19. 8. svátek má Ludvík
Zpravodajství   »  

Strain Through: Kapela je perfektní rozbíječ stereotypu

ROZHOVOR
11. října 2014   (11:26)
Strain Through: Kapela je perfektní rozbíječ stereotypu

V dnešním rozhovoru představujeme tvrdou příbramskou partičku Strain Through.


Zkuste nám ve stručnosti popsat, jak se vaše skupina dala dohromady.
Před osmi lety vzniklo uskupení bez názvu, kdy každý z nás začínal. Z dnešních ST to byli basák Jirik a bubeník Tumis. Asi rok na to, po odchodu původního kytaristy, přišel Hanz a začali fungovat Strain Through. Za další dva roky se přidal Kady s kytarou, dříve fanoušek ST. Po několika pokusech obsazení postu zpěváka se před dvěma lety přidal Čiko, jakožto rapper příbramský scény a už to mohlo jet.

Jak vám hraní v kapele změnilo život?
Dostali jsme nový směr, cíl života. Konečně něco vypadá, že to má smysl. Kapela a obecně hudební akce a setkávání lidí je perfektní rozbíječ našich stereotypů a tlačí nás to dál věnovat náš čas společnému cíli.

Kterou písničku považujete za nejlepší, nebo nejoblíbenější a proč?
Nejoblíbenější byl asi Unreal, díky své jednoduchosti a nahrávce, s myšlenkou lidí jako stáda slepě se následujících ovcí.

Kteří interpreti vás inspirují?
Snažíme se dělat čistě svojí muziku, ale společný oblíbený kapely jsou určitě SOAD, Korn, Limp Bizkit, The.Switch, Goodfoul, Cocotte Minute, Tool, .. je toho mraky.

Jaký nejšílenější zážitek máte spojený s účinkováním v kapele?
Vzpomínám si na „turbo“ cestou do Vodňan, na společný hory, akce s košíkem z kaufu. (smích)

Kam byste to chtěli v budoucnu dotáhnout?
Pokud budeme společně dál pracovat na svojí tvorbě a naplno se tomu věnovat, náš cíl bude prozatím úroveň The.Switch, ze kterých se díky jejich práci a muzice stal neodmyslitelně pojem, stejně jako E!E píšou historii punku.

Jak byste popsali svého typického fanouška?
Naše tvorba není tak jednotvárná, aby byla zaměřená na určitou skupinu lidí. Písničky se od sebe hodně stylově liší, proto máme radost, když naše muzika osloví a baví kohokoliv, pro něj pak budeme rádi hrát. Otevřený více stylům, vnímavý a rozhodně musí umět odezírat ze rtů zpěvákovi (smích).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz
foto: red

autor: MJDalší články

Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18) Agresivita vos se v srpnu stupňuje Agresivita vos se v srpnu stupňuje Vosy jsou dokonce agresivnější než včely a sršni. Útočí bez rozpaků kdykoli, kdy se cítí být v ohrožení 18. srpna 2019   (19:50) Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací V první vlně vyplácených žádostí bude uspokojeno 200 žadatelů, jimž bude vyplaceno téměř 24 milionu korun 18. srpna 2019   (16:50) Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Na místě se tvoří dlouhé kolony 18. srpna 2019   (14:53) Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Sobotní odpoledne ožila Obecnice tradiční oslavou ukončení žní 18. srpna 2019   (11:56) FOTOGALERIE Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela 1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (0:0). V sobotu 17. srpna zavítala v 6. kole FORTUNA:LIGY Příbram na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty. 18. srpna 2019   (09:12) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano Jezdilo se v popelnicích, skákalo se v odpadkových pytlích, hrálo se odpadkové domino 18. srpna 2019   (07:06) Hasiči likvidují únik ropné látky do vody Hasiči likvidují únik ropné látky do vody V Kamýku nad Vltavou zasahují tři jednotky hasičů 17. srpna 2019   (19:34) Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Policisté komunikaci v Chotilsku obousměrně uzavřeli 17. srpna 2019   (18:07)

Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz