21. 6. svátek má Alois

Soud vynesl rozsudek nad mužem, který smrtelně zranil ženu a z místa nehody ujel

15. května 2020   (06:32)
Soud vynesl rozsudek nad mužem, který smrtelně zranil ženu a z místa nehody ujel
foto: pribram.cz

Tři roky a čtyři měsíce ve vězení a osmiletý zákaz řízení dostal od příbramského okresního soudu muž, který loni srazil ženu na křižovatce mezi Pičínem a Příbramí a z místa nehody ujel. Žena na následky střetu v nemocnici zemřela. Rozsudek zatím není pravomocný.


Tragická dopravní nehoda se odehrála 2. března loňského roku. V brzkých ranních hodinách na křižovatce silnic III/11417 a I/18 došlo ke střetu osobního vozidla s 35letou chodkyní. Žena šla po správné straně vozovky, vybavena reflexními prvky a s rozsvícenou svítilnou v ruce. Řidič z místa nehody ujel, aniž by zraněné ženě poskytl první pomoc. Záchrannou službu na místo přivolal jiný řidič, který místem projížděl.

Žena utrpěla velmi vážná mnohačetná poranění. V rámci intenzivní lékařské péče jí byly zajištěny dýchací cesty a s napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky transportována do střešovické nemocnice, kde na následky zranění později zemřela. Po mladé mamince zůstala dcera, o kterou se stará její babička.
Příbramští policisté ve spolupráci s městskými strážníky prověřovali desítky vozidel, několik podnětů od občanů a zhlédli velké množství kamerových záznamů. Kriminalisté se tehdy obrátili i na veřejnost s žádostí o případné svědectví.
Policisté na místě zajistili stopy a z částí automobilu určili, o jaký typ se jedná. Pátrali po tmavém voze značky Peugeot. Pět dnů od události se jim podařilo dopadnout pachatele výše uvedeného skutku, jednalo se o tehdy 28letého muže. Dne 8. března ho kriminalisté obvinili ze tří trestných činů, z usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedené činy stanovuje trestní zákoník až šest let pobytu za mřížemi.

Tento týden si obviněný vyslechl trest
„Pachatel byl uznán vinným a byl mu uložen nepodmíněný trest odnětí svobody v trvání tří let a čtyř měsíců. Dále soud muži zakázal řízení všech motorových vozidel v trvání osmi let,“ sdělil pribram.cz Mgr. Miloslav Boudník, předseda Okresního soudu v Příbrami.
Rozsudek, byť zatím nepravomocný, padl více než rok po tragédii
Zda je to již verdikt konečný, zatím není jasné. Odsouzený muž i státní zástupce mají lhůtu pro podání odvolání. Pokud by se jedna ze stran odvolala, bude případ v další instanci projednávat Krajský soud v Praze. Odsouzený muž je prozatím na svobodě.
Rozsudek, byť zatím nepravomocný, padl více …
foto: pribram.cz


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz