26. 4. svátek má Oto

Společné hlídky dbají na veřejný pořádek

6. června 2014   (16:25)
Společné hlídky dbají na veřejný pořádek

Společné hlídky Městské policie a Policie České republiky byly znovuobnoveny po připomínkách bývalého starosty Josefa Řiháka (ČSSD).


Od začátku roku 2014 probíhaly společné bezpečnostní akce Městské policie Příbram a Policie ČR - Územní odbor Příbram, zaměřené na veřejný pořádek ve městě (rušení nočního klidu, znečišťování veřejných prostranství), kontrolu nočních podniků a popíjení alkoholu, zejména u mladistvých.

Strážníci se při této činnosti na území města Příbram zaměřili na lokality Příbram I., II., III. a VII, VIII. Právě v těchto lokalitách městská policie úzce spolupracuje s občany a reaguje na jejich podněty a stížnosti.

Hlídky řešení pořádek a rušení nočního klidu

„Při provádění kontrol osob byl každý upozorněn na možné rušení nočního klidu a v případě zjištění, že osoba nemůže hodnověrně prokázat svoji totožnost, došlo k jejímu převezení na OO PČR, kde byla ztotožněna,“ informoval zástupce velitelky MP Luboš Řezáč.

Strážníci v mnoha případech osoby umístili na záchytnou stanici k odeznění akutní intoxikace alkoholem.

Během prováděných kontrol restauračních a obdobných zařízení zjistili strážníci u několika mladistvých osob požití alkoholu. Tyto osoby byly cestou PČR předány zákonnému zástupci a dále byl vyrozuměn i orgán sociálně - právní ochrany dětí (OSPOD) MěÚ Příbram.

„Činnost strážníků a policistů nebyla zaměřena pouze na kontrolu osob, ale i na podnikatele. Za účasti pracovníků kontroly MěÚ – obecního živnostenského úřadu, proběhly i kontroly v předem vytipovaných podnicích v souvislosti s dodržování živnostenského zákona,“ dodal k akci starosta Příbrami Pavel Pikrt (ČSSD).

Akce se budou opakovat

„Akce podobného charakteru budou i nadále v součinnosti s Policií České republiky prováděny a to hlavně v období na konci školního roku a prázdnin, se zaměřením na podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18 let,“ uzavřel Řezáč.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Vše směruje k tomu, aby byl venkovní bazén na sezónu připraven. 26. dubna 2019   (15:20) Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Město zpoplatní toto parkoviště v nejbližších dnech. 26. dubna 2019   (12:45) Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz