26. 10. svátek má Erik
Skončí Gymnázium pod Svatou Horou? Středočeský kraj zvažuje sloučení příbramských gymnázií, schůzka s řediteli bude v pondělí

12. ledna 2021   (17:47)
Skončí Gymnázium pod Svatou Horou? Středočeský kraj zvažuje sloučení příbramských gymnázií, schůzka s řediteli bude v pondělí
foto: pribram.cz

O sloučení obou gymnázií uvažuje kraj dlouhodobě.


Středočeský kraj uvažuje o sloučení příbramských gymnázií. Podle informací pribram.cz by mělo v budoucnu být ve městě pouze jedno, a to v ulici Legionářů. Radní Středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha sjednal na pondělí 18. ledna schůzku s oběma řediteli, na které vyslechne argumentace, proč by ve městě měla být i nadále gymnázia dvě. Stanovisko k záměru vydá i město Příbram, které však není zřizovatelem obou škol.
 

Ředitel Gymnázia pod Svatou Horou Pavel Karnet se během pondělí obrátil na rodiče svých studentů, kterým zaslal e-mail. „S novým kalendářním rokem si vás jménem ředitelství školy dovoluji požádat o morální podporu Gymnázia pod Svatou Horou. Pokud vám nic nebrání v tom, abyste vyjádřili spokojenost se školou, kterou navštěvuje váš syn/dcera, napište nám prosím svůj názor,“ napsal Karnet.
Na základě závěrů optimalizační komise, které přijalo zastupitelstvo kraje v polovině roku 2020, se zahajují jednání s oběma gymnázii v Příbrami, řekl pribram.cz radní Středočeského kraje Milan Vácha. Podle Váchy je první schůzka naplánovaná na pondělí 18. ledna. „Do tohoto okamžiku jsem osobně ani s jedním ředitelem/kou nemluvil a považoval bych za neseriózní cokoliv vzkazovat přes média. Pokud je pravdou, že se již pan ředitel obrátil na rodiče s cílem je aktivizovat, tak to nepovažuji za nejšťastnější začátek, ale tuto informaci mám zatím pouze zprostředkovaně a nechci dělat unáhlené závěry," řekl Vácha s tím, že žádá o trpělivost.
Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky bylo město o záměru optimalizace informováno v pondělí. „Město není zřizovatelem žádného z dotčených gymnázií, nicméně je pravděpodobné, že budeme vyzváni k sdělení našeho stanoviska, které vzejde z širšího jednání komise a dalších orgánů města,“ řekl starosta pribram.cz.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz