška?
Naše tvorba není tak jednotvárná, aby byla zaměřená na určitou skupinu lidí. Písničky se od sebe hodně stylově liší, proto máme radost, když naše muzika osloví a baví kohokoliv, pro něj pak budeme rádi hrát. Otevřený více stylům, vnímavý a rozhodně musí umět odezírat ze rtů zpěvákovi (smích).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: red

autor: MJDalší články

Meteorologové varují před silným větrem Meteorologové varují před silným větrem Hrozí poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a budovách. 13. prosince 2019   (19:24) U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti Záchranné složky vyjížděly dnes po patnácté hodině k dopravní nehodě, hasiči vyhodnotili havárii jako mimořádnou událost. 13. prosince 2019   (16:46) Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Svatá Lucie před Vánoci kontrolovala pořádnost hospodyněk. Pokud neměly naklizeno, tvrdě je potrestala 13. prosince 2019   (13:24) Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Při návštěvě areálu Nový rybník dbejte opatrnosti. 13. prosince 2019   (10:45) Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Komunitní lednice v Příbrami funguje již téměř rok a půl. Bez pomoci potravinové banky by však neplnila svůj účel 13. prosince 2019   (08:45) Adventní akce pokračují Adventní akce pokračují Další pozvánka v této předvánoční době zcela logicky směřuje ke stříbrné adventní neděli, kterou v Příbrami můžeme společně prožít na náměstí 17. listopadu. 13. prosince 2019   (06:07) Skokem pod vlak vyhasl lidský život Skokem pod vlak vyhasl lidský život K tragické události došlo dnes u Staré Huti na Příbramsku 12. prosince 2019   (20:17) AKTUALIZOVÁNO Video: Včasným zásahem hasiči uchránili rodinný dům před jistou zkázou Video: Včasným zásahem hasiči uchránili rodinný dům před jistou zkázou Příčinou vzniku požáru je nedbalost při manipulaci se žhavým popelem. Výši škody vzniklé požárem vyčíslil vyšetřovatel na jeden milion korun. Včasným zásahem hasiči uchránili hodnoty za dva miliony korun. Celá událost se obešla bez zranění. 12. prosince 2019   (17:14) Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.232 obyvatel Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.232 obyvatel Na Příbramsku víc lidí zemřelo, než se narodilo. 12. prosince 2019   (15:48) Vodohospodářský majetek investice potřebuje Vodohospodářský majetek investice potřebuje Je majetek, který je viditelný na první pohled, a je majetek, který je našemu oku skrytý a víme o něm pouze v okamžiku, kdy přestane fungovat. Přesně takovým majetkem je ten vodohospodářský. 12. prosince 2019   (13:27)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz