12. 2. svátek má Slavěna




Skauti dnes do Příbrami přivezou Betlémské světlo

18. prosince 2021   (09:24)
Skauti dnes do Příbrami přivezou Betlémské světlo
foto: Junák- Český skaut/PR/k volnému užití

Na příbramské nádraží dorazí vlak s plamínkem zažehnutým v Betlémě ve 13:46.


Skautští kurýři dnes přivezou do Příbrami Betlémské světlo, které minulý víkend převzali na hraničním přechodu s Rakouskem. Plamínek přiveze osobní vlak ze Zdic, který bude dále pokračovat do Březnice a Rožmitálu pod Třemšínem. Hned druhý den, poslední adventní neděli, se plamínek dostane až na Svatou Horu.

Kvůli epidemii koronaviru organizátoři dávají přednost tomu, aby se světlo rozdávalo pod širým nebem, mimo uzavřené prostory. Skauti budou nosit respirátory či roušky a snažit se dodržovat rozestupy.
Program tradičního předání Betlémského světla na Svaté Hoře začíná ve středu 22. prosince v 18 hodin. Následně proběhne společné požehnání a každý z přítomných si bude moci připálit své svíčky či lucerny a odnést si Betlémské světlo do svých domovů. V předsíni baziliky bude plamínek k dispozici až do konce kalendářního roku.
Skauti si pro světlo z Betléma, kde se podle křesťanské tradice narodil Ježíš Kristus, kvůli pandemii koronaviru ani tentokrát nejeli do Vídně, ale od svých rakouských kolegů jej minulou neděli převzali na hraničním přechodu Reintal - Břeclav. Na hranici jej přebírali i loni. S Betlémským světlem vyrazili skauti tradičně vlakem nejprve do Brna, kde jej předali diecéznímu biskupovi Vojtěchu Cikrlemu.

Tradice Betlémského světla, které putuje Evropou, se zrodila v roce 1986 v Rakousku. Cílem je šířit zároveň s plamínkem myšlenku pokoje, přátelství a míru. Betlémské světlo je pro věřící symbolem naděje, světla, jež překonává tmu. V Česku se tradice ujala po pádu komunismu, o jeho šíření se starají skauti a skautky už víc než 30 let.
foto, video: pribram.cz/Tomáš Pečenka/Skauti v loňském roce přivezli Betlémské světlo na příbramské vlakové nádraží 19. prosince

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory Chcete vidět, co dokážou sedmáci a osmáci, když dostanou důvěru? ZŠ Březové Hory se … FOTOGALERIE 4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu 4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu Hledáte, kam v Příbrami vyrazit na Valentýna? Vybrali jsme podniky, které připravily … FOTO Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Rožmitál pod Třemšínem posiluje bezpečnost. Dobrovolní hasiči se byli osobně podívat … Nepřehlédněte Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Ve čtvrtek 12. února se před osmou hodinou ranní stala nehoda osobního vozu na silnici … Doprava Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Masopustní úterý 17. února bude letos v Bohutíně výjimečné. Tradiční maškarní … Masopust Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku Ani v roce 2025 středočeští hygienici nepolevovali v kontrolách stravovacích … Nepřehlédněte Fantova louka: Velká slova, nulová odvaha. Fuksa v hlavní roli Fantova louka: Velká slova, nulová odvaha. Fuksa v hlavní roli Rada města Příbrami odmítla vyhlásit stavební uzávěru na Fantově louce. Jednoduchý … LiStOVáNí přiváží humor bez hranic: Dobříš zažije all inclusive večer LiStOVáNí přiváží humor bez hranic: Dobříš zažije all inclusive večer Dobříš čeká další kulturní večer plný inteligentního humoru a nadhledu. Ve čtvrtek 12. … Kultura Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy Příbram má v plánu vybudovat v místní části Orlov nové parkoviště, které bude sloužit … FOTOGALERIE
Úterní požár ve výrobní hale Bobcat v Dobříši způsobil škodu 6,5 milionu korun Úterní požár ve výrobní hale Bobcat v Dobříši způsobil škodu 6,5 milionu korun Úterní požár ve výrobní hale strojírenské společnosti Bobcat v Dobříši způsobil škodu … FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz