29. 7. svátek má Marta




Spartak Cup 2023: Druhý ročník interního turnaje svedl dohromady všechny kategorie

11. ledna 2023   (06:38)
Spartak Cup 2023: Druhý ročník interního turnaje svedl dohromady všechny kategorie
foto: Spartak Příbram / se souhlasem

V neděli 8. ledna proběhl druhý ročník interního turnaje fotbalového klubu SK Spartak Příbram. Turnaje se zúčastnilo 120 hráčů a hráček v šesti různých věkových kategoriích. Hlavní účel, aby se prohloubily vztahy a vzájemná sounáležitost, byl naplněn měrou vrchovatou.


Uplynulou neděli proběhl v areálu stadionu Horymír již druhý ročník interního turnaje fotbalového klubu SK Spartak Příbram. Místní fotbalový klub byl založen již v roce 1894 jako pátý nejstarší v České republice. A protože prostoru pro neformální setkávání většího počtu lidí v dnešní uspěchané době je stále méně, je každá podobná iniciativa pozitivní.

Kromě sportovního vyžití je hlavním posláním turnaje setkání hráčů napříč celým Spartakem, za účelem posilování oddílové kultury a sounáležitosti. Od přípravky, přes žáky, dorostence, až po dospělé. Děvčata i chlapce nevyjímaje.
Všichni hráči a hráčky Spartaku byli rozděleni do šesti družstev s historickými i současnými názvy. První miniturnaj odehrály mezi sebou mladší a starší přípravky, druhý mladší a starší žáci a poslední miniturnaj se týkal dorostenců a mužů. Následně se tři miniturnaje sečetly do jediné výsledné tabulky.
Cílem bylo propojování kategorií tak, aby se mladší hráči mohli učit od těch zkušenějších a aby starší hráči dokázali těm mladším na hřišti podat pomocnou ruku a pěstovali v sobě lídrovství. To vše turnaj splnil a na hřišti bylo vidět hodně hezkých momentů, a to nejen těch sportovních.
Cílem bylo propojování kategorií tak, aby se …
foto: Spartak Příbram / se souhlasem

Do turnaje se zapojilo 120 hráčů a hráček. Přípravkovou kategorii vyhrálo družstvo se současným názvem klubu SPARTAK, žákovskou kategorii družstvo s historickým názvem HORYMÍR a poslední kategorii dorostenců a mužů družstvo se slangovým názvem SABÁK. Po sečtení všech kategorií zvítězil SPARTAK. Všichni si užili hezký den a odcházeli s úsměvem na rtech. Jak říkal legendární televizní komentátor Vít Holubec: „Sportu zdar a fotbalu zvlášť“.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu V přízemí Drakovny vzniká nový podnik Jolie Café et Pain. Prostory, kde na počátku 20. … FOTOGALERIE Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Festival Březnické léto pokračuje i během druhé poloviny prázdnin a nabídne pestrý … KULTURA Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Zemědělci ve Středočeském kraji v minulém týdnu postoupili se sklizní obilovin za … AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika V areálu zpracovatelské firmy v lokalitě u Zalán u Rožmitálu pod Třemšínem vypukl dnes … AKTUÁLNĚ Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Obchodní řetězec Tesco podle informací britského deníku Financial Times zvažuje prodej … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách Během letních prázdnin projde obnovou téměř dvě desítky autobusových přístřešků v … AKTUÁLNĚ Spartak Příbram pokračuje v jízdě. Vyhrál Superpohár a potvrzuje formu před divizí Spartak Příbram pokračuje v jízdě. Vyhrál Superpohár a potvrzuje formu před divizí Spartak Příbram navázal na jarní historický postup do divize a na domácím hřišti … SPORT AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí Ještě před pár lety byla umělá inteligence pro většinu lidí jen zajímavou … ZAJÍMAVOSTI Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský … NEPŘEHLÉDNĚTE
Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Oblast ulic Mariánské údolí a Václavské náměstí bude od 27. července do 31. srpna … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz