2. 8. svátek má Gustav
Starosta: Příbram začíná mít problém s koncentrací nepřizpůsobivých. S provozovateli ubytoven začneme jednat

Nepřehlédněte
17. června 2021   (08:46)
Starosta: Příbram začíná mít problém s koncentrací nepřizpůsobivých. S provozovateli ubytoven začneme jednat
foto: Jan Konvalinka/se souhlasem

Starosta Příbrami Jan Konvalinka reaguje na článek ohledně nepřizpůsobivých občanů, kteří ztrpčují život lidem v okolí ubytoven.


Se zájmem jsem si přečetl článek o komplikacích, které přináší život v blízkosti příbramských ubytoven. Neméně zajímavá byla i diskuse pod ním, kde se lidé svěřovali s vlastními zkušenostmi. Je rozhodně na čase přiznat si, že město začíná mít v určitých lokalitách problém s koncentrací nepřizpůsobivých obyvatel zpravidla bydlících v ubytovnách. Zároveň je třeba podotknout, že rozhodně ne všichni lidé, kteří žijí v problematických lokalitách, jsou původci problému. V ubytovnách žije i velká spousta slušných a pracovitých lidí. Za důležité považuji také upozornit, že ne každá ubytovna je zdrojem problémů pro své okolí. Město provozuje pouze jedinou z ubytoven, a to v ulici Čs. armády. Ostatní ubytovny jsou v soukromých rukách, s jejich provozovateli musíme rozhodně jednat.

V rámci systému sociálních služeb se snažíme s obyvateli ubytoven pracovat. Řeší se jejich finanční situace, možnosti případného oddlužení, pomáháme jim s hledáním zaměstnání. Zároveň se v rámci našich možností snažíme, aby byl v ubytovnách a v jejich bezprostředním okolí klid. Přiznávám, že někdy vznikají situace, které jsou pro nás hůře zvládnutelné. Městská policie vyjíždí k ubytovnám poměrně často. Zpravidla se jedná o rušení nočního klidu, delikty proti sousedskému soužití nebo výtržnictví.
Různá města řeší vznik podobných vyloučených lokalit různě. Od víceméně nulových zásahů, přes různá preventivní a represivní opatření až po vyhlášení tzv. bezdoplatkových zón, které prakticky existenci ubytoven znemožní. Napříč vedením města jsme připraveni situaci řešit, a to jednoznačně ve prospěch slušných a zodpovědných občanů Příbrami. I zde platí, že svoboda jednoho končí tam, kde svoboda druhého začíná.

Jan Konvalinka - starosta Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Jan Konvalinka - starosta města Příbrami
autor: Jan Konvalinka - starosta města Příbrami

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz