Stavbaři začnou opravovat Prokopskou ulici, komunikace a chodníky by měly získat svoji původní historickou podobu
22. června 2022 (17:09)
Stavbaři začnou v létě v Příbrami opravovat Prokopskou ulici na Březových Horách. Zakázku získala společnost 1. SčV, náklady jsou kolem 50 milionů korun. Radní schválili výběr dodavatele, práce by měly být dokončeny v létě příštího roku. Řidiči musejí počítat s dopravním omezením, řekl dnes novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO).
"Je to obrovská akce, která se bude týkat nejen povrchu, ale i sítí," uvedl starosta. Místní podle něj na opravu dlouho čekali, výběr dodavatele se zdržel kvůli velkému množství dotazů od uchazečů o zakázku. "Museli jsme to vypořádat," dodal Konvalinka.
Komunikace a chodníky by měly získat svoji původní historickou podobu. Dosavadní kamenné obruby a kostky dělníci znovu použijí při pokládce. Součástí prací bude obnova kanalizačního a vodovodního řadu včetně přípojek, vybudování plynovodu, výměna veřejného osvětlení, vybudování polozapuštěných kontejnerů a likvidace starého horkovodu.
Město chce dbát na to, aby při rekonstrukci nebyla zásadně omezena obslužnost oblasti a byl zajištěn přístup vozidel integrovaného záchranného systému či popelářů. Snahou města je také zabránit zvýšené prašnosti, hluku a vibracím během stavby.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií
•Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne zdražila, a to o víc než korunu
•Turistická linka je opět k dispozici turistům a cyklistům
Další články
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko
Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník
V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky …
AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem
Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …
Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly
Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. …
SPORT
Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo.
Dosáhli jsme na metu, kterou jsme v historii pribram.cz ještě nikdy nepřekročili: více …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici
Motoristé v Česku v posledních dnech znovu připlácí za tankování. Ceny benzínu i nafty …
AKTUÁLNĚ
Fanoušci mohou rozhodnout. Sportovec Příbramska 2025 vstupuje do finále
Anketa Sportovec Příbramska 2025 míří do svého finále a právě teď mají slovo také …
ANKETA
Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví
Začátek jara v naší krajině často neoznamují jen první květy nebo zpěv skřivanů. Možná …
NEPŘEHLÉDNĚTE





