19. 4. svátek má Rostislav

Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka

24. října 2018   (12:35)
Dalších 6 fotografií v galeriiSnad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka

Na křtu již třetí knihy Josefa Fryše pojednávající o Příbrami zazněly hornické písně a samozřejmě nechybělo šampaňské.


Příbram je s hornictvím úzce spjata a není tomu tak dávno, kdy do dolů fárala velká část zdejších mužů. O těžké práci v dolech i hutích vypráví slovem i obrazem další kniha Josefa Fryše nazvaná Hornická Příbram v proměnách času, která byla včera slavnostně pokřtěna v Obchodním centru Skalka.

„Při příležitosti 150. výročí vzniku Střední průmyslové školy Příbram, jsem vyhledával nějaké informace o její historii. Tenkrát mě to natolik zaujalo, že následovala jedna knížka o Příbrami, druhá a teď třetí. Nejsem příbramský rodák, jsem tu od páté třídy – od poloviny padesátých let,“ říká autor Josef Fryš, shromažďující krok za krokem příbramskou historii.

Jeho knihy jsou zároveň plné obsáhlé fotodokumentace. Jak sám říká, fotografem je již od dětství. První foťák dostal na základní škole. „Bohužel jsem v mládí nefotil, co jsem fotit měl. Teď už fotím všechno, kromě ženských. To by se totiž manželce nelíbilo,“ vtipkuje pan Fryš.

Křtu se zúčastnilo několik hostů, kteří pomáhali dílu na svět. Zazněly i hornické písně a nechybělo samozřejmě šampaňské.
 

Příbram je s hornictvím úzce spjata a …

Fotogalerie

Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka () Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka (1) Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka (2) Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka (3) Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka (4) Snad není Příbramáka, který by ve svém příbuzenstvu nenalezl bývalého horníka (5)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: jkDalší články

Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Záchranářský vrtulník odlétl prázdný 19. dubna 2019   (12:28) AKTUÁLNĚ I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend Počet akcí je o tomto víkendu poměrně omezený. 19. dubna 2019   (09:41) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Přinášíme krátká videa vrtulníku a z vrtulníku pro dokreslení velikosti zasaženého území a komplikovanosti zásahu 19. dubna 2019   (06:59) VIDEO Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNO Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Došlo ke krádežím na dopravním značení a pouličním osvětlení. 18. dubna 2019   (14:03) Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Situace velmi připomíná dobu před Štědrým dnem. 18. dubna 2019   (10:48) Příbramské hokejistky mají tah na branku Příbramské hokejistky mají tah na branku Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, které jsou mistry České republiky. 18. dubna 2019   (09:34)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz