8. 2. svátek má Milada

Sedlčany plánují rekonstrukci čističky za 50 až 60 milionů Kč

6. března 2022   (13:13)
Sedlčany plánují rekonstrukci čističky za 50 až 60 milionů Kč
foto: 1. SČV

Stavba je 40 let stará a technologicky i uživatelsky dosluhuje.


Sedlčany na Příbramsku plánují rekonstrukci čistírny odpadních vod. Práce si vyžádají 50 až 60 milionů korun a budou zahrnovat stavební úpravy i kompletní obnovu technologie, řekl ČTK starosta Miroslav Hölzel (ODS).

"Stavba je 40 let stará a technologicky i uživatelsky dosluhuje, takže obnova je nezbytná," uvedl starosta.
Vedení města chce do voleb vybrat projektanta. Následovat by mělo zpracování zadávací dokumentace a výběrové řízení na zhotovitele. Podle prvotní studie z roku 2019 je odhadovaná cena 30 milionů korun, v dnešních cenách to ale podle starosty může být až dvojnásobek.
Dosavadní zařízení má kapacitu pro 23.000 obyvatel, realita je podle starosty asi 8500. Sedlčanům dlouhodobě ubývá obyvatel, přesto bude podle Hölzela užitečné nechat si rezervu. "Bylo nám doporučeno nesnižovat kapacitu, protože rekonstrukce se dělá na 40 let dopředu," dodal.

Větší kapacita čističky byla donedávna nutná i kvůli mlékárně společnosti Savencia Fromage & Dairy Czech Republic, která v roce 2019 v Sedlčanech ukončila výrobu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu odhalili obrovský podvod, … Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života Maminky z Příbrami a okolí často přemýšlejí, kde přivést své dítě na svět, zda v … Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše Město Dobříš se systematicky stává místem, kde umění přirozeně prostupuje každodenním … Středočeské policii chybí 444 lidí. Pomáhají i Pol Pointy Středočeské policii chybí 444 lidí. Pomáhají i Pol Pointy Středočeské policii minulý rok chybělo oproti plánu 444 policistů, předloni to bylo … Stačila vteřina. V Příbrami ukázali, jak blízko může být nehoda Stačila vteřina. V Příbrami ukázali, jak blízko může být nehoda Stačí vteřina nepozornosti – a klidná cesta do obchodu se může změnit v drama. Právě … Rozbitý prostor u krámků na Svaté Hoře. Starosta Konvalinka jedná s církví o nápravě Rozbitý prostor u krámků na Svaté Hoře. Starosta Konvalinka jedná s církví o nápravě Prostor kolem krámků na Svaté Hoře je dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. Nerovný terén, … Nepřehlédněte Brdy odhalují svůj pravěký poklad: trilobit Ellipsocephalus hoffi nám připomíná dávné moře Brdy odhalují svůj pravěký poklad: trilobit Ellipsocephalus hoffi nám připomíná dávné moře Když člověk brouzdá po brdských hřebenech, jen těžko si představí, že pod jeho kroky … POZNÁVÁME BRDY Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu Třebaže teploty stoupají, ve vyšších polohách a na horách sníh leží a ještě nějakou … Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 … AKTUÁLNĚ
Kde v Příbrami čepují nejlepší pivo? Spouštíme velkou pivní anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Kde v Příbrami čepují nejlepší pivo? Spouštíme velkou pivní anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Příbramáci, pozor. Hledáme místo, kde vám pivo chutná nejvíc. Zapojte se do velké … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz