Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu
28. listopadu 2021 (19:24)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou a farářem Janem Primusem zapálili první svíci na adventním věnci.
Příbram kvůli vládním nařízením byla nucena již druhý rok za sebou zrušit slavnostní zahájení adventu. Během dnešního rána se bez účasti přihlížejících rozsvítil strom na náměstí T. G. Masaryka. V podvečerních hodinách došlo k zapálení první svíce na adventním věnci. Jelikož se nejednalo o oficiální zahájení adventu, byla událost bez přihlížejících, ačkoliv bylo v místě na procházce několik desítek občanů.
„Nechci a nebudu fňukat nad zrušenými trhy, a to hlavně s vědomím zoufalosti epidemiologické situace v zemi. Denní přírůstky nakažených jsou obrovské, nemocnice nestíhají a zdravotníci kolabují pod náporem práce. V takové atmosféře by rozhodně nebylo vůči všem lidem, kteří jsou už zase (a vlastně pořád) v první linii, skuhrat nad tím, že si nedáme na náměstí svařák. Ten si můžeme dát v klidu doma a na náměstí ke stromečku zajít s rodinou nebo s přáteli v rámci procházky. Je nádherný, stejně jako ostatní dekorace ve městě,“ řekl starosta Jan Konvalinka.
Farář Jan Primus během proslovu uvedl, že adventní čas by měli lidé prožít s nadějí, že všechno zlé jednou pomine a všechno zlé jednou skončí. „Tato zvláštní doba vymknutá z kloubů snad brzy skončí a my ji odsuneme do svých vzpomínek,“ řekl Primus.
Konvalinka během dne na Facebooku napsal, že se trhovcům město pokusí pomoci tak, že jim umožní prodávat jejich zboží v rámci pravidelných farmářských trhů, které se konají na Dvořákově nábřeží.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2
Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí …
SPORT
Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině
Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání
Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným …
Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 …
AKTUÁLNĚ
Řidič najel na sraženou zvěř
V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší.
AKTUALIZOVÁNO
Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu
Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
„Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy
Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný …
KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných
Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní …
AKTUALIZOVÁNO
Investice snů se změnila v noční můru. Internetový trik stál ženu statisíce
Internetové podvody jsou stále sofistikovanější a jejich scénáře se neustále opakují …
KRIMI
D4 u Dobříše čeká kompletní oprava mostů. Cesta do práce nebo do škol se v uzavírce citelně prodlouží
Na dálnici D4 u Dobříše se chystá zásadní stavební zásah. Ředitelství silnic a dálnic …
DOPRAVA





