23. 6. svátek má Zdeňka

Společné hlídky dbají na veřejný pořádek

6. června 2014   (16:25)
Společné hlídky dbají na veřejný pořádek
foto: pribram.cz

Společné hlídky Městské policie a Policie České republiky byly znovuobnoveny po připomínkách bývalého starosty Josefa Řiháka (ČSSD).Od začátku roku 2014 probíhaly společné bezpečnostní akce Městské policie Příbram a Policie ČR - Územní odbor Příbram, zaměřené na veřejný pořádek ve městě (rušení nočního klidu, znečišťování veřejných prostranství), kontrolu nočních podniků a popíjení alkoholu, zejména u mladistvých.

Strážníci se při této činnosti na území města Příbram zaměřili na lokality Příbram I., II., III. a VII, VIII. Právě v těchto lokalitách městská policie úzce spolupracuje s občany a reaguje na jejich podněty a stížnosti.

Hlídky řešení pořádek a rušení nočního klidu

„Při provádění kontrol osob byl každý upozorněn na možné rušení nočního klidu a v případě zjištění, že osoba nemůže hodnověrně prokázat svoji totožnost, došlo k jejímu převezení na OO PČR, kde byla ztotožněna,“ informoval zástupce velitelky MP Luboš Řezáč.

Strážníci v mnoha případech osoby umístili na záchytnou stanici k odeznění akutní intoxikace alkoholem.

Během prováděných kontrol restauračních a obdobných zařízení zjistili strážníci u několika mladistvých osob požití alkoholu. Tyto osoby byly cestou PČR předány zákonnému zástupci a dále byl vyrozuměn i orgán sociálně - právní ochrany dětí (OSPOD) MěÚ Příbram.

„Činnost strážníků a policistů nebyla zaměřena pouze na kontrolu osob, ale i na podnikatele. Za účasti pracovníků kontroly MěÚ – obecního živnostenského úřadu, proběhly i kontroly v předem vytipovaných podnicích v souvislosti s dodržování živnostenského zákona,“ dodal k akci starosta Příbrami Pavel Pikrt (ČSSD).

Akce se budou opakovat

„Akce podobného charakteru budou i nadále v součinnosti s Policií České republiky prováděny a to hlavně v období na konci školního roku a prázdnin, se zaměřením na podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18 let,“ uzavřel Řezáč.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: red

Další články

U Milína skončil náklaďák na boku, dva lehce zranění U Milína skončil náklaďák na boku, dva lehce zranění Operační středisko středočeské policie přijalo oznámení o nehodě před půl … Požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě způsobil škodu 20 milionů korun Požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě způsobil škodu 20 milionů korun Příčinu požáru hasiči zjišťují ve spolupráci s policií. AKTUALIZOVÁNO Známe podrobnosti brutálního útoku nezletilého chlapce, který svému spolužákovi zasadil sedm bodnořezných ran Známe podrobnosti brutálního útoku nezletilého chlapce, který svému spolužákovi zasadil sedm bodnořezných ran Děti, které byly svědky útoku, mají noční můry a bojí se. Ta traumata se u nich jen … Sedmnáct hasičských jednotek likviduje požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě Sedmnáct hasičských jednotek likviduje požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. AKTUALIZOVÁNO Mladá řidička nezvládla u Březnice průjezd zatáčkou. Narazila do stromu a převrátila auto na střechu Mladá řidička nezvládla u Březnice průjezd zatáčkou. Narazila do stromu a převrátila auto na střechu Žena byla po nehodě převezena do nemocnice. U Solenic sjel obytný vůz z přívozu do Vltavy U Solenic sjel obytný vůz z přívozu do Vltavy Hasiči požádali z důvodu vyprošťování vozidla o snížení hladiny řeky. Tato fronta není na ovoce, maso ani toaletní papír v době socialismu. V příbramském KFC rozdávali zdarma kyblíky s kuřecím masem Tato fronta není na ovoce, maso ani toaletní papír v době socialismu. V příbramském KFC rozdávali zdarma kyblíky s kuřecím masem Avizované otevření KFC v Příbrami přilákalo desítky hladových nadšenců rychlého … Sanitce, která převážela pacienta na transplantaci, nedala dodávka na strakonické přednost. Čtyři zranění, v místě přistál vrtulník Sanitce, která převážela pacienta na transplantaci, nedala dodávka na strakonické přednost. Čtyři zranění, v místě přistál vrtulník Vážná dopravní nehoda uzavřela strakonickou silnici u obce Buk na Příbramsku. Sanitka … Prokopská pouť nabídne třídenní program Prokopská pouť nabídne třídenní program Příbram je starým hornickým městem, a tak není divu, že ke zdejším tradicím patří také …
Příbram pokračuje v budování parkovacích míst Příbram pokračuje v budování parkovacích míst "Do konce roku technické služby vytvoří ještě dalších 54 míst, a to ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz