28. 10. je státní svátek
Spartak žádá město o 2,5 milionu jako spoluúčast na rekonstrukci fotbalového hřiště

7. října 2021   (10:30)
Spartak žádá město o 2,5 milionu jako spoluúčast na rekonstrukci fotbalového hřiště
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Rada města návrh nepřijala, rozhodnout tak budou muset zastupitelé.


Na programu pondělního jednání příbramského zastupitelstva je i bod, ve kterém fotbalový klub Spartak Příbram žádá město o částku 2,5 milionu korun. Tyto prostředky chce klub využít jako spoluúčast dotace na rekonstrukci fotbalového hřiště. Celková výše nákladů se pohybuje kolem 7,6 milionu korun. Právě 2,2 milionu má být spoluúčast klubu, dalších 300 tisíc by mělo jít na nezpůsobilé výdaje.

„Rada města projednávala žádost o souhlas města Příbram, jako vlastníka pozemku, s rekonstrukcí fotbalového hřiště. Jednání bylo ukončeno s tím, že návrh nebyl přijat. Tato žádost bude projednávána na pondělním jednání zastupitelstva,“ potvrdila mluvčí města Příbram Eva Švehlová.
Radní se tak shodli alespoň na tom, že rekonstrukce je v souladu s Plánem rozvoje sportu ve městě do roku 2030. Zároveň také neschválili dodatek, kterým by prodloužili pronájem sportoviště pro SK Spartak o další dva roky oproti současné smlouvě, a to do konce roku 2032.
Areál Spartak je v majetku města Příbram. Podle klubu SK Spartak, který ho má v nájmu, je největším problémem současného hřiště to, že na něm po dešti zůstává voda a není ho tak možné využívat. To způsobuje také hnilobu a další problémy s kvalitou trávníku. Podle doporučení odborné firmy je třeba provést celkovou rekonstrukci.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz