25. 5. svátek má Viola




Speed Marathon na Příbramsku: Kde bude policie měřit rychlost?

23. února 2025   (09:45)
Speed Marathon na Příbramsku: Kde bude policie měřit rychlost?
foto: Ilustrační foto / Policie ČR

Zapojte se do boje proti rychlým řidičům! Policie chystá na 9. dubna celostátní akci Speed Marathon, zaměřenou na kontrolu dodržování rychlostních limitů. Lidé mohou až do 18. března navrhovat riziková místa, kde by měla probíhat měření. Které úseky na Příbramsku už jsou v hledáčku policie?


Smyslem policejní akce je nejen zlepšení bezpečnosti silničního provozu, ale také zvýšení povědomí o dodržování dopravních předpisů a posílení odpovědnosti řidičů za jejich chování na silnicích.

Občané měli možnost prostřednictvím internetu navrhnout místa, která považují za riziková. Policie následně vyhodnotila vhodná místa pro měření rychlosti.

Některá navrhovaná místa pro měření rychlosti v Příbrami a okolí:
Pičín u kostela – rizikové místo s častým překračováním rychlosti
Rožmitál – úsek s častými dopravními přestupky
Věšín – rizikové místo s vysokou rychlostí
Evropská ulice – frekventovaný úsek s častými nehodami
Hluboš – úsek s častým překračováním rychlosti
Buk – rizikové místo s vysokou rychlostí
Brodská ulice, Příbram – časté překračování rychlosti
Drkolnovská ulice, Příbram – vysoká rychlost v obytné zóně
Bohutín – průtah obcí, nutnost dodržování rychlosti
Sychrov – u rybníka, průtah obcí

Ještě se můžete zapojit a navrhnout policii další riziková místa, kde řidiči často porušují předpisy. Navrhujte prostřednictvím internetové stránky Bezpečně cesty (https://www.bezpecnecesty.cz/cz/dopravni-informace-mapy/speedmarathon).

Pokud máte své zkušenosti s těmito lokalitami, které určila policie, nebo chcete vyjádřit svůj názor na nová opatření, podělte se s námi v komentářích a přispějte k diskusi o bezpečnosti na našich silnicích.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Policie ČR
autor: Ludmila Zelenková








Další články

Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě … AKTUÁLNĚ Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její … SPORT Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v … LIFESTYLE Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem … ROZHOVOR Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z … FOTOGALERIE Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty Příbramští policisté se zaměřili při dopravní akci především na používání … NEPŘEHLÉDNĚTE Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek Prestižní soutěž Czech Nature Photo zná vítěze jubilejního desátého ročníku. … FOTOGALERIE Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh Ondřej Fejtl je jméno, které dnes v Milíně rezonuje s respektem. Nejen proto, že si tu … ROZHOVOR SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu? SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu? Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně … ZAJÍMAVOSTI
Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz