17. 6. svátek má Adolf

Strain Through: Kapela je perfektní rozbíječ stereotypu

ROZHOVOR
11. října 2014   (11:26)
Strain Through: Kapela je perfektní rozbíječ stereotypu

V dnešním rozhovoru představujeme tvrdou příbramskou partičku Strain Through.


Zkuste nám ve stručnosti popsat, jak se vaše skupina dala dohromady.
Před osmi lety vzniklo uskupení bez názvu, kdy každý z nás začínal. Z dnešních ST to byli basák Jirik a bubeník Tumis. Asi rok na to, po odchodu původního kytaristy, přišel Hanz a začali fungovat Strain Through. Za další dva roky se přidal Kady s kytarou, dříve fanoušek ST. Po několika pokusech obsazení postu zpěváka se před dvěma lety přidal Čiko, jakožto rapper příbramský scény a už to mohlo jet.

Jak vám hraní v kapele změnilo život?
Dostali jsme nový směr, cíl života. Konečně něco vypadá, že to má smysl. Kapela a obecně hudební akce a setkávání lidí je perfektní rozbíječ našich stereotypů a tlačí nás to dál věnovat náš čas společnému cíli.

Kterou písničku považujete za nejlepší, nebo nejoblíbenější a proč?
Nejoblíbenější byl asi Unreal, díky své jednoduchosti a nahrávce, s myšlenkou lidí jako stáda slepě se následujících ovcí.

Kteří interpreti vás inspirují?
Snažíme se dělat čistě svojí muziku, ale společný oblíbený kapely jsou určitě SOAD, Korn, Limp Bizkit, The.Switch, Goodfoul, Cocotte Minute, Tool, .. je toho mraky.

Jaký nejšílenější zážitek máte spojený s účinkováním v kapele?
Vzpomínám si na „turbo“ cestou do Vodňan, na společný hory, akce s košíkem z kaufu. (smích)

Kam byste to chtěli v budoucnu dotáhnout?
Pokud budeme společně dál pracovat na svojí tvorbě a naplno se tomu věnovat, náš cíl bude prozatím úroveň The.Switch, ze kterých se díky jejich práci a muzice stal neodmyslitelně pojem, stejně jako E!E píšou historii punku.

Jak byste popsali svého typického fanouška?
Naše tvorba není tak jednotvárná, aby byla zaměřená na určitou skupinu lidí. Písničky se od sebe hodně stylově liší, proto máme radost, když naše muzika osloví a baví kohokoliv, pro něj pak budeme rádi hrát. Otevřený více stylům, vnímavý a rozhodně musí umět odezírat ze rtů zpěvákovi (smích).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: red

autor: MJDalší články

Guláš dělá hezká těla Guláš dělá hezká těla V Březnici se v sobotu soupeřilo ve vaření guláše 17. června 2019   (12:54) Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely V neděli 16. června děti rozhýbaly areál Nového rybníka 17. června 2019   (10:34) Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě 17. června 2019   (08:07) Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín nyní žádný centrální zdroj pitné vody nemá. 17. června 2019   (05:45) Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05) Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Vážná dopravní nehoda omezuje provoz na silnici I/4 16. června 2019   (08:21) AKTUALIZOVÁNO Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Průvod, bitva o korunu i otevřené prostory zámku přilákaly diváky z širokého okolí. 16. června 2019   (07:28) Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Pravděpodobně s nápadem, jak oživit předzahrádku, přišli obyvatelé na sídlišti 15. června 2019   (20:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz