8. 6. svátek má Medard

Starosta Konvalinka: Nikdo za rozhodnutí sloučit školy kraji netleskal

31. května 2022   (18:56)
Starosta Konvalinka: Nikdo za rozhodnutí sloučit školy kraji netleskal
foto: Jan Konvalinka / se souhlasem

Starosta Příbrami Jan Konvalinka reaguje na vyjádření ředitele Gymnázia pod Svatou Horou Pavla Karneta, který zkritizoval sloučení příbramských gymnázií.


Dovolím si v krátkosti reagovat na článek pana ředitele Karneta. A začnu od konce. Jsme upozorňováni na to, že budou volby. K tomu je nám tak nějak podsouváno, že za sloučení gymnázií může, více než kdo jiný, město, konkrétně snad já a paní místostarostka. Pan Karnet se pokouší v neinformovaném čtenáři vzbudit dojem, že za sloučení škol může Konvalinka s Brožíkovou, a že oni jsou ti, kdo posílají celou generaci studijních talentů místo na vysoké školy do montoven. Pan Karnet se mýlí a v rámci svého politického výpadu míří trochu vedle.

Skutečnost je taková, jakou ji popíši v jednoduchých větách: Gymnázia jsou krajská. Kraj rozhodl o jejich sloučení. V krajském zastupitelstvu jsou i příbramští zastupitelé. Ti se nijak nepostarali o zachování obou škol. Konvalinka vyvíjel snahu odvrátit rozhodnutí kraje. Zapojil do toho krajské opoziční zastupitele. Nikdo za rozhodnutí sloučit školy kraji netleskal. Město svolalo panelovou diskusi, na které byli všichni, kdo mají u nás co do činění se středními školami. Všichni, kromě pana Karneta, označili koexistenci šesti a osmiletého oboru na sloučeném gymnáziu za nevhodné řešení. Má-li někdo nést politickou zodpovědnost za sloučení gymnázií, jsou to krajští zastupitelé, ne Konvalinka s Brožíkovou. A vyčítat nám, že použijeme uvolněné třídy pro rozšíření základní školy, která je už teď plná po strop, je něco, co pedagog snad ani nemůže myslet vážně.

Mgr. Jan Konvalinka, starosta Příbrami

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jan Konvalinka
autor: Jan Konvalinka








Související


Další články

Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno … LIFESTYLE Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho … POČASÍ Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní … KULTURA OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl … VIDEO Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci Terasa u kulturního domu Belveder, která prošla na jaře kompletní rekonstrukcí, se … AKTUÁLNĚ Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují. Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují. Ve Svatohorských sadech vyrostlo něco, co tu ještě nebylo. Obří přírodní hnízdo o … FOTOGALERIE Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory V prostoru pozorovatelny na Jineckých Hřebenech nad stále využívaným cvičištěm armády … FOTOGALERIE Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli Počet lidí se závislostmi roste, a to napříč věkem i regiony. U mladých je nárůst … AKTUÁLNĚ Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy Brdské lesy se opět promění v jednu velkou cyklistickou arénu. Oblíbený závod horských … SPORT
Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi Při poslední květnové nedělní večerní mši převzal nový farář P. Vít Uher symbolické … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz