19. 1. svátek má Doubravka
Seniorky upletly šály a čepice, nosí i cukroví a vánočky. Pomoc lidem bez domova v Příbrami funguje

22. prosince 2019   (07:34)
Seniorky upletly šály a čepice, nosí i cukroví a vánočky. Pomoc lidem bez domova v Příbrami funguje

Lidé do příbramského Nízkoprahového centra a Noclehárny nosí teplé oblečení, obuv i vánoční cukroví. Na Štědrý den bude kapr s bramborovým salátem


Vánoce se v různých koutech světa slaví různými způsoby. Jedno však mají napříč snad všemi kulturami společné. Jsou to rodinné svátky, plné chvil strávených pohromadě se svými nejbližšími. Jak ale tráví Vánoce ti, kteří nikoho nemají? Ti, kteří momentálně nemají ani střechu nad hlavou?

V příbramském nízkoprahovém centru, kam dochází lidé ohrožení nepříjemnou životní situací, se svým klientům snaží Vánoce vždy maximálně zpříjemnit. Zatímco během roku je standardně poskytována polévka a jídlo z potravinové banky, loni se na Štědrý den podával řízek se salátem. Nechybělo ani vánoční cukroví. Bylo připraveno celkem 30 porcí. Díky dobrým lidem, kteří zcela nezištně věnovali svůj čas a energii na to, aby si na Štědrý den mohli pochutnat i lidé bez přístřeší.

Jak to bude letos, jsme se zeptali Bc. Michaely Nesvačilové, vedoucí Nízkoprahového denního centra a Noclehárny.

Připravujete i letos štědrovečerní večeři pro své klienty?
I letos se podařilo zajistit pro osoby bez domova štědrovečerní večeři. Paní Jana Puklová ze spolku Radost Příbramáčkům pro nás opět sehnala kapry i bramborový salát. Dokonce máme slíbenou i vánočku. Tímto bych jí chtěla moc poděkovat. Od příbramského domova seniorů dále dostaneme gulášovou polévku.

Kolik porcí na Štědrý den připravujete?
Loni jsme připravili 30 porcí a bylo to akorát. Letos to bude stejný počet. Lidé si sem chodí různě během celého dne. Není to tak, že by byla na večeři stanovena určitá hodina.

Pomáhají i občané města?
Ano, zrovna nedávno sem přišel tatínek s holčičkou a ptali se nás, co mají koupit. Nakonec nám přinesou cukroví, které maminka doma napekla. O svátcích chodí také babičky a nosí vánočky a cukroví.

Jak je to s teplým oblečením? Máte ho dostatek?
Babičky ze spolku Babíkov nám letos upletly šály, deky, rukavice, čepice a ponožky. Za to jsme velice vděčni. Oblečení nám ale nosí i občané města. Každý den nyní přijdou zhruba tři lidé s teplým ošacením. Nedávno jsme dostali celý pytel dámských bot. Stále však máme nedostatek bot pánských. Chybí také ponožky a pánské spodní prádlo.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava RitschlováDalší články

Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23) Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz