12. 4. svátek má Julius

Snažila se dostat z havarovaného vozu, ale byla zaklíněna. Kolem projížděla auta a nikdo nezastavil

19. prosince 2019   (18:03)
Snažila se dostat z havarovaného vozu, ale byla zaklíněna. Kolem projížděla auta a nikdo nezastavil

„Mávala jsem a snažila se některé z projíždějících vozidel zastavit, bez úspěchu,“ říká žena, která skončila po nehodě v nemocnici.



Pouhá jedna vteřina dokáže změnit život každému z nás. Stačí chvilka nepozornosti nebo být ve špatnou chvíli na špatném místě. Dopravní nehody se odehrávají denně, stovky lidí každoročně utrpí zranění, v nejhorším případě zaplatí daň nejvyšší, svým životem.

Za deset měsíců letošního roku evidují příbramští policisté celkem 1395 dopravních nehod, což je oproti loňsku o 57 nehod více. Deset osob zemřelo, 51 lidí utrpělo těžké zranění a 272 osob poranění lehčího charakteru.

Jedna z posledních nešťastných událostí postihla ve čtvrtek 19. prosince paní Elišku. Na silnici I/19, mezi obcemi Rožmitál pod Třemšínem a Pňovice, při jízdě po zledovatělé silnici dostala smyk a čelně narazila do plotu. Po nárazu zůstala ve voze zaklíněna a utrpěla tržné poranění na hlavě a pohmoždění hrudníku. Z vozidla se rázem stala past.

V tu chvíli by každý předpokládal, že kolemjedoucí řidiči zastaví a pomohou alespoň přivolat pomoc. To se ale v tomto případě nestalo. „Z rozbitého okna u řidiče jsem viděla ostatní auta jen projíždět. Mávala jsem a snažila se některé z projíždějících vozidel zastavit, bez úspěchu. Dokonce ani auto, které jelo za mnou, a jeho posádka byla svědkem celé události, nezastavilo,“ vypráví svůj zážitek Eliška, žena, která bezmocně očekávala pomoc.

Při dopravní nehodě poškodila oplocení rodinného domu. Majitel nemovitosti si události po několika minutách všiml a umístil výstražný trojúhelník za havarované auto. Duchapřítomně předpokládal, že další náraz by mohl mít fatální následky. V tu chvíli již věděla, že je pomoc na cestě. „Až poté zastavili nějací lesáci, mezitím jsem zavolala na tísňovou linku,“ pokračuje ve vyprávění.

Během několika málo okamžiků přijely záchranné složky a zraněnou ženu z auta vyprostily. Skončila na centrálním příjmu příbramské nemocnice. Zraněná, ale živá. „Chtěla bych moc poděkovat rožmitálským hasičům, zaměstnancům záchranné služby panu Tomanovi a Haškovi a policistům, konkrétně pak panu Kochovi. Díky nim jsem se mohla vrátit domů ke svým dětem.“

Neposkytnutí pomoci je trestný čin

Účastníci dopravní nehody jsou povinni poskytnout podle svých schopností první pomoc a k zraněné osobě přivolat záchrannou službu.

„Kdo osobě, která je v nebezpečí smrti nebo jeví známky vážné poruchy zdraví nebo jiného vážného onemocnění neposkytne potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta,“ upozorňuje vedoucí Dopravního úřadu v Příbrami Mgr. Jan Novák.

Eliška si připomněla okamžiky, které zažila minulý týden na vlastní kůži. Sama zastavila u dopravní nehody, kde se snažila pomoci zraněným. „Cestovala jsem se svým dítětem, když jsem přijížděla k události, ani vteřinu jsem neváhala zastavit a pomoci. Myslím si, že by to mělo být samozřejmostí, ale dnešní zážitek mě přesvědčil o opaku, smutné,“ dodala.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu … ŠKOLSTVÍ Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si … LIFESTYLE Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má … ANKETA Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu … Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici V neděli kolem jedné hodiny ranní vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě osobního vozu … DOPRAVA Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Základní škola pod Svatou Horou patří k nejstarším vzdělávacím institucím v Příbrami, … ROZHOVOR Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Historický zámek v Hluboši, kde trávil léta prezident Tomáš Garrigue Masaryk, čeká … ZAJÍMAVOSTI Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Celostátní akce Speed Marathon, během níž policie po dobu 24 hodin kontroluje … DOPRAVA Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a … AKTUÁLNĚ
Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz