17. 6. svátek má Adolf

Silné bouřky se vrátí v pátek, o víkendu se mírně ochladí

11. července 2024   (08:15)
Silné bouřky se vrátí v pátek, o víkendu se mírně ochladí
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Dnešek bude podle meteorologů klidnější, srážek i oblačnosti bude postupně ubývat.


V pátek teploty vystoupají znovu k tropickým hodnotám, vrátí se ale silné bouřky, které mohou doprovázet přívalové srážky, nebezpečné nárazy větru a krupobití. O víkendu mají být přeháňky a bouřky už jen místy, ochladí se na 23 až 27 stupňů. Vyplývá to z aktuální předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Intenzivní bouřky zasáhly řadu regionů Česka ve středu a v noci na dnešek, nejvíc výjezdů měli hasiči ve Středočeském, Jihočeském a Ústeckém kraji. Dnešek bude podle meteorologů klidnější, srážek i oblačnosti bude postupně ubývat. "Sice se místy vytvoří přeháňky nebo bouřky, ty už nebudou tak silné a působící škody, jako byly bouřky, které se vyskytly včera (ve středu) odpoledne, večer a v noci na dnešek," napsali na facebooku. Teploty dnes vystoupí na 26 až 30 stupňů.
V pátek odpoledne a večer bude od jihozápadu přibývat oblačnosti se srážkami a místy i velmi silnými bouřkami. V noci teploty neklesnou pod 16 stupňů Celsia, přes den se dostanou na 27 až 31 stupňů, budou ale panovat velké regionální rozdíly - zatímco na západě Čech bude nejvýš 25 stupňů, na jižní Moravě může být až o bezmála deset stupňů tepleji.
V sobotu bude pršet už jen místy, teploty se budou pohybovat od 23 do 27 stupňů, na západě těsně nad 20 stupni. Podobné teploty očekávají meteorologové i v neděli, kdy má být méně srážek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Restaurace U Bohéma v historickém centru Příbrami vás láká na tradiční kuchyni v nevšedním kabátu Restaurace U Bohéma v historickém centru Příbrami vás láká na tradiční kuchyni v nevšedním kabátu Příjemné tradiční prostředí, oblíbená obědová menu, zajímavý a nevšední à la carte, … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Zastupitelstvo ve středu řeší individuální dotace i prodej městských pozemků. Jednání můžete sledovat online Zastupitelstvo ve středu řeší individuální dotace i prodej městských pozemků. Jednání můžete sledovat online Příbramské zastupitelstvo se ve středu 17. června znovu sejde v jednacím sále na … ON-LINE PŘENOS Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před vysokými a velmi vysokými … AKTUÁLNĚ Rekonstrukce ulice Na Leštině bude dokončena v červnu a otevře se dopravě Rekonstrukce ulice Na Leštině bude dokončena v červnu a otevře se dopravě V Příbrami se blíží do finále rozsáhlá rekonstrukce ulice Na Leštině. Radnice slibuje … AKTUÁLNĚ Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch Poslední, 12. kolo Národní ligy boxu v pražském Radotíně přineslo Rasken Gymu skvělé … SPORT Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním Léto je obdobím dovolených, výletů a pobytů na chatách. Právě v této době však bývají … KRIMI Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Desítky hasičů, záchranářů, strážníků a zdravotníků se v úterý 16. června zapojily do … AKTUÁLNĚ Dubno bude hořet adrenalinem. Přijíždějí nejlepší hasiči republiky Dubno bude hořet adrenalinem. Přijíždějí nejlepší hasiči republiky V Dubně se chystá závod, který láme ego i svaly. Hasiči tu poběží, tahají, šplhají a … AKTUÁLNĚ Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Kriminalisté zadrželi tři muže a jednu ženu, kteří podle nich v Praze a později ve … KRIMI
Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Golfové jamky, hudba, drinky a noční obloha — tak bude vypadat pátek 19. června v … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz