14. 7. svátek má Karolína




Šéfredaktor pribram.cz: Zvažujeme vytvořit komunikační skupinu pro aktuální události

NEPŘEHLÉDNĚTE
9. dubna 2023   (14:48)
Šéfredaktor pribram.cz: Zvažujeme vytvořit komunikační skupinu pro aktuální události
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Pribram.cz slaví patnácté narozeniny. Nejstarší zpravodajský portál na Příbramsku za dobu své existence navýšil několikanásobně svoji návštěvnost, momentálně přivítá v průměru kolem 50 tisíc čtenářů denně. V rozhovoru s majitelem a šéfredaktorem Tomášem Pečenkou jsme se zeptali, co je v redakci nového.


Portál pribram.cz oslaví v příštím týdnu půlkulatiny. Jak vnímáš dosavadní vývoj?
Jednoznačně pozitivně. Daří se nám držet průměrné denní návštěvy okolo 50 tisíc přístupů. Díky našemu webmasterovi už nedochází k výpadkům způsobených vlivem přetížení databáze, ke které pravidelně dochází v případech mimořádných událostí.

Připravují se v redakci nějaké novinky?
Už delší dobu mám v hlavě projekt rozšíření Dopravního zpravodajství. Stává se nám často, že se čtenáři ptají, proč jsme neinformovali o té či oné nehodě. Snažíme se jim vysvětlit, že pokud se každý den stanou v regionu tři až čtyři karamboly, nebylo by naše zpravodajství vyvážené a lidé by nečetli nic jiného. O drtivé většině těchto událostí víme, ale článek se připravuje pouze v případě dopravního omezení. Přemýšlel jsem o tom, že bychom mohli vytvořit jakousi komunikační skupinu – třeba na WhatsAppu, kde by čtenáři měli přehled o všech nehodách i jiných aktuálních informacích. Byli by informováni dříve i v případech, kdy by se jednalo o závažnější událost a podrobnosti by nalezli s mírným odstupem v článku. Na konci rozhovoru zkusíme dát anketu, zda by o tuto službu byl zájem.
Proč tedy váháte, když lidé tyto informace chtějí?
Vysvětlení je jednoduché. Nechceme čtenáře nějakým způsobem naštvat. Mohlo by dojít k tomu, že v komunikační skupině budou stovky, možná i tisíce lidí, kteří se budou ptát na podrobnosti. V takovou chvíli máme ale práce opravdu dost. Voláme tiskovým mluvčím, někdo z nás vyjíždí na místo a následně píšeme článek. V momentě, kdy by došlo k dotazům, nebyli bychom schopni odpovídat. Musela by se stanovit pravidla.
Dokážeš říct, které články mají nejvyšší sledovanost?
Určitě. Kromě již zmíněných „aktuálek“ jsou to hlavně rozhovory a s příchodem redaktora Oldy Kozáka i články o sportu. Docela nás potěšilo, že před komunálními volbami byly hodně čtené i politicky směřované články. Ale o statistikách pravidelně informujeme na Nový rok.

V čem ty osobně vidíš nejsilnější stránku portálu pribram.cz?
Myslím, že dokážeme velmi pohotově reagovat na nenadálé události. Náš tým prakticky 24 hodin denně, 365 dní v roce, monitoruje vše, co se v okolí děje a v případě potřeby vyráží na místo. Dále si zakládáme na tom, že portál není mrtvý ani o víkendech a svátcích. Je to tedy dost psychicky a časově náročné, ale zatím nás to baví. Třeba jednou přijde doba, kdy pomyslné kormidlo předáme do jiných rukou.
Ty jsi uvažoval, že bys opustil pribram.cz?
Teď už ne, ale v době covidu ano. Byli jsme často kritizováni, že nebylo zpravodajství vyvážené. Jenže fakt nebylo o čem jiném psát. Zastavila se kultura, sport, společenský život, ale i politika. Hledání témat si zasloužilo Nobelovu cenu (smích). Kupodivu jsme ale v této době zaznamenali rekordní návštěvnost.
V posledních dnech došlo k rekonstrukci prostředí stránek na mobilních zařízeních
Tak podoba webu se mění prakticky minimálně jednou za měsíc, ale tentokrát jsme chtěli výraznější změny, co se týče grafického rozhraní a velikostí náhledových fotografií. Nechceme zaspat dobu, musíme se přizpůsobovat moderním trendům. Větší zásah ale byl v administračním prostředí, tam je to znatelnější.
Chtěl bys něco zmínit závěrem?
Určitě bych chtěl poděkovat našim obchodním partnerům, bez kterých by portál nemohl existovat. Dále chci poděkovat všem čtenářům, tiskovým mluvčím a představitelům radnice. Dále všem příspěvkovým organizacím včetně Divadla Antonína Dvořáka, se kterým jsme se na konci roku dohodli na bližší spolupráci.

Byla by pro vás užitečná komunikační skupina?


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou … AKTUALIZOVÁNO Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí Orlická přehrada se dostala výrazně pod dlouhodobý normál. Hladina je aktuálně osm … FOTOGALERIE Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. … PŘÍRODA Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního … SPORT Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září … Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní … AKTUÁLNĚ Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) oznámilo další postup při dostavbě dálnice D3. Už … NEPŘEHLÉDNĚTE Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v … AKTUÁLNĚ
Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz