21. 6. svátek má Alois
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky

Nepřehlédněte
13. srpna 2020   (14:03)

Ve středu 12. srpna v odpoledních hodinách došlo k situaci, kdy nově instalované sloupky nereagovaly na sirénu vozidel záchranné služby.


Ve středu odpoledne nově instalované sloupky v Pražské ulici v Příbrami nereagovaly na sirénu vozidel záchranné služby. Řidiči záchranky je operativně objeli. Dle vyjádření záchranné služby šlo o výjezd k pacientce s dušností, kdy se nejednalo o život ohrožující situaci a nedošlo k žádnému časovému prodlení.

Důvody problému vysvětlila mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová. "Jedná se o nové zařízení, které je první na území města Příbram. Jeho funkčnost byla prověřena, ale stále probíhá jeho finální nastavení citlivosti detekce. Řidič záchranné služby věděl, jak se tyto sloupky ovládají pomocí detekce sirén, ale z neznámých důvodů sloupek nereagoval. Dnes došlo k odzkoušení tohoto systému přímo se Záchrannou službou Příbram a městskou policií a sloupky jsou plně funkční," řekla. 
Po vzájemné dohodě dojde k posílení systému. Všechny složky IZS budou moci zmíněné sloupky samy ovládat i bez spuštěných sirén prostřednictvím mobilní aplikace. Půjde tedy o trojí jištění – detekce sirén, ovládání ze služebny Městské policie a ovládání složkami IZS přes mobilní aplikaci.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
video: Eva Švehlová
autor: Jakub Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz