Smolný pátek třináctého: Tři nehody na D4 včetně jedné smrtelné
14. září 2024 (07:00)
foto: PČR
Dopravní policie ve středních Čechách se v pátek nezastavila. Bouralo se na mnoha místech. Odpolední nehoda na Strakonické si vyžádala lidský život, další se obešly bez zranění.
Dálnice D4 se v pátek vlivem vytrvalého deště proměnila na řadě míst v brouzdaliště, které způsobovalo řidičům mnoho potíží. Řada z nich skončila pouze s pomačkanými plechy. Podobné štěstí v neštěstí bohužel neměl řidič bílé dodávky, který včera okolo půl páté vyjel z dosud neznámých příčin z dálnice a čelně narazil do stromu. Nehoda se stala na 38. kilometru D4 ve směru na Prahu, poblíž Dlouhé Lhoty. „Řidič středního věku jel v autě sám. Svým zraněním na místě podlehl a lékaři nezbylo než konstatovat smrt. V případu byla nařízena soudní pitva,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová.
Později večer se bouralo kolem sedmé hodiny ve stejném směru také na 34. kilometru u Obořiště a v opačném směru dálnice na 24. kilometru u Nové Vsi pod Pleší, kde musel být vzhledem k zásahu omezen provoz. Od 19.20 byla komunikace v pravém pruhu zprůjezdněna. Obě nehody se obešly bez zranění.
Meteorologové již ve středu vydali varování před vydatnými srážkami, které budou přetrvávat do neděle. Voda na silnici představuje nebezpečí. Lidé by před cestou měli zkontrolovat stav svých pneumatik a jejich nahuštění, nevjíždět do proudící vody na silnici a v silném dešti snížit svou rychlost o patnáct až dvacet kilometrů za hodinu. Důležité je rovněž dodržovat bezpečnou vzdálenost, sledovat povrch vozovky a vyhýbat se jízdě ve vyjetých kolejích, kde se hromadí voda.
Meteorologové již ve středu vydali varování před vydatnými srážkami, které budou přetrvávat do neděle. Voda na silnici představuje nebezpečí. Lidé by před cestou měli zkontrolovat stav svých pneumatik a jejich nahuštění, nevjíždět do proudící vody na silnici a v silném dešti snížit svou rychlost o patnáct až dvacet kilometrů za hodinu. Důležité je rovněž dodržovat bezpečnou vzdálenost, sledovat povrch vozovky a vyhýbat se jízdě ve vyjetých kolejích, kde se hromadí voda.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Sylvie Gavlas
Související
•V pondělním dešti řidiči bourali. Fatální následky pro řidiče osobního vozidla po nárazu do stromu u Petrovic
•Víkendová akce příbramských policistů odhalila 25 dopravních přestupků
•O prázdninách zemřelo na silnicích 89 lidí, výrazný nárůst počtu obětí mezi cyklisty a motocyklisty
Další články
Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy
Město Příbram připravuje novou obecně závaznou vyhlášku, která má omezit hlučné …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu
S prvními jarními paprsky přichází i nová muzejní sezóna. Podbrdské muzeum v Rožmitále …
Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě
Fotbal má na Příbramsku silnou tradici a své fanoušky napříč generacemi. Každý víkend …
ANKETA
Vrchní soud potvrdil muži z Příbramska 15 let vězení za otravu matky metanolem
Za otrávení své matky metanolem si muž z Příbramska odpyká 15 let vězení. Trest mu v …
AKTUÁLNĚ
Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě
Vidina exotické dovolené, slunce a odpočinku se dvěma ženám během chvíle proměnila v …
KRIMI
Dálnice D4 je neustále pod kontrolou dronů a umělé inteligence
Nová část dálnice D4, která vznikla jako první český dálniční projekt formou PPP, má …
DOPRAVA
Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků
Petr Svoboda z Příbrami má sen, který by většina lidí vzdala po prvním pokusu. On ne. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál
Parkovací dům u vlakového a autobusového nádraží byl jedním z nejsledovanějších …
POLITIKA
Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou
Ještě před pár lety se otázka bydlení brala jako něco, co se prostě vyřeší. Člověk …
NÁZOR
Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce
Dopravní nehoda dvou osobních vozů se stala v Milínské ulici v Příbrami před 14. …
AKTUALIZOVÁNO




